№3-2143/2009
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2009 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Зубков C.O., розглянувши матеріали, які надійшли від ДПІ у Шевченківському районі м. Києва, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Хмельницької обл., працюючого головним бухгалтером ЗАТ «Укргаз-Енерго», проживаючого за адресою: Київська обл.., АДРЕСА_1,
за ст. 163-3 ч. 1 КУпАП України,
ВСТАНОВИВ:
23.01.2009 року перевіркою ДПІ у Шевченківському районі м. Києва встановлено, що ОСОБА_1, будучи головним бухгалтером ЗАТ«Укргаз-Енерго", розташованого за адресою: м. Київ, вул. Червоноармійська 2-А, допустив відмову посадовими особами ЗАТ "Укргаз-Енерго" в допуску до планової перевірки працівників податкової, що підтверджується актом перевірки від 23.01.2009 року, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-3 КпАП України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Адвокат ОСОБА_2 суду пояснила, що ЗАТ «Укргаз-Енерп» отримало повідомлення від 12.01.2009 року№62/10/23-107 про проведення посадовими особами ДПІ у Шевченківському районі м. Києва виїзної планової перевірки товариства з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства в період з 23.01.2009 року по 19.02.2009 року.
23.01.2009 року до ЗАТ"Укргаз-Енерп»з метою проведення перевірки з'явились посадові особи ДПІ, які надали направлення№8/23-04 від 23.01.2009 року.
Оскільки у направленні№58/23-04 від 23.01.2009 року на проведення планової перевірки були відсутні такі обов'язкові відомості, як місцезнаходження ЗАТ «Укргаз-Енерго"; номер і дата наказу, на виконання якого здійснюється захід; підстави для здійснення заходу; інформація про здійснення попереднього заходу (тип заходу і строк його здійснення), член Правління Товариства ОСОБА_3 підписав та вручив головному державному податковому ревізору-інспектору Поповій Т.Л. лист №02-08/1-0143 від 23.01.2009р. про недопуск працівників ДПІ до перевірки та про відсутність правових підстав такої перевірки.
Посадовими особами ДПІ було складено акт №2/23-04 від 23.01.2009р. про відмову від допуску до проведення виїзної планової перевірки.
Крім того, адвокат пояснила, що протокол про адміністративне правопорушення, складений ДПІ у Шевченківському районі м. Києва не підписаний, ОСОБА_1 та не містить його пояснень у зв'язку з тим, що лист від ДПІ від 23.01.2009 року про розгляд протоколу, в якому пропонувалося ОСОБА_1 27.02.09 з'явитися у ДПІ для розгляду та підписання протоколу про адміністративне правопорушення, надійшов на адресу Товариства 29.01.2009р.
Просить провадження у справі закрити, оскільки вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-3 КУпАП.
Заслухавши думку адвоката, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що справа підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, виходячи з наступного:
Відповідно до ст. 163-3 КУпАП невиконання керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій, включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи, законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, перелічених у пунктах 5-8 частини першої статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні), тягне адміністративну відповідальність.
Пунктами 5-8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні" ( в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканість, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист") визначено права органів державної податкової служби на одержання певної інформації щодо провадження господарської діяльності платника податку, в тому числі під час здійснення перевірки.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні) передбачено право органів державної податкової служби здійснювати документальні невиїзні перевірки, а також планові та позапланові виїзні перевірки.
Відповідно до ч.1 ст. 11 -1 вказаного Закону планова перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (з урахуванням рішення Конституційного суду України від 22.05.2008 року у справі №10-рп) для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.
На підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові) і засвідчується печаткою.
У посвідченні (направленні) на проведення заходу зазначаються:
- найменування органу державного нагляду (контролю), що здійснює захід;
- найменування суб'єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід;
• - місцезнаходження суб'єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу, щодо діяльності яких здійснюється захід;
• - номер і дата наказу, на виконання якого здійснюється захід;
• - перелік посадових осіб, які беруть участь у здійсненні заходу, із зазначенням їх посади, прізвища, ім'я та по батькові;
• - дата початку та дата закінчення заходу;
• - тип заходу (плановий або позаплановий);
• - вид заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд, інспектування тощо);
• - підстави для здійснення заходу;
• - предмет здійснення заходу;
• - інформація про здійснення попереднього заходу (тип заходу і строк його здійснення).
Судом встановлено, що у направленні № 58/23-04 від 23.01.2009 року на проведення планової перевірки відсутні такі обов'язкові відомості, як місцезнаходження ЗАТ «Укргаз-Енерго»; номер і дата наказу, на виконання якого здійснюється захід; підстави для здійснення заходу; інформація про здійснення попереднього заходу (тип заходу і строк його здійснення).
Оскільки ст. 10 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачене право суб'єкта господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю), якщо посадова особа органу державного нагляду (контролю) не надала копії документів, передбачених цим Законом, або якщо надані документи не відповідають вимогам цього Закону, суд вважає, що у ЗАТ «Укргаз-Енерго» були підстави для відмови працівникам державної податкової служби в допуску до перевірки.
Крім того, суд бере до уваги ту обставину, що направлення на проведення виїзної документальної перевірки в ЗАТ «Укргаз-Енерго» № 58/23-04 від 23.01.2009р. було вручене працівниками ДПІ не ОСОБА_1 члену Правління ОСОБА_5, лист ЗАТ «Укргаз-Енерго» № 02-08/1-0143 від 23.01.2009р. про відмову у допуску до проведення перевірки підписано ОСОБА_5, а ОСОБА_1 23.01.2009 року, згідно до наказу № 8/К від 22.01.2009 року перебував у відрядженні.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ст. 247, ст.ст. 283-284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 163-3 ч. 1 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.