АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________________________________________ Копія
У Х В А Л А
“05 “ липня 2010 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
в складі : головуючого – судді Баса О.Г.
суддів: Кізюн О.Ю., Переверзєвої Н.І.
при секретарі Вінярській А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Віньковецького районного суду від 11 вересня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі про перерахунок пенсії,
в с т а н о в и л а:
Постановою Віньковецького районного суду від 11 вересня 2009 року задоволено частково позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі про перерахунок пенсії.
18 вересня 2009 року до суду надійшла заява від управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі про апеляційне оскарження постанови суду від 11.09.2009 року, а 20 листопада 2009 року – апеляційна скарга на цю постанову та заява про поновлення строку на подання апеляційної скарги.
Клопотання про поновлення строку задоволенню не підлягає з наступних мотивів.
Відповідно до ч.1 ст. 73 ЦПК України, суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони чи іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Відповідно до правил ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Вбачається, що апеляційна скарга управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі на постанову від 11.09.2009 року подана з порушенням строку встановленого ст. 186 КАС України, тобто поза межами двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
В заяві про поновлення строку управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі не навело причин пропуску строку на подання апеляційної скарги.
З матеріалів справи видно, що вступна та резолютивна частини постанови була проголошена 11 вересня 2009 року в присутності представника управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі і одночасно суд відповідно до вимог ч.4 ст.167 КАС повідомив, що постанова суду в повному обсязі буде виготовлена 14.09.2009 року.
Обставин, які б вказували на пропуск апелянтом строку на апеляційне оскарження внаслідок бездіяльності суду, не встановлено.
Керуючись ч.1 ст. 73 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Заяву управління Пенсійного фонду України у Віньковецькому районі про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Віньковецького районного суду від 11 вересня 2009 року залишити без задоволення, а апеляційну скаргу – без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: підпис.
Судді: підписи.
Копія вірна: суддя О.Ю.Кізюн