Судове рішення #10517697

                                                                                                          Справа № 2- 1343/10

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

іменем України

04 серпня 2010 року  Новокаховський міський суд Херсонської області в складі:

головуючого судді – Червоненка Д.В.,

при секретарі – Горошко В.В.,

за участю представника позивача – Соколовської Г.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в м. Нова Каховка цивільну справу за позовом Комунального підприємства "Новокаховська дирекція єдиного замовника" до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, -

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів, в якому просив стягнути з них заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг в сумі 1328,83 грн., посилаючись на те, що відповідачі є власниками квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, проте витрати на утримання будинку та прибудинкової території не сплачують допустивши зазначену заборгованість.

 В судовому засіданні представник позивача позов підтримала в повному обсязі з підстав зазначених в позовній заяві.

Відповідачі в судове засідання не з'явились, хоча про день, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення в заочному порядку, що відповідає положенням ст.ст. 224-226 ЦПК України.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в  з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідачі зареєстровані та проживають за адресою: АДРЕСА_1, проте витрати на утримання будинку та прибудинкової території не оплачують. У відповідності до ст. 20 ч. 3 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", споживач (власник квартири) зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, але відповідачі ухиляються від виконання норм чинного законодавства та договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових території не укладають, надані послуги не оплачують допустивши борг на загальну суму,  згідно розрахунку -  1328,83  грн.

Відповідно до ст. 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" утримання приватизованих квартир здійснюється за рахунок коштів їх власників, згідно з Правилами користування приміщеннями жилих будинків та при будинкових територій, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно від форм власності на них. Власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Заборгованість власників квартир по укладених угодах, пов'язаних з утриманням будинку та оплатою комунальних послуг, стягується в судовому порядку.

Згідно із ст. 13 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду"  експлуатаційні витрати  на  утримання приватизованих  квартир  оплачуються  на  рівні  квартирної плати, встановленої для державного житла,  а порядок  оплати  комунальних послуг  в  Україні  єдиний,  незалежно  від  форм власності житла. Приватизовані квартири (будинки)  утримуються за рахунок коштів їхніх власників згідно з правилами користування  приміщеннями житлових будинків та прибудинкових територій, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно від форм власності на них.

За ст. 162 ЖК УРСР плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін. Плата за комунальні послуги береться, крім квартирної плати, за затвердженими в установленому порядку тарифами. Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.

Правовідносини між сторонами врегульовано також Законом України "Про житлово-комунальні послуги". Відповідно до його ст. 8 стандарти, нормативи, норми, порядки і правила у сфері житлово-комунальних послуг розробляють і затверджують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади у сфері стандартизації, центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах їх повноважень та згідно із законодавством.

За ст. 16 цього Закону порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства; порядок оформлення претензій споживачів до виконавців встановлено ст. 18.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року № 572 затверджено Правила користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, які визначають порядок користування приміщеннями, а також утримання житлових будинків і прибудинкових територій незалежно від відомчої належності і форми власності. За п.4 Правил власник житла за рахунок власних коштів оплачує всі витрати, пов'язані з утриманням житлового будинку і закріпленої прибудинкової території.

За п. 5 Правил технічне обслуговування і ремонт елементів житлових будинків і зовнішнього благоустрою, санітарне обслуговування допоміжних приміщень житлових будинків і прибудинкових територій здійснюють на договірній основі з власниками житла або з уповноваженим ними органом відповідні підприємства, які повинні дотримувати вимоги цих Правил.

Згідно з п.17 Правил власники квартир багатоквартирних будинків зобов'язані вносити на відповідний рахунок власника будинку плату за обслуговування і ремонт будинку. Ці платежі і платежі за комунальні та інші послуги власниками квартир, наймачами і орендарями вносяться щомісяця не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено інші строки.    

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року № 560 затверджено Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

З матеріалів справи вбачається, що у спірний період на позивача, відповідно до вимог закону, було покладено обов’язок утримання будинку, в якому розташована квартира відповідачів та його прибудинкової території. Останні мають встановлений законом обов’язок відшкодовувати витрати, пов’язані з утриманням даного будинку та прибудинкової території. До стягнення заявлено суми витрат, понесені позивачем і обраховані у встановленому порядку. Розмір заборгованості відповідачами належними та допустимими доказами в ході розгляду справи не спростовані, претензії щодо неякісного надання послуг ним не оформлювались в порядку, встановленому ст. 18 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", окрім того відповідачі в судове засідання не з'явились, тому суд вважає можливим задовольнити позов в повному обсязі, керуючись при цьому ч. 3 ст. 267 ЦК України.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стягненню з відповідачів на користь держави підлягають  судові витрати по оплаті судового збору та на користь позивача - витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи.

На підставі ст.ст. 10, 13 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", ст.162 ЖК УРСР, ст.ст. 8, 16, 18 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", п.4,5, 17 Правил користування приміщеннями житлових будинків і при будинковими територіями, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд –

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Стягнути в рівних частинах з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 на користь комунального підприємства "Новокаховська дирекція єдиного замовника" заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг в сумі  1328,83  грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн. 00 коп., а  всього -  1358,83  грн.

Стягнути в рівних частинах з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

            Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого цим Кодексом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Херсонської області через Новокаховський міський суд Херсонськї області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

              Суддя                                                                                       Д.В.Червоненко                                                                                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація