4-«п»
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2009 року місто Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону в складі: головуючого - судді підполковника юстиції РИМАРА Є.П., при секретарі ЛОЗІ К.А., за участю державного обвинувача - військового прокурора Київського гарнізону полковника юстиції ЛИСОГО М.І., провівши в приміщенні суду попередній розгляд кримінальної справи за обвинуваченням військовослужбовця військової частини А-1937 солдата, -
ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в місті Вінниця, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1, не одруженого, не судимого, призваного на військову службу квітні 2008 року, -
у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 406 КК України.
Військовий місцевий суд, -
ВСТАНОВИВ:
Кримінальна справа по обвинуваченню військовослужбовця військової частини А-1937 солдата ОСОБА_3, у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 406 КК України надійшла до військового місцевого суду Київського гарнізону 26 березня 2009 року з постановою старшого слідчого військової прокуратури Київського гарнізону капітана юстиції В.В. БРАГИ від 19 березня цього ж року про закриття справи в порядку ст. 48 КК України внаслідок зміни обстановки.
В постанові старший слідчий просив кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_3 закрити в порядку, передбаченому ст. 48 КК України.
В судовому засіданні прокурор не заперечував проти звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та при цьому пояснив, що ОСОБА_3, скоїв порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, що виявилось у вчиненні іншого насильства щодо кількох осіб, однак ОСОБА_3 вперше вчинив злочин, щиро кається та у зв'язку з наявним захворюванням серця визнаний не придатним до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час і за станом здоров'я підлягає звільненню з військової служби в запас, тобто ОСОБА_3 перестав бути суспільно небезпечною особою.
ОСОБА_3 суду пояснив, що наполягає на задоволення постанови про закриття кримінальної справи.
Таким чином, заслухавши доповідь прокурора, обвинуваченого, вивчивши матеріали кримінальної справи, вважаю, що дана справа підлягає закриттю з наступних підстав.
Органами досудового слідства ОСОБА_3 обвинувачується в тому, що він порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, що виявилось у вчиненні іншого насильства щодо кількох осіб і його дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 406 КК України.
З матеріалів кримінальної справи вбачається, що госпітальною ВЛК терапевтичного профілю ГВМКЦ „ГВКГ" МО України ОСОБА_3 на підставі ст. 38 б графи І Розкладу хвороб визнаний непридатним до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час.
Крім того, суд бере до уваги обставини даної справи, тяжкість вчиненого злочину, особу винного, те, що до відповідальності не притягувався, командуванням по військовій службі характеризується виключно позитивно.
Злочин передбачений ч. 2 ст. 406 КК України за своєю правовою природою є злочином середньої тяжкості, ОСОБА_3 вперше вчинив злочин, щиро кається та у зв'язку з наявним захворюванням серця визнаний не придатним до військової служби в мирний час, обмежено
придатний у воєнний час і за станом здоров'я підлягає звільненню з військової служби в запас. Суд вважає, що наведені вище обставини на час розгляду справи в суді істотно змінили умови життєдіяльності ОСОБА_3 та суттєво вплинули на нього, внаслідок чого приходить до висновку, що на час розгляду справи в суді, за вказаних обставин, особа ОСОБА_3 перестала бути суспільно небезпечною, у зв'язку з чим він може бути звільнений від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 48 КК України, ст.ст. 7, 248 КПК України, військовий місцевий суд Київського гарнізону, -
ПОСТАНОВИВ:
Кримінальну справу по обвинуваченню військовослужбовця військової частини А-1937 солдата ОСОБА_3, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України, на підставі ст. 48 КК України - закрити, звільнивши його від кримінальної відповідальності, внаслідок того, що дана особа перестала бути суспільно небезпечною.
Міру запобіжного заходу щодо ОСОБА_3 - нагляд командування військової частини А-1937-скасувати.
Постанова може бути оскаржена і на неї може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону України через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 7 діб з моменту її проголошення