Судове рішення #10548395

Цивільне судочинство                                 Справа № 2-295/10  

позовне провадження,

категорія – спори, що виникають із

сімейних правовідносин, про

розірвання шлюбу – 46

Рішення

іменем України

12 серпня 2010 року                         місто Любомль.

Любомльський районний суд Волинської області в складі:

головуючого – судді       Дороша П.І.,  

при секретареві         Федчишин Г.В.,

з участю позивача         ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,--

встановив:

    До Любомльського районного суду із позовом звернулася ОСОБА_1. Просить ухвалити рішення, яким розірвати її шлюб з ОСОБА_3.

Свої вимоги обґрунтувала тим, що відносини між сторонами не склались.  В сім’ї часто виникали конфлікти, сварки. За таких обставин вважає неможливим подальше збереження шлюбу.

    Позивач в судовому засідання позов підтримала.

    Відповідач в судове засідання не з’явився, подав заяву про визнання позову, проти розірвання шлюбу не заперечив.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо ухвалити при проведені попереднього судового засідання.

    Відповідно до вимог частини 4 статті 130 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК) при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку статті 174 цього ж Кодексу.

Згідно з частиною 4 статті 174 ЦПК у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Оскільки викладені у позовній заяві обставини, на які позивач покладається в обґрунтування своїх вимог, сторонами фактично визнаються, то на підставі частини 1 статті 61 ЦПК суд визнає їх доведеними.

Частиною 2 статті 112 Сімейного кодексу України (далі – СК)  визначено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.    

Таким чином, суд приходить до висновку, що збереження шлюбу суперечитиме інтересам сторін, а тому позов слід задовольнити.

Згідно частини 1 статті 88 ЦПК понесені позивачем судові витрати підлягають стягненню з відповідача.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про державну реєстрації актів цивільного стану», частини 2 статті 115 СК рішення після набрання ним законної сили слід надіслати у відділ РАЦСу Любомльського районного управління юстиції Волинської області для внесення відомостей про розірвання шлюбу до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставляння відповідної відмітки в актовому записі про шлюб.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 130, 174, 209, 213-215 ЦПК, на підставі ст. 112, 115 СК, статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», суд, --

вирішив:

    Позов задовольнити.

    Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, зареєстрований 07 червня 2008 року Римачівською сільською радою Любомльського району Волинської області, актовий запис № 5, – розірвати.

Стягнути з ОСОБА_3 в користь ОСОБА_1 38 (тридцять вісім) гривень 50 копійок понесених та документально підтверджених судових витрат.  

    Копію рішення після набрання ним законної сили скерувати у відділ РАЦСу Любомльського районного управління юстиції у Волинській області для внесення відомостей про розірвання шлюбу до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставляння відповідної відмітки в актовому записі про шлюб.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

    Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення оскаржуваного судового рішення.    

      Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Головуючий: суддя                             П.І. Дорош    

  • Номер: 22-ц/4820/1855/20
  • Опис: за заявою Філіпової Л.М. про визнання виконавчого листа таким,що не підлягає виконанню
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-295/10
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: Дорош Петро Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.11.2020
  • Дата етапу: 03.11.2020
  • Номер: 22-ц/4815/952/21
  • Опис: скарга Гнатюка Володимира Петровича на дії державного виконавця Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Роєнка Романа Володимировича щодо визнання протиправною та скасування постанови про звернення стягнення на заробітну плату та зобов`язання вчинити певні дії
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-295/10
  • Суд: Рівненський апеляційний суд
  • Суддя: Дорош Петро Іванович
  • Результати справи: в позові відмовлено; залишено судове рішення без змін, а скаргу без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.05.2021
  • Дата етапу: 22.06.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація