АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________________________________________________ Копія
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“ 25 ” червня 2010 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
в складі : головуючого – судді Харчука В.М.
суддів: Кізюн О.Ю., Переверзєвої Н.І.
при секретарі Вінярській А.А.
розглянула у відкритому судовому засіданні справу № 22ц – 2365 за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 07 травня 2010 року за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому про перерахунок пенсії.
Заслухавши доповідача, пояснення учасників судового процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги,
в с т а н о в и л а:
В квітні 2010 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про перерахунок пенсії відповідно до ч.4 ст.42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. В обґрунтування вимог вказувала, що вона отримує пенсію за віком і є працюючим пенсіонером. 06.01.2010 року вона звернулася до управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Проте рішенням управління Пенсійного фонду від 08.01.2010 року їй проведено перерахунок пенсії з порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року „ Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, а саме відповідно до п.11 цієї постанови відповідач повинен був для обчислення пенсії застосувати показник середньої заробітної плати працівників за 2009 рік, а не за 2007 рік.
Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 07 травня 2010 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено.
В своїй апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому просить рішення суду скасувати з підстав неправильного застосування норм матеріального права і ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1
Перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних мотивів.
Відповідно до правил ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як видно з матеріалів справи ОСОБА_1 з 12.10.2002 року отримує пенсію за
________________________________________________________________________________
Головуючий у першій інстанції – Сарбей О.Ф. Справа №22ц- 2365
Доповідач –Кізюн О.Ю. Категорія № 57
віком і продовжує працювати.
На підставі заяви позивачки від 06 січня 2010 року управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькому районі проведено перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії відповідно до п.4 ст.42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з врахуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2007 рік.
Дії відповідача щодо такого перерахунку призначеної пенсії ОСОБА_1 суд першої інстанції обґрунтовано визнав неправомірними, оскільки ці дії відповідача не відповідають нормам матеріального права, які підлягали до застосування.
Зокрема, згідно ч. 4 ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (в редакції Закону від 09.07.2003 року після визнання Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп від 22.05.2008 року неконституційними змін, внесених підпунктом „б” підпункту 10 пункту 35 розділу П Закону України від 28.12.2007 року № 107-УІ) та згідно з підпунктом 3 пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року „Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян” за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
З огляду на ці нормативні положення, суд першої інстанції підставно дійшов висновку про те, що роком, що передує року перерахунку пенсії позивачу є 2009 рік, а не 2007 рік.
Оскільки апеляційна скарга не містить посилань на докази та норми матеріального права, які б спростовували висновки суду першої інстанції, тому наведені в ній доводи не впливають на законність та обґрунтованість судового рішення.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому відхилити.
Рішення Хмельницького міськрайонного суду від 07 травня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: підпис.
Судді: підписи.
Копія вірна: суддя О.Ю.Кізюн