Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
09.08.10Справа №2а-2327/10/2770
м. Севастополь
16 год. 10 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Мінько О.В.;
при секретарі - Трігуб Г.В.,
представник позивача Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя - не з'явився;
відповідач Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 - не з'явилась;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи –підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у розмірі 5058,50 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
В судове засіданні представник позивача ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя не з'явився, надав клопотання, з якого вбачається, що позивач позовні вимоги підтримує у повному обсязі, наполягає на задоволенні позову, просить розглянути справу за відсутністю відповідача.
Відповідач фізична особа - підприємець ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилась. Про день, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про що свідчить зворотне поштове повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 27).
На підставі частини 4 статті122 Кодексу Адміністративного судочинства України, справу розглянуто у порядку письмового провадження.
Суд, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу Адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією і Законами України.
Відповідно пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265 від 06.07.1995р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунки коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у ви використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями виданими з початку робочого дня.
Згідно статті 2 вказаного Закону № 265/95 - реєстратор розрахункових операцій визначено як пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Згідно пункту 1 статті 17 цього Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до пункту 11 статті 11 Закону України “Про Державну податкову службу в України” № 509 від 04.12.1990р., Державна податкова служба в України має право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована у Ленінської районної державної адміністрації як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру щодо фізичної особи - підприємця (а.с. 1), та перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Севастополя.
31.07.2009 р. Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя проведено перевірку відділу магазину "Островок", розташованого за адресою: м. Севастополь, вул. Жиділова, буд. 11-а, що належить ФОП ОСОБА_2, щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки складений акт перевірки № 0448/27/02/23/2396414380 від 31.07.2009 р. Перевіркою встановлено порушення пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (а.с. 6-7).
При перевірці відділу магазину, що належить ФОП ОСОБА_2, зафіксоване прийняття грошових коштів від клієнта у сумі 31,75 грн. у якості плати за покупку та встановлений факт не проведення розрахункової операції через РРО та невидачі покупцеві розрахункового документа встановленої форми, що є порушенням вказаних вище норм Закону.
За дане правопорушення відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачена відповідальність у вигляді фінансової санкції (штрафу) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункових операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (31,75 грн. х 5 = 158,75 грн.).
Також при перевірці зафіксоване невідповідність суми грошових коштів на проведення розрахунків сумі, зазначеної у денному звіті РРО. Сума грошових коштів проведення розрахунків склала 1075,70 грн. (з урахуванням суми покупки 31,75 грн.), а зазначена у денному звіті - 200,0 грн. Невідповідність склала, таким чином, 843,95 грн.
За дане правопорушення відповідно до статті 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування" передбачена відповідальність: у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункові книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (843,95 грн. х 5 = 4219,75 грн.).
Також в ході перевірки книги УРО встановлено порушення режиму щоденного друку фіскальних звітних чеків, а саме Z-звіти № 0007 та № 0021 загублені.
За вказане правопорушення відповідно до пункту 4 статті 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування" передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій (20 х 17 грн. х 2 = 680 грн.).
За результатами перевірки ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя прийняте рішення 11.08.2009 р. № 0004332330 про застосування фінансових (штрафних) санкцій у розмірі 5058,50 грн. (а.с. 5).
Зазначене рішення відповідачем ФОП ОСОБА_2 адміністративному та судовому порядку не оскаржувалось.
Таким чином, фізична особа - підприємець ОСОБА_2 має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 5058,50 грн., яка на момент розгляду справи відповідачем не сплачена, що підтверджується обліковою карткою платника податків (а.с. 20-21).
Таким чином, аналізуючи діюче законодавство, з врахуванням зазначеного, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя підлягають задоволенню, а сума заборгованості фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" – стягненню з відповідача.
Відповідно частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено та підписано 13.08.2010р.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя, задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99029, ІПН НОМЕР_1) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Кулакова, буд. 37, м. Севастополь, 99011, р/р 31112104700007, банк одержувача ГУДКУ у м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, код платежу 21080900) заборгованість зі штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій в розмірі 5058 (п'ять тисяч п'ятдесят вісім) грн. 50 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя підпис О.В. Мінько
З оригіналом згідно
Суддя < підпис > О.В. Мінько