Судове рішення #10532629

Справа № 2-о-92/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 02 серпня 2010 року                        Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

 

в складі: головуючого судді        Трофимової Д.А.

        при секретарі          Конопльовій Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжя цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа -  5 Запорізька державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій зазначала, що ІНФОРМАЦІЯ_5 помер її батько – ОСОБА_2. Після смерті батька залишилося спадкове майно у вигляді 1/2 частини квартири. Вона, заявник, є єдиним  спадкоємцем першої черги за законом, інших спадкоємців ні за законом, ні за заповітом не має. При зверненні до 5 Запорізької державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини їй було відмовлено у зв’язку з тим, що у свідоцтві про народження заявника у графі „батько” вказано прізвище батька при перекладі на українську мову – „ОСОБА_4”, з апострофом, а в інших правовстановлюючих документах і свідоцтві про смерть батька вказано „ОСОБА_3” - без апострофа. Внаслідок цієї помилки вона не може оформити спадщину після смерті її батька.

Посилаючись на ці обставини, заявниця  просила суд встановити факт, що ОСОБА_2, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_5, є її батько.

У судове засідання заявник не з’явилася, надавши суду письмову заяву, в якій просить розглянути справу без її участі, заяву про встановлення факту родинних відносин, підтримує у повному обсязі.

Представник заінтересованої особи у судове засідання також не з’явився. П’ята Запорізька нотаріальна контора надала суду письмову заяву, в якій  просить розглянути справу без участі їх представника.

Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Згідно копії свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_6 Її батьками записані: батько – ОСОБА_3, мати – ОСОБА_4. У паспорті громадянина України прізвище заявниці також вказано „ОСОБА_4”.

Відповідно до свідоцтва про смерть НОМЕР_2 ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_5. У паспорті громадянина України НОМЕР_3, виданого Шевченківським РВУМВС України в Запорізькій області 28.03.1996р., вказано, що ОСОБА_2 народився  ІНФОРМАЦІЯ_2.

Усі правовстановлюючі документи, а саме: свідоцтво про право власності на житло          № 23576 від 17.12.2009 року, видане головою Шевченківської районної адміністрації Запорізької міської ради; витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно ОП „ЗМБТІ” від 13.01.2010р.; технічний паспорт, складений ОП „ЗМБТІ” станом на 19.11.2009 року, згідно яких ОСОБА_2 та ОСОБА_5 на праві приватної спільної часткової власності належить кожному по 1/2 частині квартири АДРЕСА_1  на прізвище „ОСОБА_3”.

Із письмових пояснень свідка ОСОБА_6 вбачається, що її мати -   ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_2, який помер      ІНФОРМАЦІЯ_5. Після смерті дідуся  відкрилася спадщина на 1 /2 частину квартири. Її мати є єдиним спадкоємцем за законом. Але коли вона звернулася до нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право власності на житло, то їй було відмовлено з причини того, що прізвище її матері на українській мові вказано - „ОСОБА_4”, з апострофом, а в свідоцтві про смерть її дідуся (батька матері) та  інших правовстановлюючих документах прізвище вказано „ОСОБА_3” - без апострофа.

Аналізуючи у сукупності зібрані по справі докази, суд вважає, що оскільки в основному документі – паспорту громадянина України, виданому в 1996 році,  прізвище батька заявниці вказано „ОСОБА_3”, тобто без апострофа,  то  і усі наступні документи, які були отримані ним після 1996 року,  згідно паспорту також повинні були оформлятися  та оформлені на прізвище „ОСОБА_3”.

Тому суд дійшов до висновку, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  є рідною донькою ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 208, 209, 212-215, 218, 223, 256, 259 ЦПК України, суд    

В И Р І Ш И В :

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5, є рідним батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_4.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя  

                                                                                                         

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація