К О П І Я
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
__________________________________________________________________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 червня 2010 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
в складі: головуючого – судді Ярмолюка О.І.,
суддів: Власенка О.В., Юзюка О. М.,
при секретарі: Дідик А. Б.
з участю: ОСОБА_1 та її представника
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 22ц-1189 за апеляційною скаргою управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради на постанову Хмельницького міськрайонного суду від 13 листопада 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради про стягнення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, визнання дій неправомірними
Заслухавши доповідача, пояснення осіб, які з’явились в судове засідання, дослідивши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів
в с т а н о в и л а :
В серпні 2009 року ОСОБА_1 звернулась до суду з вказаним позовом посилаючись на те, що має доньку ОСОБА_2 і відповідно до ст. 15 Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. Однак відповідач, в порушення вимог закону, здійснював нарахування зазначеної допомоги у невідповідному розмірі.
Постановою Хмельницького міськрайонного суду від 13 листопада 2009 року позов задоволено. Зобов’язано Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради: нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 43 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, обчислену з урахуванням встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років відповідно до ст. 62 Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік”, за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року включно, з урахуванням виплачених сум; нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст.15 Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, обчислену з урахуванням встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік”, за період з 22.05.2008 року по 31.07.2008 року включно з урахуванням виплачених сум. Визнано дії управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради неправомірними в частині виплати ОСОБА_1 допомоги по
______________________________________________________________________________________
Головуючий у першій інстанції – Логінова С. М. Справа № 22ц-1189
Доповідач – Власенко О. В. Категорія № 57
догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 31.07.2008 року не в повному розмірі. В решті позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради вважає постанову суду незаконною, просить її скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити позивачу в повному обсязі. Посилається на порушення норм матеріального права. Зазначає, що виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку потребує фінансування за рахунок коштів Державного бюджету України, його обсяги не можуть визначатися будь-яким іншим законом, крім закону про Державний бюджет України. Враховуючи те, що вищевказана державна допомога здійснюється за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, то управління праці та соціального захисту населення як орган місцевого самоврядування не має власного резерву для виплати коштів на дані потреби, та і не є їх основним розпорядником.
Апеляційну скаргу слід відхилити з наступних мотивів.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є матір’ю доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, має право на державну соціальну допомогу по догляду за дитиною до трьох років, як працююча особа - застрахована в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (а.с.20), яка фактично здійснює догляд за дитиною відповідно до ст. 43 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” та Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».
Оскільки така допомога позивачці виплачувалась не в повному об’ємі, суд обґрунтовано частково задоволив її вимоги.
При вирішенні спору судом враховано положення Законів України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” і рішення Конституційного суду, а також здійснені відповідачем щомісячні виплати за період з квітня 2007 року по 31.12.2007 року та з січня 2008 року по червень 2008 року.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції і підстав для скасування рішення суду в межах доводів апеляційної скарги не вбачається.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради відхилити.
Постанову Хмельницького міськрайонного суду від 13 листопада 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: (підпис)
Судді: (підписи)
З оригіналом згідно: суддя апеляційного суду О.В.Власенко