Судове рішення #1048950
Справа № 2-0-65/2007р

Справа № 2-0-65/2007р.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.03.2007р.       Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого судді           Мартинова Є.О.

при секретарі                                Ницькій Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Бориспіль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Бориспільської міської ради про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності в порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулись в суд з вищевказаною заявою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їхня мати - ОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку з відповідними надвірними будівлями по АДРЕСА_1. Ще за своє життя мати позивачів виготовила технічну документацію на своє домоволодіння, отримала свідоцтво про право власності на вищевказаний будинок, але не встигла зареєструвати домоволодіння в Бориспільському бюро технічної інвентаризації. Єдиними спадкоємцями за законом є позивачі, однак на даний час вони не можуть оформити спадщину матері ще і тому, що у свідоцтві про право власності на будинок ім»я їхньої матері помилково записано як «ІНФОРМАЦІЯ_2» замість «ІНФОРМАЦІЯ_3». На підставі наведеного позивачі просять встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що свідоцтво № 2580 від 10 березня 1967 року про право власності на будинок АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а також визнати за ними право власності в порядку спадкування за законом в рівних долях на житловий будинок з відповідними надвірними будівлями по АДРЕСА_1, що належав ОСОБА_3.

В судовому засіданні позивачі просили задовольнити їх позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач надав суду заяву, в якій проти позову не заперечує.

Суд, вислухавши позивачів, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовна заява обгрунтована і підлягає задоволенню.

Як вбачається з матеріалів справи та з пояснень самих позивачів, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їхня мати -ОСОБА_3 (а.с. 21-24)

Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку з відповідними надвірними будівлями по АДРЕСА_1. Ще за життя ОСОБА_3 виготовила технічну документацію на своє домоволодіння, отримала свідоцтво про право власності на вищевказаний будинок, але не встигла зареєструвати домоволодіння в Бориспільському бюро технічної інвентаризації. (а.с. 8-19)

Відповідно довідки КП «Виробничого управління комунального господарства» будинок АДРЕСА_1.

Заповіту ОСОБА_3 на випадок емері і не складала, а єдиними спадкоємцями після її смерті за законом є позивачі.

В шестимісячний строк після смерті матері позивачі звернулись до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак оформити спадщину не змогли, оскільки спадкове домоволодіння було незареєстроване в Бориспільському бюро технічної інвентаризації, а також з тієї причини, що у свідоцтві про право власності на вищевказаний будинок ім»я їхньої матері помилково записано як «ІНФОРМАЦІЯ_2» замість «ІНФОРМАЦІЯ_3».

Той факт, що свідоцтво про право власності на будинок АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 підтверджується поясненнями позивачів та наявними в справі письмовими доказами, а саме : копією свідоцтва про право власності на будинок, копією технячної документації на спадковий будинок, копіями свідоцтв про народження, копією свідоцтва про одруження, копією свідоцтва про смерть.

Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Оскільки ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 за життя мала право зареєструвати свій житловий будинок, тому позовні вимоги позивачів слід задовольнити.

На підставі ст. 1218 ЦК України, керуючись ст.ст. 4, 10, 60, 213, 215, 256, 259 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що свідоцтво № 2580 від 10 березня 1967 року про право власності на будинок АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на житловий будинок з відповідними надвірними будівлями по АДРЕСА_1, то належав ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в порядку спадкування за законом в рівних долях.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Бориспільський

міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення.                                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація