К О П І Я
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2010 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
в складі: головуючого-судді Власенка О.В.,
суддів Юзюка О.М., Ярмолюка О.І.,
при секретарі Щербань А.В.
з участю: ОСОБА_1 та представника управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому та Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 22ц-980 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 22 лютого 2010 року у справі за заявою ОСОБА_1 про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами.
Заслухавши доповідача, пояснення осіб, які з’явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та дослідивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів
в с т а н о в и л а :
Постановою Хмельницького міськрайонного суду від 6 липня 2006 року, залишеною без зміни ухвалою апеляційного суду Хмельницької області від 7 грудня 2006 року і ухвалою Вищого адміністративного суду України від 19 березня 2008 року, відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому про неправильне обчислення розміру пенсії за віком та стягнення моральної шкоди.
Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду від 22 лютого 2010 року відмовлено у поновленні пропущеного строку ОСОБА_1 про перегляд рішення за нововиявленими обставинами.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу суду від 22 лютого 2010 року, а справу направити на новий розгляд. Посилається на порушення норм матеріального та процесуального права, зазначає, що судом повністю проігноровані обставини, вказані нею як нововиявлені.
Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню із таких підстав.
У відповідності з п.3 ч.1 ст. 312 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
Встановлено, що відмовляючи ОСОБА_1 у поновленні пропущеного строку про перегляд постанови за нововиявленими обставинами суд першої інстанції виходив з того, що про пояснення в.о. генерального директора ДП ДАК ”Україна” ОСОБА_2 вона
Головуючий у першій інстанції – Салоїд Н.М. Справа № 22ц-980
Доповідач – Власенко О.В. Категорія № ухвала
дізналася у вересні 2008 року, а про акти перевірок у березні 2009 року під час розгляду її адміністративного позову про зобов`язання до вчинення дій. Не можуть бути підставами для поновлення пропущеного процесуального строку скарги до прокуратури.
Проте з таким висновком суду погодитись не можна, оскільки відмовляючи у поновленні пропущеного строку, суд не врахував той факт, що довідки про заробітну плату для обчислення пенсії ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які доводять визнання ОСОБА_2 того, що довідки цих та інших працівників виготовлено за неоднаковим застосуванням пенсійного законодавства, аніж довідка про її, ОСОБА_1, зарплату суд першої інстанції отримав лише 21.12.2009 року. Вона отримала ці довідки лише 22 січня 2010 року, а до суду звернулася 25 січня 2010 року.
Згідно із ст. 247 КАС України заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того. Як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини.
За наведених обставин ухвала суду підлягає обов’язковому скасуванню з поверненням справи до того ж суду, для розгляду заяви ОСОБА_1 про перегляд постанови суду за нововиявленими обставинами.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 312, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 22 лютого 2010 року скасувати, а справу направити до того ж суду для розгляду заяви ОСОБА_1 про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий: (підпис)
Судді: (підпис)
З оригіналом згідно: суддя апеляційного суду О.В.Власенко