Справа № 2-754 2007 рік
РІШЕННЯ ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
22 березня 2007 року Дружківський міський суд Донецької області в складі:
головуючого-судді Молібога Г.В.
при секретарі Матішинець Т.П.
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру стягнутих аліментів.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів, що стягнуто, в якій вказала, що рішенням Дружківського міського суду від 04.11.2005 року з відповідача на користь позивачки стягнуто аліменти на утримання сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходів, але не менш 1/4 частини неоподаткованого мінімуму доходів громадян, починаючи з 26.10.2005 року та до повноліття дитини. З того часу ОСОБА_2 сплачує аліменти на утримання дитини в установленому судом розмірі.
У теперішній час, згідно ст. 181 СК України на користь ОСОБА_1 на утримання однієї дитини може бути стягнуто також по 1/4 частині з усіх видів заробітку, але не менш ЗО % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, у зв'язку з чим позивачка і звертається до суду 3 цим позовом. ОСОБА_1 просить суд стягнути з ОСОБА_2 аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, але не менш 30 % прожиткового мінімуму, встановленого законодавством України, на користь позивачки на утримання сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення нею повноліття.
У судове засідання позивачка не з'явилась, але у справі від неї є заява про те, що вона на позовних вимогах наполягає, просить справу слухати у її відсутність.
Відповідач у судове засідання не з'явився, але у справі від нього є заява про те, що він з позовом згоден, просить справу слухати у його відсутність.
Згідно зі ст. 192 Сімейного Кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів.
Суд, встановив, що з відповідача ОСОБА_2 за рішенням Дружківського міського суду Донецької області від 04.11.2005 року по справі № 2-1964 стягуються аліменти на утримання сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі % частини його доходу. У рішенні не був указаний мінімальний розмір аліментів, установлений законом, нижче якого аліменти не повинні стягуватися.
Згідно ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
На час прийняття рішення про стягнення аліментів на утримання дитини в ньому мінімальний розмір аліментів встановлений не був.
2 Тому суд вважає необхідним постановити рішення про стягнення аліментів
з відповідача, в якому вказати, що мінімальний розмір аліментів не може бути
меншим, ніж мінімальний розмір, встановлений законом.
Керуючись ст. 10, 60, 61, 88,131, 209,212-215 ЦПК України, ст. 192,182 СК України, суд
В И РІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини задовольнити частково.
Стягувати щомісяця з ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Львів, аліменти на утримання сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, але не менш ніж мінімальний розмір аліментів, встановлений законом на одну дитину, до досягнення дитини повноліття на користь ОСОБА_1.
Державній виконавчій службі всі виконавчі дії перенести в виконавчий лист за даним рішенням з виконавчого листа за рішенням Дружківського міського суду Донецької області № 2-1964 від 04 травня 2005 року.
Раніше виданий виконавчий лист за рішенням Дружківського міського суду Донецької області від 04.05.2005 року по справі № 2-1964 повернути до суду.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в бюджет місцевого самоврядування в сумі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на інформаційно-техничне забезпечення у суммі 7 грн. 50 коп. на користь Управління державного казначейства у м. Донецьк розрахунковий рахунок 31216259700004 в ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686537 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.
Рішення суду набирає законної сили: через 10 днів з дня проголошення рішення, якщо продовж цього строку не подана заява про апеляційне оскарження, або сама апеляційна скарга, або через 20 днів після подання такої заяви, якщо не подана апеляційна скарга, або після розгляду апеляційним судом у разі подання апеляційної скарги.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.