Судове рішення #10482900

                                                                                                    Справа № 2/490-2010 р.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

11 серпня 2010 року                  Шаргородський районний суд Вінницької  області

в складі: головуючого                  судді  Соколовської Т.О.,

               при секретарі                             Пруц І.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду  справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зняття з реєстраційного обліку,

в с т а н о в и в:

      21.07.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, в якому зазначив, що  він є  власником житлового будинку номер 41 по вул..Жовтневій в с.Слобода-Шаргородська Шаргородського району, який отримав у спадок після смерті батька. Під час оформлення спадщини він виявив, що в даному будинку зареєстрований ОСОБА_2 онофрейович, який ніколи в його будинку не проживав і не проживає на даний час.

      Просить визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право на проживання в АДРЕСА_1 та зняти його з реєстраційного обліку.

      Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на ті ж обставини.

      Представник СГІРФО Шаргородського РВ УМВС України У Вінницькій області Медончак В.В. не заперечує проти задоволення позову.

      Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки  в суд  не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи з поважних причин чи розгляд справи у його відсутності - не надходило. Із згоди позивача суд ухвалює рішення про заочний розгляд справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

      Вирішуючи спір суд встановив, що позивач є власником 41/100 частини будинку АДРЕСА_1 (а.с.7). Відповідач ОСОБА_2 прописаний за адресою позивача, тобто в будинку АДРЕСА_1 з 07.07.2003 року, але в даному будинку не проживав та не проживає (а.с.13,14).

        Даному факту відповідають правовідносини, які регулюють набуття і втрату  права на місце проживання та користування житловим приміщенням.

        Відповідно ст. 29 ЦК України, місце проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

       Згідно ст. ст. 71, 72 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або члена його сім’ї за ним зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

        За правилами ч.1 ст.7 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зняття з  реєстрації  місця  проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи,  запиту  органу  реєстрації  за новим  місцем  проживання  особи,  остаточного  рішення  суду (про позбавлення  права  власності на житлове приміщення або права користування житловим   приміщенням, визнання  особи  безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.

      Оскільки право позивача на вільне користування своїм майном порушено, то воно підлягає судовому захисту, а позов задоволенню.

      Керуючись ст.ст. 10, 60, 212-215, 224 ЦПК України, на підставі ст. 29 ЦК України, ст.71, 72 ЖК України, ст. 7 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», та ст. 55 Конституції України, суд

в и р і ш и в :

      Позов задовольнити.

      Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування жилим приміщенням в будинку АДРЕСА_1.

      Зобов’язати СГІРФО Шаргородського РВ УМВС України у Вінницькій області зняти ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_1

      Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Шаргородський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення.

     Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

СУДДЯ :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація