Справа № 2-2255/2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2010 року Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого-судді: Болотіна С.М.
секретаря: Кузьминчук М.В.
з участю прокурора: Буйницької О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Шепетівка справу за позовом Шепетівського міжрайонного прокурора, в інтересах ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівці Хмельницької області про нарахування та виплату коштів,-
в с т а н о в и в :
Шепетівський міжрайонний прокурор (далі – прокурор) звернулася в суд з позовом, в інтересах ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівці Хмельницької області (далі – Управління) про нарахування та виплату коштів.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_1 має статус «дитина війни» і відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (далі – Закон) має право на підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Оскільки таке підвищення з січня 2009 року їй виплачувалось частково, просить визнати бездіяльність Управління незаконною , зобов’язати останнє нарахувати та виплатити їй за період з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року вказані суми.
В судовому засіданні прокурор та ОСОБА_1 позов підтримали повністю та дали аналогічні пояснення викладеним в позовній заяві.
Представник управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівка в судове засідання не з’явилася, надала суду заяву відповідно до якої позов не визнала, просить відмовити в його задоволенні за безпідставністю, а справу слухати у її відсутність.
Суд заслухавши пояснення прокурора, особи в інтересах якої заявлений позов, дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що позов підлягає до задоволення виходячи з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонеркою і має статус «дитини війни», що стверджується посвідченням останньої за НОМЕР_1, а також довідкою відповідача і сторонами не оспорюється .
Отже, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ОСОБА_1 має право на підвищення пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком. Однак, протягом 2009 року такі нарахування та виплати їй проводилися частково, що стверджується інформацією Управління.
Тому, бездіяльність відповідача, що полягає у не нарахуванні та невиплаті особі в інтересах якої заявлений позов підвищення пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком є незаконною.
Таким чином, ОСОБА_1, повинно бути виплачено за період з 1 січня по 31 грудня 2009 року, з врахуванням вже проведених виплат, підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як особі, яка має статус «дитини війни» на підставі Закону, оскільки в 2009 році в законодавчому порядку жодні обмеження щодо виконання ЗУ «Про
Головуючий: С.М. Болотін
- 2 -
соціальний захист дітей війни» не встановлювались, а положення постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року прямо суперечать останньому.
Доказів, які б спростовували вищеназвані факти ні відповідачем, ні його представником суду не надано, не здобуто таких і в процесі судового розгляду, а ті на які вони посилаються не заслуговують на увагу, оскільки ґрунтуються виключно на їх розмірковуваннях щодо процесів в державі, що не можна визнати допустимими та належними доказами, оскільки в даному випадку мають місце правовідносини саме щодо нарахування та виплати пенсії і її підвищення.
Не можуть бути підставою для відмови в позові твердження органів Пенсійного фонду щодо відсутності коштів для здійснення встановлених Законом виплат. Оскільки відповідно до рішення Європейського Суду від 8 листопада 2005 року справа «Кечко проти України» встановлено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року № 121/2001 Пенсійний фонд України є центральним
органом виконавчої влади, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення. Основним завданням Пенсійного фонду України є забезпечення збирання та акумулювання
коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат
на виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюються з коштів Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження через створені в установленому порядку його територіальні управління.
Тому, саме на Управління, а не інші органи, покладений обов’язок щодо нарахування та виплати коштів про стягнення яких ставить питання прокурор.
Таким чином, відповідач – Управління повинне бути зобов’язане виплатити ОСОБА_1 належні їй підвищення до пенсії за період з 1 січня по 31 грудня 2009 року, з врахуванням вже проведених виплат.
Судові витрати по справі підлягають стягненню з відповідача, оскільки саме неправомірні дії Управління призвели до порушення законних прав ОСОБА_2
Виходячи з наведеного, на підставі ст. 22 Конституції України, рішення Європейського Суду від 8 листопада 2005 року справа «Кечко проти України», Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року із змінами і доповненнями, Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року № 2195-ІV, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівці Хмельницької області нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1, підвищення пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» за період з 1 січня по 31 грудня 2009 року, з урахуванням вже проведених виплат.
Стягнути з управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівці Хмельницької області в доход держави 8грн. 50 коп. державного мита.
Стягнути з управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівці Хмельницької області на користь Шепетівського УДК, код ЄДРПОУ 23565207, р/р 31211259700006, банк ГУДКУ в Хмельницькій області, МФО 815013 – 37грн. (тридцять сім грн.) витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи Шепетівським міськрайонним судом Хмельницької області.
Головуючий: С.М. Болотін
- 3 -
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня його проголошення, а сторонами по справі, які не були присутніми при його проголошенні, в той же строк з дня отримання його копії через Шепетівський міськрайонний суд.
Головуючий :