2о-4/2007
РІШЕННЯ Іменем України
14.02.07 року. Олександрійський міськрайонний суд
Кіровоградської області у складі головуючого судді Квітки О.М. при секретарі Баранник Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії справу за заявою Виконавчого комітету Олександрійської міської Ради народних депутатів про визнання спадщини відумерлою та визнання на неї права комунальної власності територіальної громади міста, де зацікавленою особою є ОСОБА_1, -
УСТАНОВИВ:
Заявник просить визнати спадщину відумерлою та визнати на неї право комунальної власності територіальної громади міста на 1/40 садиби АДРЕСА_1в м. Олександрії, яка залишилася після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Свої вимоги мотивує тим, що ОСОБА_1. являється співвласником зазначеної садиби та зацікавлена в придбанні частини садиби.
Відповідно до вимог ст. 54 9 ЦК УРСР, який діяв на момент смерті ОСОБА_2., визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Інформації про те, що будь-хто із спадкоємців вступив в управління або володіння спадковим майном немає.
На запит Фонду комунального майна Олександрійської міської Ради надійшла відповідь від Державного нотаріуса про те, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2. не заводилась, заяв від спадкоємців померлого не надходило.
Таким чином, жодний із спадкоємців не прийняв спірну спадщину.
Відповідно до вимог ч.ч. 1 та 2 ст. 1277 ЦК України, в разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Ч. З зазначеної статті визначено, що спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
В Олександрійську міську Раду надійшла заява від ОСОБА_1., яка є співвласником зазначеного житлового будинку та зацікавлена в придбанні частини житлового будинку.
Зацікавлена особа заяву підтримала.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов необхідно задовольнити з зазначених позивачем підстав.
З матеріалів справи видно, що доводи позивача підтверджуються ними. Це передбачено ч.ч. 1 та 2 ст. 12 7 7 ЦК України.
На підставі ч.ч. 1 та 2 ст. 1277 ЦК України, керуючись ст.ст. 75,224,225,213-215 ЦПК України суд, -
РІШИВ:
Заяву задовольнити.
Визнати спадщину: 1/40 садиби АДРЕСА_1в м. Олександрії, яка залишилася після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року - відумерлою та визнати на неї право комунальної власності територіальної громади м. Олександрії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Кіровоградської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Кіровоградської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Олександрійський міськрайонний суд.