Судове рішення #10472617

                                   Справа  № 2-1564/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

/ з а о ч н е /

29.06.2010 р.              Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:

                                        головуючого                      -  судді             Гайдук Л.П.

                                        при секретарі                                              Дєтлінг О.С.  

           розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської Ради, третя особа: Гаражний кооператив «Ювілейний» про визнання права власності гараж                                

В С Т А Н О В И В:

  24. 09.2010 р. позивач звернулась до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовом до Харківської міської Ради, третя особа: Гаражний кооператив «Ювілейний» про визнання права власності  на гараж, яким просить визнати за нею право власності на гараж АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що її чоловік ОСОБА_2 був членом ГК «Ювілейний» і йому належав гараж НОМЕР_1 площею 18 кв.м.. Власником гаражу чоловік став після виплати пайового внеску, правовстановлюючі документи не оформив. Чоловік ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та після смерті відкрилась спадщина на належне йому майно – вищевказаний гараж. ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину після смерті чоловіка, користувалась протягом тривалого часу, після його смерті позивачка як спадкоємець за законом прийняла спадщину у вигляді вищевказаного гаражу підтвердженням чого є звернення до нотаріальної контори, тому вважає, що придбала всі права власності на дану будівлю. Позивачка вказує, що є єдиною спадкоємицею першої черги за законом після смерті чоловіка. У встановлений строк звернулась до 6 ХДНК із заявою про прийняття спадщини, проте, оскільки чоловіком не було оформлено свідоцтво про право власності на гараж. Позивачка отримала  всі необхідні документи та дозволи. На підставі вищенаведеного просить задовольнити її позовні вимоги.

Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, в якому не заперечував проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1, та визнання за нею право власності на гараж   АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, оскільки норм процесуального та цивільного права порушено не було.  

В судовому засіданні позивачка та її представник підтримали позовні вимоги та доводи наведені в їх обґрунтування та просили задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з*явився, причини неявки суду не відомі, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений своєчасно та належним чином, надав заяву про розгляд справи в його відсутність.

Третя особа ГК «Ювілейний» в судове засідання не з*явився , причини неявки суду не відомі, про час, дату та місце слухання справи були повідомлені своєчасно та належним чином, надали заяву про розгляд справи в їх відсутність, не заперечували проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1

Суд, вислухавши пояснення позивача та її представника, дослідивши надані докази вважає встановленими наступні факти та відповідні правовідносини.

ОСОБА_2 та ОСОБА_1 перебували у шлюбі з 29.08.1969 р., що підтверджується копією свідоцтва НОМЕР_2.

Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 68 років.

Згідно довідки ГК «Ювілейний» №818 від 15.09.2009 р. ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 був членом кооперативу та за власний рахунок збудував гараж.

Технічним висновком ТОВ «Харківреконструкція» встановлено, що будівельна готовність конструкцій гаражного боксу АДРЕСА_1 складає 100 %. Основні будівельні конструкції гаражу деформацій не мають та знаходяться в задовільному стані.

Дзержинський РВ м. Харкова ГУМНС України в Харківській області не заперечує проти збереження та подальшої експлуатації гаражу АДРЕСА_1, що підтверджується відповідним листом від 11.09.2009 р. Відповідні дозволи також надали Харківська обласна санітарно-епідеміологічна станція від 20.11.2007 р. та Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області від 20.11.2007 р.

Згідно листа 6 ХДНК від 11.03.2010 р., до нотконтори звернулась ОСОБА_1 з проханням видати свідоцтво про право власності на спадщину за законом після померлого ОСОБА_2 на гараж АДРЕСА_1, їй було запропоновано звернутись до суду.

         

              Згідно ч.1 ст. 1261 ЦК України у   першу  чергу право на спадкування за законом мають діти

спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Ч. 3 ст. 1268 ЦК України передбачається, що спадкоємець, який постійно проживає разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

Таким чином, суд задовольняє позовні вимоги ОСОБА_1 та визнає за нею право власності на гараж АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 317, 319,321, 331, 1261, 1268 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 14, 58, 59, 60, 213, 215, 224-226 ЦПК України, суд

В  И  Р  І  Ш  И  В :

                       Позовні вимоги ОСОБА_1 до Харківської міської Ради, третя особа: Гаражний кооператив «Ювілейний» про визнання права власності гараж - задовольнити.      

                       Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1..

                       Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом 10 днів з дня  отримання його копії.

                        Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана  протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий – суддя: /підпис/

З оригіналом згідно                                                                                                            Л.П.Гайдук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація