Справа № 2-4833/2010 р.
РІШЕННЯ
І м е н е м У к р а ї н и
м. Донецьк 20 серпня 2010р.
Петровський районний суд м. Донецька в складі: головуючий – суддя Мірошниченко В.В., при секретарі Булуєвій С.В., за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши цивільну справу за позовною заявою
ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька про визнання дій неправомірними та перерахунок пенсії за віком,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій неправомірними та перерахунок пенсії за віком.
Вимоги мотивовані тим, що позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком. Після призначення пенсії за віком позивач продовжував працювати і з січня 2010р. набув права на проведення перерахунку розміру пенсії за віком в зв’язку зі збільшенням страхового стажу та заробітку. Звернувся до відповідача з заявою про проведення такого перерахунку, але йому було відмовлено з тих підстав, що перерахунок пенсії по заробітній платі законодавчо не врегульований і показник середньої заробітної плати працівників зайнятих в галузях економіки України в розмірі 1650грн. 43коп. не може бути застосований, виходячи з сумісного листа Міністерства праці та соціальної політики України і Пенсійного фонду України від 11 березня 2009р. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними і просить визнати незаконною відмову відповідача в перерахунку пенсії, зобов'язати здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01 липня 2010р. у відповідності до Закону України «Про загальнобов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням середнього заробітку працівників по Україні за 2009рік, що передує року його звернення за перерахунком пенсії.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, наполягає на задоволенні позову.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надавши клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком.
На звернення позивача у липні 2010р., листом відповідача від 20 липня 2010р. було відмовлено позивачу у перерахунку пенсії з огляду на відсутність законних підстав.
У відповідності до п. 37 «Порядку надання та оформлення документів для призначення /перерахунку/ пенсій», відповідно до Закону України «Про загальнобов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005р., орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, відстрочку часу її призначення, перерахунок та відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.
Відповідно до п. 36 «Порядку надання та оформлення документів для призначення /перерахунку/ пенсій орган, що призначає пенсію, надає роз’яснення підприємствам, установам, організаціям та особам з питань призначення та виплати пенсій. .
Згідно п. 2.3 «Положення про управління Пенсійного Фонду України в районах, містах і районах міста», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30 квітня 2002р., основним завданням Управління є забезпечення, призначення и виплата пенсій відповідно до чинного законодавства.
Однією з соціальних гарантій людини є право на пенсійне забезпечення. Для здійснення цього права особа повинна виразити волевиявлення у вигляді звернення до органів Пенсійного Фонду України, надавши всі необхідні документи, які підтверджують її право, а державний орган повинен винести рішення по заяві фізичної особи з максимальним врахуванням інтересів фізичної особи (зокрема запропонувати їй найбільш вигідний варіант нарахування пенсії).
Згідно з ч.4 статті 42 Закону України «Про загальнобов’язкове державне пенсійне страхування», у разі якщо застрахована особа після призначення продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.
Між тим, посадовими особами відповідача не були враховані норми Закону України «Про загальнобов’язкове державне пенсійне страхування», позивачу в такому перерахунку було відмовлено в такому перерахунку на підставі сумісного листа Міністерства праці та соціальної політики України і Пенсійного фонду України від 11 березня 2009р., що призвело до порушення законних прав і інтересів позивача.
В зв’язку з вищевикладеним, виходячи з загальних засад пріоритетності закону над урядовими та нормативними актами міністерств, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги позивача, визнати дії Управління пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька неправомірними та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок і виплату позивачу пенсії за віком, починаючи з 01 липня 2010року.
На підставі ч.4 статті 42 Закону України «Про загальнобов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька про визнання дій неправомірними та перерахунок пенсії за віком задовольнити.
Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Петровському м. Донецька щодо відмови в перерахунку пенсії за віком ОСОБА_1.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Петровському м. Донецька здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 01 липня 2010р. у відповідності до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнобов’язкове державне пенсійне страхування».
Апеляційна скарга на це рішення може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя В.В. Мірошниченко.
- Номер:
- Опис: Розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-4833/10
- Суд: Ленінський районний суд м. Харкова
- Суддя: Мірошниченко Вадим Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.06.2010
- Дата етапу: 30.07.2015