АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________________________________________________________________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Копія.
“ 30 ” липня 2010 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
в складі : головуючого – судді Самчука П.П.
суддів : Кізюн О.Ю., Переверзєвої Н.І.
при секретарі: Вінярській А.А.
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 22ц-2889 за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 лютого 2009 року за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі про стягнення недоплаченої державної соціальної допомоги до пенсії.
Заслухавши доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів
в с т а н о в и л а :
13 січня 2009 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі про стягнення недоплаченої державної соціальної допомоги до пенсії. В обґрунтування вимог вказувала, що вона відносяться до категорії дітей війни та відповідно до ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, однак відповідач не проводить їй таку виплату. Тому просила зобов’язати відповідача виплатити їй недоплачену щомісячну грошову надбавку до пенсії за 2007-2008 роки.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 лютого 2009 року, в яку внесено виправлення ухвалою цього ж суду від 19 травня 2010 року, позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі щодо невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії відповідно до вимог статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”. Зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі здійснити на рахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком на підставі положень статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року.
В своїй апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі вважає постанову суду незаконною, просить її скасувати та ухвалити нову постанову, якою відмовити позивачці в позові. Посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Задовольняючи частково позов ОСОБА_1, суд вірно виходив з того, що позивачка
________________________________________________________________________________
Головуючий у першій інстанції –Боровицький О.А. Справа № 22ц-2889
Доповідач – Кізюн О. Ю. Категорія №57
відповідно до ст. 1 Закону України „Про соціальний статус дітей війни” має статус дитини війни, а тому в силу ст. 6 цього ж Закону отримувана нею пенсія підлягає підвищенню на 30% мінімальної пенсії за віком, а невиплата відповідачем такої надбавки у визначеному розмірі є неправомірною.
При цьому суд врахував рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року 6-рп/2007 та від 22.05.2008 р. 10-рп/2008 про визнання неконституційними положень п.12 ст.71 Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік”, згідно яких було зупинено на 2007 рік дію ст.6 Закону України „Про соціальний статус дітей війни”, та аналогічних положень Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік”, якими зменшено відповідний обсяг соціальної виплати.
З огляду на те, що відповідно до ч.2 ст. 152 Конституції України Закони та інші правові акти або їх окремі положення втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, суд обґрунтовано зобов’язав відповідача виплатити позивачці підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 р. по 31 грудня 2008 р.
Що стосується посилань відповідача на відсутність бюджетного фінансування наведених вище доплат до пенсії дітям війни, то суд обґрунтовано не прийняв їх до уваги, оскільки реалізація особою права, що пов’язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
Інші доводи апеляційної скарги на законність та обґрунтованість судового рішення також не впливають, тому підстав для його скасування в межах доводів апеляційної скарги не вбачається.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 313, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі відхилити.
Постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 лютого 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий : підпис.
Судді : підписи.
Копія вірна: суддя О.Ю.Кізюн