Судове рішення #1050477
Справа № 2-178 РІШЕННЯ Іменем України

Справа № 2-178 РІШЕННЯ Іменем України

15 березня 2007 року Баришівський районний суд Київської області в складі

головуючого судді           Литвиненко О.Л.

при секретарі                               Лунгул Т.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Баришівка справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3до Сезенківської сільської ради Баришівського району Київської області   про встановлення факту належності майна та визнання права власності на майно в спадок.

Встановив:

Позивачі ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3. звернулися до суду з даним позовом мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер їхній батько та чоловік ОСОБА_4. Спадкове майно померлого складалось із земельної ділянки призначеної для садівництва розміром 0, 12 га, яка розташована в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області та із житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області. Інших спадкоємців першої черги окрім позивачів по справі, які претендують на дану спадщину не має.

До нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини позивачі не зверталися, але своїми діями, що виразилися в догляді за будинком, обробленням земельної ділянки, яка знаходиться біля будинку, користуванні речами померлого фактично вступили в управління та володіння спадковим майном. Позивачі вважають, що прийняли спадщину, так як по день смерті проживали разом з батьком, вели спільне господарство, доглядали за ним. В позові просять встановити факт прийняття ними спадщини, що вони проживали разом із спадкодавцем по день його смерті, визнати за позивачами право власності на 1/3 частину земельної ділянки кожному, яка розташована в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області та 1/3 житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1. підтримала заявлений позов та пояснила суду, що після смерті батька ОСОБА_4. залишилася спадщина, до якої входить: земельна ділянка та житловий будинок з прибудинковими господарськими будівлями та спорудами в с. Власівка Баришівського району Київської області. Позивачка разом із братом та матір'ю доглядала за будинком, обробляла земельну ділянку, користувалася речами померлого, проживала разом із батьком і тому фактично вступила в управління та володіння майном.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_2. підтримав заявлений позов та пояснив суду, що після смерті батька ОСОБА_4. залишилося спадкове майно, до якого входить: земельна ділянка призначена для садівництва розміром 0, 12 га та житловий будинок в с Власівка Позивач вважає, що своїми діями, які виразилися в догляді за будинком, проживанням із спадкодавцем однією сім'єю, по день його смерті, користуванням речами померлого разом із сестрою та матір'ю прийняв спадщину, тому просить задоволити позовні вимоги в повному об'ємі.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_3. підтримала заявлений позов та пояснила суду, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер її чоловік. Після його смерті залишився житловий будинок та земельна ділянка, розташованими в с Власівка Баришівського району Київської області. Позивачка разом із своїми дітьми доглядали за будинком, обробляли земельну ділянку, яка знаходиться біля спірного будинку, користувалися речами померлого, проживали разом із ОСОБА_4. до дня його смерті   і тому

 

фактично вступили в управління та володіння майном. Просить заявлені позовні вимоги задоволити.

Представник позивачів ОСОБА_5. в судовому засіданні підтримала заявлений позов та пояснила суду, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер батько позивачів та чоловік позивачки ОСОБА_3. - ОСОБА_4Спадкове майно померлого складалось з земельної ділянки призначеної для садівництва розміром 0, 12 га, яка розташована в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області та із житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області. Позивачі доглядали за будинком, обробляли земельну ділянку, проживали однією сім'єю користувалися речами померлого і тому фактично вступили в управління та володіння майном. До нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини позивачі не зверталися, але своїми діями, що виразилися в догляді за будинком, обробленням земельної ділянки, яка знаходиться біля будинку, користуванні речами померлого фактично вступили в управління та володіння спадковим майном. Інших спадкоємців першої черги окрім позивачів по справі, які претендують на дану спадщину не має. Просить заявлені позовні вимоги задоволити, а саме встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3., що вони проживали разом із спадкодавцем по день його смерті, визнати за позивачами право власності на 1/3 частину земельної ділянки кожному, яка розташована в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області та по 1/3 частині житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області.

Представник відповідача по справі Сезенківської сільської ради Баришівського району Київської області на розгляд справи в судове засідання не з'явився. Про день та час розгляду справи увідомлений своєчасно та належним чином. В суд надійшла заява від відповідача про згоду з заявленими позовними вимогами та про розгляд справи у їхню відсутність.

Заслухавши пояснення позивачів: ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3., дослідивши матеріали справи, суд вважає заявлений позов обґрунтованим і таким, що підлягає до задоволення в повному об'ємі.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер батько позивачів та чоловік позивачки ОСОБА_3. - ОСОБА_4Спадкове майно померлого складалось з земельної ділянки призначеної для садівництва розміром 0, 12 га, яка розташована в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області та із житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області. Позивачі доглядали за будинком, обробляли земельну ділянку, проживали однією сім'єю користувалися речами померлого і тому фактично вступили в управління та володіння майном.

Відповідно до п. З ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини являється таким, що прийняв спадщину.

До нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини позивачі не зверталися, але своїми діями, що виразилися в догляді за будинком, обробленням земельної ділянки, яка знаходиться біля будинку, користуванні речами померлого фактично вступили в управління та володіння спадковим майном. Суд вважає, що позивачі прийняли спадщину, так як по день смерті проживали разом з батьком, вели спільне господарство, доглядали за ним.

Згідно ст. 12 Закону України „Про власність" громадянин набуває право власності на майно, одержане внаслідок успадкування. Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України „Про практику розгляду судами України справ про успадкування" №4 від 24.06.1983 року шестимісячний строк для прийняття спадщини може бути продовжений судом за заявою заінтересованої особи при доведенні поважності причин його пропуску. Якщо у вказаний строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих

 

підстав вирішує  питання про  визнання права на спадкове майно,  а не  про продовження пропущеного строку.

Інших спадкоємців першої черги окрім позивачів по справі, які претендують на дану спадщину не має.

З урахуванням викладених обставин суд вважає за необхідне встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3., що вони проживали разом із спадкодавцем по день його смерті, визнати за позивачами право власності на 1/3 частину земельної ділянки кожному, яка розташована в с/т „Сулимівське"-1 с. Власівка Баришівського району Київської області та 1/3 частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області. Встановлені судом обставини підтверджуються:

·        ксерокопією паспорта ОСОБА_2. серії СО НОМЕР_1, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2року в м. Берген Німеччина;

·        ксерокопією паспорта ОСОБА_2. серії СН НОМЕР_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3року в м. Берген Німеччина;

·        ксерокопією свідоцтва про смерть ОСОБА_4., померлого ІНФОРМАЦІЯ_1року, серії І-БК НОМЕР_3, виданого 07.03.2006 року;

·        ксерокопією свідоцтва про народження ОСОБА_2. серії НОМЕР_4, від 17.08.1981 року;

·        ксерокопією свідоцтва про народження ОСОБА_2. серії НОМЕР_5від 18.03.83 року;

·        ксерокопією державного акту на земельну ділянку серії ЯБ №317171 від 30.11.2005 року;

·        ксерокопією технічного паспорта на садовий будинок с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області, який належав Горбовому М.М.;

·        ксерокопією плану забудови земельної ділянки с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області;

·        ксерокопією експлікації житлового будинку в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області, який належав Горбовому М.М.;

·        ксерокопією тимчасової посвідки на постійне проживання серії НОМЕР_6 ОСОБА_3., виданого 10.07.2006 року;

·        ксерокопією свідоцтва про укладення шлюбу між ОСОБА_4. та ОСОБА_6. серії НОМЕР_7, актовий запис №387 від 09.09.1978 року;

·        ксерокопією членської книжки садовода ОСОБА_4. № 217 від 09.07.1990 року, де зазначено, що до складу його сім'ї входять ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3.;

·        довідкою ЖЕК №209 Дарницького району м. Києва №359 від 14.03.2007 року про склад сім'ї ОСОБА_4. та про те, що він проживав та був зареєстрований в АДРЕСА_2 разом з позивачами по справі.

Керуючись ст. ст. 15, 30,62,209 - 213 ЦПК України, ст. 1268 п. З ЦК

України, ст. 12 Закону України «Про власність», п. 12 Постанови Пленуму

Верховного Суду України «Про судову практику у справах про захист прав

приватної власності», п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про

практику розгляду судами України справ про спадкування» № 4 від 24.06.1983

року, суд

ВИРІШИВ:

 

Позов задоволити.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1ІНФОРМАЦІЯ_2року народження після смерті батька ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1року.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження після смерті батька ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1року.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження після смерті чоловіка ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1року.

Встановити, що ОСОБА_1ІНФОРМАЦІЯ_2року народження проживала разом із спадкодавцем ОСОБА_4до дня його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1року.

Встановити, що ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження проживав разом із спадкодавцем ОСОБА_4до дня його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1року.

Встановити, що ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження проживала разом із спадкодавцем ОСОБА_4до дня його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1року.

Визнати за ОСОБА_1право власності на 1/3 частинну земельної ділянки № 234 в розмірі 0, 12 га, яка розташована в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області.

Визнати за ОСОБА_2право власності на 1/3 частинну земельної ділянки № 234 в розмірі 0, 12 га, яка розташована в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області.

Визнати за ОСОБА_3право власності на 1/3 частинну земельної ділянки № 234 в розмірі 0, 12 га, яка розташована в с/г АДРЕСА_1Баришівського району Київської області.

Визнати за ОСОБА_1право власності на 1/3 частинну житлового будинку з погосподарськими спорудами та будівлями, який розташований за № 217 в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області.

Визнати за ОСОБА_2право власності на 1/3 частинну житлового будинку з погосподарськими спорудами та будівлями, який за № 217 в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області.

Визнати за ОСОБА_3право власності на 1/3 частинну житлового будинку з погосподарськими спорудами та будівлями, який розташований за № 217 в с/т АДРЕСА_1Баришівського району Київської області.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Київської області через Баришівський районний суд Київської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація