Судове рішення #10481673

                                                                                                   Копія

          Апеляційний суд Хмельницької області

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

„21” липня  2010 р.                                                       м. Хмельницький

колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного  суду  Хмельницької області     в складі:

                       головуючого судді     Баса О.Г.,

                                            суддів:    Карпусь С.А.,

                                                            Матковської Л.О.

                             при секретарі   Мороз А.В.    

З  участю позивача ОСОБА_2  розглянула у відкритому судовому  засіданні  у  м. Хмельницькому цивільну справу № 22ц-2619 за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України у м. Кам’янець-Подільському Хмельницької області на постанову Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 31 липня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України у м. Кам’янець-Подільському про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення коштів, пов’язаних з доплатами до пенсії.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія ,-

в с т а н о в и л а:

В липні 2009 року, позивачі звертаючись до суду з позовом, вказували, що у супереч вимогам ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” у 2007-2008 роках управлінням Пенсійного фонду у м. Кам’янець-Подільському Хмельницької області не перераховано  та не виплачено їм, як особам, які мають статус дітей війни, доплати (підвищення) до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Просили визнати зазначені дії відповідача неправомірними та стягнути таку доплату.

Постановою Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 31 липня 2009 року позов задоволено частково.

Визнано неправомірними дії (бездіяльність) управління Пенсійного фонду України у м. Кам’янець-Подільському Хмельницької області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 підвищення до пенсії відповідно до вимог ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”

__________________________________________________________________ Головуючий у першій інстанції: Швець О.Д.                        Справа № 22ц-2619

Доповідач: Бас О.Г.                                                                        Категорія №  57

Зобов’язано управління Пенсійного фонду України у м. Кам’янець-Подільському Хмельницької області провести нарахування та виплату підвищення до пенсії у розмірі  відповідно до ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”  ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року включно.

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України у м. Кам’янець-Подільському Хмельницької області просить постанову суду першої інстанції скасувати і ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову через неправильне застосування місцевим судом норм матеріального права.

Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких мотивів.

Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Встановлено, що ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 . отримують пенсію за віком та відносяться до категорії громадян, яким встановлено статус дитини війни.

Статтею 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Пунктом 12 ст.71 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” дію статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”  було зупинено на 2007 рік із урахуванням ст.111 цього Закону. Проте рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року дані положення Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Відповідно до п. 41 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік” внесено зміни до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") , згідно яких до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни - 10 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Положення п. 41 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України" були визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з рішенням Конституційного суду України від 22 травня 2008 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

В силу вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Вирішуючи спір і задовольняючи позов, суд правомірно виходив з того, що відповідач, як орган, якому делеговано повноваження щодо призначення і виплати пенсій та доплат до них, повинен був діяти у відповідності з вимогами ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” і здійснити позивачам  нарахування з з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року, але у порушення вимог вказаної норми закону таких нарахувань не проводив, чим і допустив протиправну бездіяльність.

Даний висновок ґрунтується на матеріалах справи, відповідає зазначеним нормам законодавства.

Доводи відповідача щодо правомірності дій з посиланням на відсутність бюджетних коштів для повної реалізації програм з доплат дітям війни обґрунтовано не взяті судом до уваги, оскільки питання фінансування цих видатків не виступає предметом даного спору. Проблеми надання бюджетних коштів Пенсійному фонду України для виконання покладених на нього обов’язків у справі виходять за межі заявлених вимог і судом не розглядалися.

Не можна визнати обґрунтованими і доводи апеляційної скарги про те, що підвищення до пенсії повинно виплачуватись у розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України № 544 від 15 квітня 2003 року, оскільки вони спростовуються дослідженими судом обставинами та вимогами ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Посилання на те,  що відповідно до ч. 3 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком застосовується виключно для розмірів пенсії, призначених згідно з цим Законом, а саме пенсії за віком, по інвалідності та по втраті годувальника, є безпідставними. Положення частини третьої статті 28 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", не є перешкодою для застосування даної величини (мінімального розміру пенсії за віком) до обрахування інших пенсій чи доплат пов'язаних з мінімальною пенсією за віком, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого крім передбаченого частиною 1 цієї статті мінімального розміру пенсії за віком.

Інші підстави для скасування постанови суду першої інстанції, в межах доводів апеляційної скарги відсутні.

 Керуючись ст. ст. 218, 307, 308, 313-315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А  :

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м. Кам’янець-Подільському Хмельницької області відхилити

Постанову Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 31 липня 2009 року залишити без змін

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.  

Головуючий:/підпис/

Судді:/підписи/

Копія вірна

Суддя апеляційного суду                                                   Бас О.Г.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація