№3-3108/09
ПОСТАНОВА
26 березня 2009 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Горб І.М. розглянувши матеріали, що надійшли з Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в Палестині, громадянина Палестини, студента 5 курсу магістратури за освітнім рівнем «магістр права» Межрегіональної Академії управління персоналом, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1,
за ст. 203 ч. 1 КпАП України,
ВСТАНОВИВ:
Старшим інспектором ВГІРФО Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві Мисан М.М. складено протокол в тім, що 13 лютого 2009 року під час відпрацювання залізничного вокзалу та прилеглої до нього території було виявлено громадянина Палестини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., який займався трудовою діяльністю, тобто вчинив правопорушення передбачене ст. 203 ч.1 КпАП України.
Справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.203 ч. 1 КпАП України підлягає закриттю з наступних підстав.
Оспорюючи обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 пояснив, що 13 лютого 2009 року він знаходився на вул. Вокзальній та ніс пакет, в якому знаходився лаваш, який він повинен був передати своєму знайомому в ларьок, де торгують шаурмою. Про це його попросив його знайомий, у якого поламалася машина. Коли він йшов, його зупинили працівники міліції, запитали документи та спитали, що знаходиться в пакеті. Він передав паспорт та все пояснив. Працівники міліції забрали його паспорт та сказали прийти наступного дня в міліцію. Наступного дня, коли він прийшов у відділ міліції, його там ображали, кажучи, що вони понаїжджали в Україну, та сказали, що він працював без дозволу. Однак, він ніякою трудовою діяльністю не займається, він навчається в Академії на денній формі навчання, а забезпечують його батьки, які кожен місяць висилають йому гроші, і крім того, він не може працювати за станом свого здоров'я, оскільки хворіє на флеботромброз.
Допитаний в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_2 пояснив, що знає ОСОБА_1, оскільки він є студентом і вони познайомились тоді, коли його дружина якийсь час була в нього викладачем. ОСОБА_1 звернувся до нього з проханням поїхати разом до відділу міліції, оскільки в нього забрали паспорт. 14 лютого 2009 року він з ОСОБА_1 приїхали в міграційну службу
Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві, де одна з працівниць дуже обурилась, чому він йому допомагає, так яка цих іноземців дуже багато наїхало в Україну. Справа там взагалі не розглядалась, їм сказали, що склали протокол з приводу незаконного зайняття трудовою діяльністю і направлять його в суд. ОСОБА_1 навчається на 5 курсі в МАУПі, він не працює і не міг би працювати, оскільки навчається на стаціонарі і за станом здоров'я не міг би працювати.
ст. 203 ч. 1 КпАП України передбачена відповідальність за порушення правил перебування іноземців в Україні, проживання без реєстрації, зайняття трудовою діяльністю без дозволу на працевлаштування та інші подібні дії, вчинені іноземними громадянами в порушення встановлених правил перебування іноземців в Україні.
Як вбачається з пояснень ОСОБА_1, даних ним по суті складеного протоколу про адміністративне правопорушення, він нічим не займався, а на прохання товариша, у якого поламалася машина, заніс хліб.
В матеріалах же справи, окрім протоколу про адміністративне правопорушення та копії паспорту громадянина Палестини ОСОБА_1 будь-які достатні дані, які б вказували на те, що громадянин Палестини ОСОБА_1 перебуваючи в Україні, займався трудовою діяльністю без дозволу на працевлаштування, відсутні.
Будь-які свідки, які були б очевидцями вчинення ОСОБА_1 правопорушення, та які є незацікавленими особами, встановлені не були.
І будь-яких доказів на спростування пояснень ОСОБА_1 суду надано не було.
За таких обставин, суд прийшов до висновку про відсутність події адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 203 ч. 1 КпАП України, а тому провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 203 ч. 1 КпАП України підлягає закриттю за відсутністю події адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247 ч. 1, 203 ч. 1 КпАП України,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.203 ч. 1 КпАП України закрити за відсутністю події адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва протягом 10 днів з дня її винесення через районний суд.