Судове рішення #10483280

                                                                           Справа № 2-2204/2010р.                                            

                           

   

                                    Р І Ш Е Н Н Я

                        І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

                                    ( З А О Ч Н Е )

30 червня 2010    року              Зарічний районний суд м.Суми в складі:

                                                     головуючого – судді Собини О.І.

                                                     при секретарі – Біріній Ю.М.                                                

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Суми справу за позовом ОСОБА_1  до Кредитної спілки “АККОРД” про  захист прав споживачів, -

                                  В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом і свої вимоги мотивував тим, що  22.01.2008 року уклав з відповідачем  договір про розміщення депозиту на суму 20000 грн.00 коп. В передбачений договором термін відповідач не виконав умов договору і не повернув суму вкладу з нарахованими відсотками , тому він вимушений був звернутись за захистом свого порушеного права до суду і рішенням Зарічного районного суду м.Суми  від 20.08.2009 року  було стягнуто з відповідача на його користь  вклад в сумі  20000 грн.00 коп., 4600 грн.00 коп. процентів та пені в сумі 8118грн.00 коп. На даний час  відповідач рішення суду не виконав, суму вкладу та нараховані відсотки не повернув, а тому просить  стягнути з відповідача пеню в розмірі 3 відсотків  вартості послуги стягнення якої передбачено ч.5 ст.10 Закону України “Про захист прав споживачів” в сумі 255348  грн.00 коп. В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання  не з”явився, про день та час слухання справи попереджений належним чином, про причини неявки суду не повідомив, тому суд вважає за необхідне слухати справу у відсутність представника відповідача та постановити заочне рішення.

Суд, заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи вважає, що позов  підлягає задоволенню з таких підстав :

В судовому засіданні встановлено, що    22 січня  2008 року позивач уклав з Кредитною  спілкою  « Акорд »  договір   № 210 ДСуми, згідно  умов  якого  кредитна спілка  прийняла від позивача 20000 гривень строком  до  22 січня 2009 року (дата повернення ) з процентною ставкою 23 % річних. Пунктом 2.1 договору передбачено, що  спілка  виплачує відсотки та депозитний внесок на наступний день після настання терміну  сплати відсотків чи закінчення договору, тобто 22 січня 2009 року ( а.с. 3-4 ).   Після  настання  строку  зобов”язання,  позивач  кілька  разів звертався до Кредитної  спілки  «Акорд» з вимогою повернення  вкладу  та  відсотків  по  ньому,  однак  позитивної  відповіді  на  звернення  не  отримав, а тому звернувся з позовом до суду і рішенням Зарічного районного суду м.Суми від 20.08.2009 року було стягнуто з відповідача на його користь вклад в сумі  20000 грн.00 коп., 4600 грн.00 коп. процентів та пені в сумі 8118грн.00 коп.(а.с.5-6).  Рішення суду набрало законної сили і звернуте до виконання , але на день розгляду справи  не виконане .

Статтями  509  та  526 ЦК України   передбачено,  що зобов”язання  повинні  виконуватися  належним чином  і  в  установлений  строк  відповідно до  вказівок  закону,  акту  планування,  договору,  а  при  відсутності  таких вказівок -  відповідно  до  вимог,  що  звичайно  ставляться,  одностороння  відмова  від  виконання  зобов”язань  не  допускається.

 Відповідно до ст. 1 Закону  України  “ Про кредитні  спілки “,  кредитна спілка — це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об’єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об’єднаних грошових внесків членів кредитної спілки. Кредитна спілка є фінансовою установою, виключним видом діяльності якої є надання фінансових послуг, передбачених цим Законом.

Статтею  вказаного  Закону  передбачено,  що  кредитна спілка відповідно до свого статуту  має  право  залучає на договірних умовах внески (вклади) своїх членів на депозитні рахунки як у готівковій, так і в безготівковій формі. Кредитна спілка має право самостійно встановлювати  розмір плати ( процентів ), яка розподіляється на пайові членські внески та нараховується на внески ( вклади ), що знаходяться на депозитних рахунках членів кредитної спілки.              Таким  чином,  укладений  між  сторонами  договір  має  ознаки  договору  банківського  вкладу ( депозиту )  та  правовідносини,  що  виникли  між  сторонами,  регулюються  главою  71  ЦК  України.   Частиною  2 ст. 1058 ЦК України  передбачено, що  договір банківського вкладу, в якому вкладником є фізична особа, є публічним договором ( стаття 633 цього Кодексу ), на який розповсюджується дія Закону України « Про захист прав споживачів ». 

Також,  як  роз»яснив  Пленум  Верховного  Суду  України  у  п.  2  в  постанови  №5  від  12.04.1996 року «Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» ,  Закон  України             «  Про  захист захист  прав  споживачів «  не  визначає  певних  меж  своєї  дії,  судам  слід  мати  на  увазі,  що  до  відносин,  які  ним  регулюються,  належать,  зокрема,  ті,  що  виникають … із  договорів  про  надання  фінансово-кредитних  послуг.

    За таких підстав суд вважає за необхідне на підставі  ч.  5  ст.  10  Закону України ?ро захист прав споживачів”  стягнути з відповідача на користь позивача пеню  в  розмірі  3% вартості  послуги,  в  сумі  255348,00  грн. ( 24600  грн. * 3% * 346  днів ).

На  підставі  ст.  88  ЦПК  України,  належить  стягнути  з Кредитної  спілки  « Аккорд « на  користь позивача  30 гривень  00  копійок в рахунок відшкодування витрат з інформаційно-технічного забезпечення  та  на  користь держави  1700  гривень  00 копійок  судового збору.

Керуючись  ст.ст. 15-16,  321,  524-526, 1058,  1060-1061 ЦК України,  ч.5 ст.10 Закону України “Про захист прав споживачів” ,ст.ст. 10-11, 57-60, 88,              212-215,  224-226  ЦПК  України,  суд –

                       В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1  до Кредитної спілки “АККОРД “ задовільнити.

Стягнути з Кредитної спілки “АККОРД”  на користь ОСОБА_1 олександровича за договором № 210 Дсуми від 22.01.2008 року пеню в сумі 255348 грн.00 коп. та судові витрати по справі в сумі 30 грн.00 коп.

Стягнути з Кредитної спілки “АККОРД” на користь держави судовий збір в сумі 1700 грн.00 коп.

Відповідач протягом дести днів з дня отримання копії заочного рішення суду має право звернутись  до суду із заявою про його скасування .

Для осіб, які брали участь у розгляді справи, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст.294 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Особами, які брали участь у розгляді справи рішення суду може бути оскаржено до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м.Суми . Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне  оскарження.

СУДДЯ                                                            СОБИНА О.І.                                                                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація