Справа №2-0-10/07 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2007 року В.Писарівський районний суд Сумської області в складі:
головуючого - судді Семенової О.С.,
при секретарі Пасюга Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. В.Писарівка справу за заявою окремого провадження ОСОБА_1 про встановлення факту родинних стосунків, заінтересована особа - Кириківська селищна рада, -
встановив:
Заявник звернувся до суду з даною заявою, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина на автомобіль „Москвич- 2140 Люкс". Він є спадкоємцем за заповітом. Але оформити спадщину не має можливості, так як у свідоцтві про смерть та правоустановчих документах на автомобіль ім'я батька зазначено „ІНФОРМАЦІЯ_2", а у його свідоцтві про народженні у графі батько -записано - „ОСОБА_3", і тому його по-батькові „ІНФОРМАЦІЯ_3". Для оформлення спадщини необхідно встановити факт родинних стосунків між ним та померлим.
В судовому засіданні заявник підтримав свої вимоги і дав аналогічні пояснення.
Представник заінтересованої особи Кириківської селищної ради в судове засідання не з'явився, хоча надав письмову заяву про слухання справи у його відсутність, проти встановлення факту не заперечує. Суд, заслухавши думку заявника, який не заперечує проти розгляду справи у відсутність представника заінтересованої особи, вважає за можливе розглядати справу без його участі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення заявника, оцінивши докази, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню зі слідуючих підстав:
Відповідно до ст. 256 ч.1 п.1 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних стосунків між фізичними особами.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 76 років у с Кириківка / а.с.5/. Після його смерті відкрилась спадщина на автомобіль „Москвич- 2140 Люкс", 1986 року випуску / а.с.19/, при житті був складений заповіт на користь ОСОБА_1, посвідчений 11 березня 1999 року Кириківською селищною радою, реєстр № 39, який не змінювався та не відмінявся / а.с.6/. У свідоцтві про народження ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_6 у графі батьки батьком записано ОСОБА_3, а матір'ю - ОСОБА_4
2
/ а.с. 9/. У свідоцтві про одруження ОСОБА_2, 1929 року народження та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5 народження одружились 12 липня 1953 року / а.с.7/. Відповідно довідки Кириківської селищної ради ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є одна і таж особа / а.с.8/.
Свідок ОСОБА_6 у судовому засіданні показав, що знає заявника з дитинства, жили на одній вулиці, його батька звали ОСОБА_3, який помер у ІНФОРМАЦІЯ_1, мав автомобіль „Москвич", яким керував заявник; свідок ОСОБА_4 показала, що заявник її син, а померлий - чоловік, в житті його називали ОСОБА_3, а по документам його ім'я писали „ІНФОРМАЦІЯ_2", вважає, що помилка допущена так як це одне і теж ім'я.
Ці докази свідчать про те, що заявник ОСОБА_1 є сином померлого ОСОБА_2. Отримати свідоцтво про право на спадщину без встановлення факту родинних стосунків заявнику неможливо.
Керуючись ст.ст.256,257,259 ЦПК України, суд
Вирішив:
Встановити факт, що ОСОБА_1 є сином померлого ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 у с Кириківка В-Писарівського району Сумської області.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Сумської області через В-Писарівський районний суд Сумської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.