Судове рішення #10539368

 

                                                             РІШЕННЯ                       Справа № 2-492/10

                                                     ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

  10 серпня    2010 року  

                Вовчанський районний суд Харківської області в складі:

                  головуючого судді – Уханьовій І.С.

                  при секретарі -           Радченко І.Ю.,

розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення члена сім’ї власника житлового будинку та визнання його таким , що втратив право користування  житловим  приміщенням,

                                                            В С Т А Н О В И В:

    ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання  особи, що втратила  право на користування житловим приміщенням,  в якій зазначила ,що згідно договору купівлі-продажу житлового будинку, посвідченого приватним нотаріусом Вовчанського районного нотаріального округу Харківської області ОСОБА_3, реєстраційний № 3171 від 17 жовтня 2003р. власником житлового будинку АДРЕСА_1 є вона – ОСОБА_1. З ОСОБА_2 позивачка перебувала у зареєстрованому шлюбі з 01.02.1986р. по 15.12.1998р..   28 вересня 2004року на прохання відповідача, позивачка, за своєю письмовою згодою, зареєструвала колишнього чоловіка у своєму будинку за адресою: АДРЕСА_1, але із-за його неналежної поведінки: вживання спиртних напоїв, постійних конфліктів, зробилося неможливим для інших проживання з ним в одному будинку

              Добровільно знятися з реєстраційного обліку відповідач не бажає, посилаючись на неможливість прописатися у іншому місці , тому позивачка просить визнати його таким, що втратив право користування житловим приміщенням, яке їй належить на праві  власності та висилити його з даного будинку.

    Позивач – ОСОБА_1 ,в судовому засіданні  позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити в повному обсязі .

     Відповідач ОСОБА_2 позов  в судовому засіданні визнав та не заперечував проти його задоволення .

     Заслухавши пояснення сторін , допитаних в судовому засіданні свідків ,дослідивши наявні докази , суд вважає , що позов підлягає  задоволенню , з наступних підстав.

      У відповідності до ч. 1 ст. 319 ЦК України  власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

      Як встановлено судом, виходячи з матеріалів справи , позивачка ОСОБА_1 є власником житлового будинку розташованого в АДРЕСА_1 , згідно  договору куплі-продажу посвідченого приватним нотаріусом Вовчанського  районного нотаріального округу Харківської області ОСОБА_3 р.№ 3171, в якому зареєстрований відповідач ОСОБА_2 її колишній чоловік . (л.с. 5-9). З копії постанов Вовчанського райсуду , суд вбачає, що відповідач ОСОБА_2 дійсно зловживає спиртними напоями , неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення поведінки вдома  ,відносно позивачки –своєї дружини .(л.с.10,11)  

     Допитані в судовому засіданні свідки позивачки : ОСОБА_4 – сусідка , та ОСОБА_5- донька сторін по справі , підтвердили той факт , що відповідач зловживає спиртними напоями та ображає всіх члені сім’ї .

     З пояснень свідка ОСОБА_6- сина сторін по справі , суд встановив, що позивач ОСОБА_1 , відповідач ОСОБА_2 та він з сестрою раніше проживали спочатку однією сім’єю в с.2-Червоноармійське Вовчанського району  в приватизованому будинку ,а потім батьки купили будинок в АДРЕСА_1 , але 2500 грн. їм на покупку цього будинку ще давала грошей бабуся – матір позивачки . До цього дня  всі вони зареєстровані в цьому будинку , а фактично мешкають тільки батьки , а він з сестрою мають вже на цей час  свої сім’ї  і проживають окремо.  

    У відповідності до ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права  чи обмежений у його здійсненні.

     Згідно ст.ст. 157, 116 ЖК України , члена сім’ї власника житлового будинку може бути виселено у судовому порядку без надання іншого  жилого приміщення, якщо він систематичним порушенням правил соціального співжиття робить неможливим для інших проживання з ним в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявилися безрезультатними.

     Таким чином, визнання відповідачем пред”явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

     Керуючись ст.  ст. 6,11, 60, 213- 215 ,218 ЦПК України, ст. ст. 319, 321 ЦК України, ст.ст.157,116 ЖК України ,  

                                                      В И Р І Ш И В:

 

     Позовну заяву ОСОБА_1  про виселення  члена сім’ї власника житлового будинку та визнання його таким , що втратив право користування житловим приміщенням -  задовольнити.

     Визнати ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця

с.2-Червоноармійське Вовчанського району  Харківської області) таким, що втратив право користування житловим  приміщенням  АДРЕСА_1  та  виселити  його з даного житлового будинку без надання іншого житлового приміщення.

 

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Вовчанський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.    

       Суддя                                                                 _____________________

 

                                                               

  • Номер: 6/947/739/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-492/10
  • Суд: Київський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Уханьова Ірина Степанівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.12.2020
  • Дата етапу: 04.12.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація