Справа № 2-385 2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 серпня 2010 року
Новоушицький районний суд в складі :
головуючоі – судді Шуригіноі О.В.
при секретарі - Стандрійчук М.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нова Ушиця справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл майна,-
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2, в якому просила поділити майно, визнавши його спільною частковою власністю подружжя, визнати за нею право власності на ? частину будинку в АДРЕСА_1.
В підтвердження вимог посилається на те, що перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. 04 серпня 2009 року вони купили спірний будинок, договір купівлі-продажу був укладений від імені відповідача за її згодою.
В судовому засіданні позивач позов підтримала.
Відповідач позов не визнав, не заперечив, що будинок придбаний під час перебування у шлюбі з позивачем, проте вона залишила його і поїхала в місто Київ. Стверджує, що до цього часу не зареєстрував договір купівлі-продажу будинку в БТІ, як того вимагає закон.
Заслухавши доводи сторін, дослідивши зібрані по справі докази, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Сторони 14 березня 2007 року зареєстрували шлюб.
Як вбачається з матеріалів справи спірний будинок був придбаний під час шлюбу сторін.
Згідно договору купівлі-продажу від 04 серпня 2009 року відповідач ОСОБА_2 купив у ОСОБА_3 будинок в АДРЕСА_1.
ОСОБА_3 володіла даним будинком на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно, видане Вільховецькою сільською радою 15.07.2009 року на підставі рішення виконкому № 241 від 29.05.2009 року, зареєстрованого в Новоушицькому БТІ 15.07.2009 року за № 1-56 в Державному електронному реєстрі прав власності на нерухомість за № 27791033.
Відповідно до ст.. 182 ЦК України право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації.
Відповідно до ст..210 ЦК України Правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.
Про обов»язкову державну реєстрацію права власності на домоволодіння ПОКУПЦЯ зазначено і в п.7 Договору купівлі-продажу спірного будинку.
Також зазначено про його обов»язкову державну реєстрацію в Новоушицькому БТІ відповідно до ст.. 210 ЦК України.
В справі відсутній витяг з Державного електронного реєстру прав власності на спірний будинок.
При дослідженні судом оригіналу договору-купівлі продажу будинку встановлена відсутність відміток Новоушицького БТІ про його державну реєстрацію.
Про те, що право власності відповідача на спірний будинок не було зареєстровано в Новоушицькому БТІ сторони не заперечили.
Таким чином, суд дійшов до висновку, що в Державному електронному реєстрі прав власності на нерухомість за № 27791033 власником спірного будинку є ОСОБА_3, а відповідач права власності, як того вимагає закон , не набув.
За таких обставин спірний будинок не може бути сумісною власністю подружжя та не підлягає розподілу.
Керуючись ст..ст..10,60,209,212-213,217,368 ЦПК України, 182,210 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл майна – відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Хмельницької області.
Суддя О.В.Шуригіна