ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2010 року Судова палата у кримінальних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
Головуючого : Москальця П.П.
у відсутність особи, яка подала скаргу
і про час і місце розгляду справи належно повідомлена,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську апеляційну cкаргу ОСОБА_1 на постанову Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 06 липня 2010 року, якою на:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина Республіки Азербайджан, безробітного, мешкає за адресою: АДРЕСА_1
накладено стягнення за ч.1 ст. 203 КУпАП у вигляді штрафу в дохід держави в сумі 340 гривень;-
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 визнаний винним у тому, що будучи громадянином республіки Азербайджан, проживав АДРЕСА_1, без відповідної реєстрації у секторі громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Довгинцівського РВ КМУ УМВС України в Дніпропетровській області.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 порушує питання про скасування постанови суду у зв’язку з її незаконністю.
ОСОБА_1 до судового засідання не з’явився. Відповідно до ч. 7 ст. 294 КУпАП неявка в судове засідання особи, яка подала скаргу не перешкоджає розгляду справи, крім випадку коли є поважна причина неявки або в суді відсутня інформація про належне повідомлення цієї особи. Всупереч цьому, ОСОБА_1 не надано доказів, які б свідчили про поважність причин неявки до судового засідання, а враховуючи те, що він був належним чином повідомлений про день та час розгляду справи, суд апеляційної інстанції вважає можливим розглянути справу за його відсутності.
Суд апеляційної інстанції вивчивши матеріали справи та перевіривши в межах апеляційної скарги законність й обґрунтованість постанови судді, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.
Диспозиція ч. 1 ст. 203 КУпАП передбачає відповідальність за порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився, або працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України, або недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання, або ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування, а так само порушення правил транзитного проїзду через територію України.
Суб’єктивна сторона правопорушення за ч. 1 ст.. 203 КУпАП характеризується прямим умислом.
Як свідчать матеріали справи ОСОБА_1 був зареєстрований до 05.05.2010 року у секторі громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Довгинцівського РВ КМУ УМВС України в Дніпропетровській області, є чоловіком ОСОБА_3, у якої він проживав за адресою АДРЕСА_1 та яка народила йому двох дітей 02 червня 2010 року.
Таки чином, докази умисної вини ОСОБА_1 відсутні, тому суд апеляційної інстанції вважає за необхідне постанову суду скасувати із закриттям провадження у справі за відсутності складу і події адміністративного правопорушення.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 7, 247, 252, 294 КУпАП, –
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – задовольнити.
Постанову Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 06 липня 2010 року про накладення на ОСОБА_1 стягнення за ч. 1 ст. 203 КУпАП – скасувати через відсутність події і складу адміністративного проступку – за п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Стягнену суму штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень, в разі якщо зазначена сума була сплачена, повернути ОСОБА_1.
Постанова набирає законної сили негайно, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя П.П. Москалець