Справа № 2-а-535
2010 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2010 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
головуючого судді Смотрицького В.Г.
при секретарі Чебуришкіній Н. Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу за позовом за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 до Чернівецького міського відділу РАЦС Чернівецького міського управління юстиції м. Чернівці про визнання дій неправомірними та внесення змін в актовий запис про народження, -
Встановив:
Позивачі звернулися з адміністративним позовом в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3 до відповідача про визнання дій неправомірними та внесення змін в актовий запис про народження посилаючись на то, що вони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 01.06.2002 р., від якого у них є малолітній син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2
З самого народження вони називають свого сина по імені ОСОБА_3, на яке він відкликається, хоча в свідоцтві про народження його власне ім'я зазначене як «ОСОБА_3». Дитина відвідувала дошкільний навчальний заклад № 16 та на даний час ЗОШ № 25 м. Чернівці та за весь час перебування в дитячій установі та навчанні в школі, їхній син відзивається на ім'я «ОСОБА_3».
В серпні 2009 р. вони звернулися у відділ РАЦС Чернівецького міського управління юстиції із заявою про внесення змін до актового запису про народження № 1719 від 23 жовтня 2002 року по відділу РАЦС Чернівецького міського управління юстиції та змінити власне ім'я дитини з «ОСОБА_3» на «ОСОБА_3».
Однак 27 серпня 2009 р. отримали висновок № 222 про внесення змін, доповнень до актового запису цивільного стану, яким їм було відмовлено у внесенні змін в актовий запис про народження у зв'язку із відсутністю підстав.
Вважають, що відмова відділу РАЦС Чернівецького міського управління юстиції у внесенні змін в актовий запис про народження у зв'язку із відсутністю підстав є неправомірним, чим порушується гарантоване право батьків дитини на визначення імені своєї дитини, у зв'язку із цим просили визнати неправомірною відмову відділу РАЦС Чернівецького міського управління юстиції у внесенні змін в актовий запис про народження та внести зміни до актового запису про народження та змінити власне ім'я дитини з «ОСОБА_3» на «ОСОБА_3».
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав і в своєму поясненні підтвердив обставини, викладені в позовній заяві. Також пояснив, що його дружина за станом здоров’я не змогла з’явитись до суду.
Представник відповідача в судове засіданні не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений завчасно, про поважні причини неявки суд не повідомив.
Заслухавши пояснення позивача дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що позивачі перебувають в зареєстрованому шлюбі з 01.06.2002 р., від якого у них є малолітній син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 Позивачі мають бажання змінити ім’я сина з «ОСОБА_3» на «ОСОБА_3», звертались з цього приводу до відповідача, але їм було відмовлено.
Відповідно до п.2.6 Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 26 вересня 2002 року № 86/5 заяви батьків про виправлення (зміну) прізвища або власного імені дитини в актовому записі про її народження в зв'язку з тим, що при реєстрації народження дитині присвоєно прізвище або власне ім'я без урахування побажань обох або одного з батьків, приймаються відділами реєстрації актів цивільного стану не пізніше одного року з дня народження, а заяви про виправлення власного імені дитини в зв'язку з тим, що вона фактично має власне ім'я, відмінне від зазначеного в актовому записі про її народження, - до досягнення нею 14-річного віку.
Відповідно до п. 2.12 абз.9 Положення, на підставі висновку відділу реєстрації актів цивільного стану про зміну прізвища або власного імені малолітній дитині, якщо воно було присвоєно без побажання батьків чи одного з них або якщо дитина має власне ім'я, відмінне від того, яке зазначено в актовому записі про народження, і цього вимагають інтереси дитини, вносяться зміни в актовий запис про народження. Згідно п. 1.18. вказаного Положення - відмова державних органів реєстрації актів цивільного стану про внесення змін до актових записів цивільного стану, поновлення та анулювання актових записів може бути оскаржена в судовому порядку.
За таких обставин суд вважає, що відповідач безпідставно відмовив позивачам в задоволені їхньої заяви про переміну імені сина, а тому позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.146 СК України, п.2.6, п. 2.12 абз.9, п. 1.18. Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 26 вересня 2002 року № 86/5, ст.ст. 6, 9, 11, 17, 19, 104, 107 КАС України суд, -
Постановив:
Позов задовольнити. Визнати неправомірною відмову відділу РАЦС Чернівецького міського управління юстиції у внесенні змін в актовий запис про народження.
Внести зміни до актового запису № 1719 від 23 жовтня 2002 року про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відділу РАЦС Чернівецького міського управління юстиції та змінити власне ім'я дитини з «ОСОБА_3» на «ОСОБА_3».
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці.
Суддя: