Р І Ш Е Н Н Я Справа:2-592/10
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 липня 2010 року.
Радомишльський районний суд Житомирської області, в складі головуючого: судді - Свінцицького Л.В.
при секретарі: Малашевській І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Радомишля Житомирської області,цивільну справу за заявою ОСОБА_1,до ОСОБА_2,про розірвання договору довічного утримання,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою,в якій просить розірвати договір довічного утримання укладений між ним та відповідачем.
В судовому засіданні позивач,свої вимоги викладені в заяві підтримав,пояснив суду,що 08 липня 2009 року,він та відповідач ОСОБА_2уклали договір довічного утримання. В перший період відповідач виконував умови договору,а в кінці 2009 року перестав його перевідувати,продуктами та ліками його не забезпечував,тому просить суд розірвати укладений договір.
Відповідач ОСОБА_4 судове засідання не з»явився,про день слухання справи був належним чином повідомлений,надіслав до суду заяву,в якій просить слухати дану справу без його участі,тому суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності відповідача.
Вислухавши пояснення позивача,перевіривши матеріали справи та оцінивши зібрані по справі докази,суд задовольняє позов з слідуючих підстав.
Як вбачається з матеріалів справи,08.07.2009 року,між позивачем та відповідачем був укладений договір довічного утримання,в якому зазначено,що до обов»язків ОСОБА_2входить забезпечення позивача одягом,лікувальними засобами,надання матеріальної допомоги.З грудня 2009 року,відповідач від виконання своїх обов»язків ухиляється,матеріальну допомогу та ліки позивачу не надає,добровільно розірвати договір наміру не має.
Згідно до п.1 ч.1 ст.755 ЦК України,договір довічного утримання(догляду) може бути розірваний за рішенням суду на вимогу відчужувача у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов»язків,незалежно від його вини.
Ч.1 ст.756 ЦК України,у разі розірвання договору довічного утримання(догляду) у зв»язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов»язків за договором,відчужував набуває право власності на майно,яке було ним передане,і має право вимагати його повернення.
Судові витрати суд стягує з відповідача.
На підставі викладеного,та керуючись ст.ст.755,756,610,611 ЦК України,ст.209-215 ЦПК України,суд, -
ВИРІШИВ:
Розірвати Договір довічного утримання,зареєстрований в реєстрі
№1-2025 укладений 08 липня 2009 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Зняти заборону відчуження житлового будинку з надвірними будівлями,розташованих за адресою АДРЕСА_1
Стягнути з ОСОБА_2на користь держави державне мито в сумі 8 грв.50 коп.,а на користь ОСОБА_1 37 гривень за оплату ІТЗ розгляду справи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Житомирської області,через Радомишльський районний суд,шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя Радомишльського
Районного суду Л.В.Свінцицький.
- Номер: 2/688/11
- Опис: про позбавлення батьківських прав
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-592
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Свінцицький Леонід Валентинович
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.06.2011
- Дата етапу: 01.08.2011