Судове рішення #10525110

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.08.2010 року                         Тростянецький районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Волошина І.А.,

при секретарі Чудак Г.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Тростянець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

         

05.07.2010 року позивачка звернулася до суду з даним позовом, в якому просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частини всіх видів  заробітку (доходу), але не менше 30% відсотків   прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття, посилаючись на невиконання добровільно відповідачем законного обов’язку по утриманню неповнолітньої дитини.

В судовому засіданні позивачка просила задовольнити  вимоги позову, пояснила, що   відповідач отримує пенсію і взмозі сплачувати на утримання дитини кошти  в розмірі ј частини всіх видів  заробітку (доходу).

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був  повідомлений про час і місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про одержанням ним судової повістки.

Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи на підставі наявних у справі доказів, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України .  

  Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи суд вважає , що позов підлягає задоволенню.  

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 є рідним батьком неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5), який перебуває на утриманні матері ОСОБА_1, але належним чином не виконує свого законного обов’язку по його утриманню дитини.

Зазначені правовідносини регулюються ст. ст. 180, 181 п.3, 183 Сімейного Кодексу України, відповідно до яких батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей; при ухилянні батьків від цього обов’язку кошти на утримання дітей стягуються з них за рішенням суду, зокрема, у визначеній судом частці від їх доходу, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.    

Оскільки, відповідач ухиляється від добровільного виконання свого обов’язку по утриманню неповнолітньої дитини, чим порушує її права, то належні кошти потрібно щомісячно стягувати з нього  в розмірі ј  частини всіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення позивачки до суду і до повноліття дитини в примусовому порядку.    

     Керуючись ст.. 180-184 СК України, ст. ст. 10, 11, 60, 209, 213, 214, 215, 224, 225, 226  ЦПК України, суд,-  

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовільнити повністю.    

Стягувати з   ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця  АДРЕСА_1 жителя АДРЕСА_2, не працюючого на користь ОСОБА_1    на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5,  щомісячно в розмірі ј  частини всіх видів його доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 05.07.2010 р. і до повноліття дитини.    

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справ, а також на користь ОСОБА_1 150 грн. витрат за надання юридичної допомоги адвокатом.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць звертається до негайного виконання.  

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області через Тростянецький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення  апеляційної скарги.  

Суддя   підпис.

З оригіналом вірно.

Рішення законної сили не набуло.

Оригінал рішення знаходиться в цивільній справі № 2-422/2010 року Тростянецького районного суду.

Суддя Тростянецького районного суду                                          Волошин І.А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація