Судове рішення #10538358

Справа № 2- 702/ 2010 р.

РІШЕННЯ

ІМ’ЯМ УКРАЇНИ

    17 червня 2010 р.                                                                     Самбірський  міськрайонний  суд

                                                                                                                  Львівської області

в складі: головуючого судді   Марчука І.С.

при секретарі    Ковалець Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Самборі справу за позовом ОСОБА_1  до  Михайлевицької сільської ради, про визнання права власності на спадкове майно,

В С Т А Н О В И В:

          ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Михайлевицької сільської ради, про визнання права власності  на спадкове майно. В підтвердження позовних вимог посилаючись на те, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько, ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть.

          Після смерті батька на майно, яке належало йому на день смерті відкрилася спадщина. 02.12.1998 року батько склав заповіт, посвідчений секретарем виконкому Михайлевицької сільської ради, яким все своє майно заповів позивачу.

         Звернувшись  до державного нотаріуса Рудківської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадкове майно, нотаріус прийняв його заяву та видав йому свідоцтво про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 на земельну частку (пай) та на майновий пай. Одночасно він роз’яснив, що не може видати йому свідоцтва про право на спадщину на будинковолодіння в АДРЕСА_1 так як свідоцтво про право власності на дане нерухоме майно видане Михайлевицькою сільською радою 24.11.2009 року вже після смерті спадкодавця, що вбачається з листа нотаріуса від 28.01.2010 року №21/01-09.

         Згідно п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 року у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

         Оскільки, його право на спадкове майно після смерті ОСОБА_2 на житловий будинок в АДРЕСА_1 Самбірського району, не може бути оформлено у державній нотаріальній конторі, і тим самим не визнається державними органами, то за захистом порушеного права на майно він звертається до суду.

         Будинковолодіння в АДРЕСА_1 Самбірського району, Львівської області належало до суспільної групи господарства, селянський, колишній колгоспний двір. Станом на 01.07.1990 року в даному будинковолодінні проживав і був зареєстрований ОСОБА_2, який був головою двору, що підтверджується довідкою Михайлевицької сільської ради №93 від 18.01.2010 року.

Згідно ст. 120 ЦК України в редакції 1963 року майно колгоспного двору належить його членам на праві сумісної власності.

    Згідно постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.1995 року Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності п.6, “а” право власності на майно, яке належало колгоспному двору і збереглося після припинення його існування, мають ті члени двору, котрі до 15.04.1991 року не втратили право на частку в його майні. Згідно п. 6 “г” даної постанови згідно зі ст. 4 Постанови Верховної Ради України “Про введення в дію Закону “Про власність” загальні правила спадкування щодо частки члена колгоспного двору в майні двору застосовуються з 01.07.1990 року.  

Рішенням виконавчого комітету Михайлевицької сільської ради №50 від 15.10.2009 року вирішено оформити право власності на житловий будинок АДРЕСА_1, за ОСОБА_2.

Виконком Михайлевицької сільської ради на основі записів у погосподарських книгах вірно визначив особу, яка має право на дане будинковолодіння, однак допустив помилку, приймаючи рішення про оформлення  права власності на дане будинковолодіння після смерті особи, а тому таке рішення сільської ради повинно бути визнане недійсним.  

Одночасно, ОСОБА_2, будучи головою і єдиним членом колишнього колгоспного двору в АДРЕСА_1, в тому числі і на момент його розпаду, на день смерті мав право на дане будинковолодіння і це  право не припинилось внаслідок його смерті.

Позивач  будучи спадкоємцем всього його майна за заповітом,  має право на спадкування будинковолодіння в АДРЕСА_1 Самбірського району.

Відповідно до ст.ст. 15, 16 Цивільного Кодексу  України кожна особа має право на судовий захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.        

      Згідно витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно від 03.03.2010 року загальна вартість нерухомого майна становить 56656,00 гривень.  

В судовому  засіданні позивач в підтримання позовних вимог посилався на обставини,  викладені в позовній заяві,  просить позов  задоволити.

Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні позов визнав, та просить визнати за ОСОБА_1 будинковолодіння у АДРЕСА_1.

Заслухавши пояснення позивача, з’ясувавши обставини справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 являється єдиним спадкоємцем після смерті батька ОСОБА_2, а тому за ним слід визнати право власності на спадкове майно.

Згідно свідоцтва про смерть, виданого 05 грудня 1998 року Михайлевицькою сільською радою Самбірського району Львівської області серія НОМЕР_1, вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, у віці 86 років, а тому ОСОБА_1 має право на  будинковолодіння в          АДРЕСА_1 Львівської області.  

З огляду на це, суд на підставі  ст. 392 ЦК України  визнає за позивачем право власності на спадкове майно.  

Керуючись ст. 331 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 130, 212, 215, 218,  ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати рішення виконавчого комітету Михайлевицької сільської ради №50 від 15.10.2009 року Про оформлення права власності на житловий будинок АДРЕСА_1 за ОСОБА_2 -  недійсним.

Визнати свідоцтво про право власності на нерухоме майно видане Михайлевицькою сільською радою Самбірського району, Львівської області 24.11.2009 року на житловий будинок в АДРЕСА_1 Самбірського району, Львівської області на ім’я ОСОБА_2 - недійсним.

Визнати ОСОБА_1, власником вцілому будинковолодіння в АДРЕСА_1 в порядку спадкування по заповіту майна ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

 

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

      Суддя   підпис

З   оригіналом   вірно

        Суддя                                                                             І.С.Марчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація