Справа № 2о-36/2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 липня 2010 року Великолепетиський районний суд Херсонської області у складі:
головуючого Соловйова В.В.
при секретарі Погорілій О.С.
за участю представника заінтересованої особи Погорілого М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Велика Лепетиха цивільну справу за заявою Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, заінтересована особа Великолепетиська МДПІ про визнання спадщини відумерлою
В С Т А Н О В И В
Заявник звернувся до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Велика Лепетиха померла ОСОБА_2, яка проживала по АДРЕСА_1 Після її смерті відкрилася спадщина на належну їй квартиру АДРЕСА_1 на території Великолепетиської селищної ради, яка належала померлій на підставі права власності. Спадкоємців за законом та за заповітом у померлої ОСОБА_2 не має. Згідно ч. 1, 2 ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом та за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, яка подається до суду після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Заявник просить суд визнати спадщину після смерті ОСОБА_2 відумерлою, та визнати власником квартири АДРЕСА_1 Великолепетиську селищну раду.
Представник заявника у судове засідання не з»явилася, але надала заяву у якій повідомила, що заяву підтримує у повному обсязі, просить суд розглянути справу у її відсутність.
Представник заінтересованої особи – Великолепетиської МДПІ – Погорілий М.О. заяву визнав не заперечує проти її задоволення.
Вислухавши пояснення представника заінтересованої особи, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Свідоцтвом про право власності на житло від 27.10.2000 року (а.с.) підтверджується, що ОСОБА_2 є власником квартири АДРЕСА_1.
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.).
Згідно довідки Великолепетиської державної нотаріальної контори (а.с.) спадщина, що залишилась після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ніким не прийнята, і спадкова справа не відкривалася. З дня відкриття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_2, тобто з ІНФОРМАЦІЯ_1, минуло більше одного року. Тому Великолепетиська селищна рада правомірно звернулася з заявою про визнання спадщини відумерлою, заінтересована особа не заперечує проти визнання спадщини відумерлою та визнання власником майна, яке належало ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 Великолепетиську селищну раду, а тому заява підлягає задоволенню.
На підставі ст.1277 ЦК України, керуючись ст.ст. 212-215, 274-278 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Заяву Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області про визнання спадщини відумерлою задовольнити.
Визнати відумерлою спадщину, що залишилися після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме - квартиру АДРЕСА_1.
Визнати власником майна, яке залишилося після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме - квартири АДРЕСА_1 Великолепетиську селищну раду Великолепетиського району Херсонської області.
Рішення суду може бути оскаржене через Великолепетиський районний суд до апеляційного суду Херсонської області. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк , встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий підпис