Судове рішення #10533390

                                                                           Справа № 2-3305-2010 рік

                                              Р І Ш Е Н Н Я

                                І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

18 серпня  2010 року Лутугинський районний суд Луганської області

у складі : головуючого судді Кулешової Л.В.

при секретарі Шкурко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Лутугине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання спадковою масою 1/2 частину домоволодіння та визнання права власності на ціле домоволодіння в порядку спадкування за законом,

                                              В С Т А Н О В И В :

    10 червня 2010 року позивач звернулася до суду з зазначеним позовом . В обґрунтування позову посилається на те, що рішенням виконавчого комітету Бісівської селищної ради від 15 вересня 1961 року на ім’я її чоловіка –ОСОБА_4 була виділена земельна ділянка. 15 листопада 1961 року було укладено договір про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві приватної власності. Домоволодіння було ними збудоване в 1962 році, але вони не отримала документи на нього. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 Після його смерті відкрилася спадщина на 1/2 частку домоволодіння АДРЕСА_1. На час смерті чоловіка і на теперішній час вона проживає в зазначеному будинку, прийняла спадщину. Крім неї, спадкоємцями за законом є їх діти – відповідачі по справі ОСОБА_2 і ОСОБА_3, які на спадщину не претендують. Позивач просить визнати за нею право власності на будинок : на 1/2 частку, як на майно придбане в період шлюбних відносин,  визнати спадкової масою 12 частку домоволодіння та право власності в порядку спадкування за законом на 1/2 часку, а в цілому визнати право власності на все домоволодіння за нею.  

    У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги.

    Відповідачі ОСОБА_2 і ОСОБА_3 в судовому засіданні, кожен окремо, позов визнали, на спадщину не претендують, до нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини не зверталися.

    Заслухавши пояснення позивача, відповідачів, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

    У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 була відведена земельна ділянка загальною площею 700 кв.м. за адресою : АДРЕСА_1 для будівництва будинку, що підтверджується рішенням виконавчого комітету Білівської селищної ради № 15 від 15 вересня 1961 року /а.с.10/, договором про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві приватної власності від 15 листопада 1961 року, посвідченого Олександрівською нотаріальною конторою 2 грудня 1961 року, зареєстрованого в реєстрі за № 828/1 /а.с.6-7/.

    Рішенням виконавчого комітету Білівської селищної ради № 5 від 26 березня 2010  року встановлено, що на земельній ділянці без дозволу на виконання будівельних робіт збудовано житловий будинок, сарай; самовільно побудовано веранду, ганок, погріб. Сарай. Самовільно побудовані будівлі залишені в експлуатації; затверджена житлова площа в житловому будинку  - 33,9 м2, загальна – 56,2 м2. /а.с.11/.

    Позивач ОСОБА_1 і ОСОБА_4 перебували у зареєстрованому шлюбі з 8 липня 1960 року, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про одруження від 12 липня 1960 року /а.с.4/.

    Згідно зі ст..22 КпШС УРСР майно, нажите подружжям за час шлюбу, є його спільною сумісною власністю. Кожен з подружжя має рівні права володіння, користування і розпорядженням цим майном.

    Беручи до уваги, що домоволодіння АДРЕСА_1 було збудоване подружжям ОСОБА_4 за час шлюбу, тому  ОСОБА_1 та ОСОБА_4 мають право власності  на  1/2 частку  зазначеного володіння кожен.

    ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить ксерокопія свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 24 травня 1982 року /а.с.5/.

   

       

    Після його смерті відкрилася спадщина на 1/2 частки домоволодіння АДРЕСА_1.

    Згідно зі ст..529 ЦК УРСР при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти, дружина і батьки померлого.

    Спадкоємцями першої черги за законом є позивач ОСОБА_1, як дружина померлого, та відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3, як діти померлого.

    Відповідачі на спадщину не претендують,  заяви про прийняття спадщини в нотаріальну контору не подавали, що підтверджується витягом зі Спадкового реєстру від 29 червня 2010 року. Інших спадкоємців немає.    

    Таким чином, позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем першої черги  після смерті свого чоловіка ОСОБА_4

    У відповідності до п.1 ч.1 ст.549 ЦК УРСР визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном. Після смерті чоловіка ОСОБА_1 фактично вступила в управління і володіння спадковим майном, залишившись проживати в будинку, що підтверджується довідкою виконавчого комітету Білівської селищної ради від 8 червня 2010 року /а.с.12/.            

    Беручи до уваги, що спірний будинок було збудоване подружжям ОСОБА_1, які перебували в зареєстрованому шлюбі, позивач фактично прийняла спадщину після смерті свого чоловіка –ОСОБА_4, відповідачі  на спадщину не претендують, інших спадкоємців немає, а тому суд вважає, що позов заявлено обґрунтовано, його було підтверджено протягом судового засідання, а тому він підлягає задоволенню. За позивачем  слід визнати право власності на 1/2 частку спірного домоволодіння, як на майно, нажите в період шлюбних відносинах, та на 1/2 частку – в порядку спадкування, визнавши цю часту спадковою масою, а всього за позивачем слід визнати право власності на  ціле домоволодіння.

   

    На підставі наведеного, керуючись ст.22 КпШС УРСР, ст..ст.529,549 ЦК УРСР, ст..ст.10,11,60,212-215 ЦПК України, суд

                                                   В И Р І Ш И В :

    Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

    Визнати 1/2 частку домоволодіння АДРЕСА_1 Луганської області спадковим майном після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

    Визнати за ОСОБА_1  право власності на домоволодіння АДРЕСА_1.

    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області шляхом подачі через Лутугинський районний суд в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

                                              Суддя :

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація