Справа № 2.А-122/2010р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2010 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.
з участю:
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу ДАІ при УМВС в Чернігівській області та інспектора дорожньо-патрульної служби ВДАІ м. Чернігова УМВС України в Чернігівській області Мельник Євгена Олексійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу ДАІ при УМВС в Чернігівській області та інспектора дорожньо-патрульної служби ВДАІ м. Чернігова УМВС України в Чернігівській області Мельник Євгена Олексійовича, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 18.06.2010 року серії СВ№101601 визнано винним в порушенні п.11.5 Правил дорожнього руху, а саме що він керував автомобілем НОМЕР_1 та рухався по дорозі яка має по дві смуги в кожному напрямку, рухався по крайній лівій смузі коли права була вільна. Та його на підставі ч.2 ст.122 КУпАП було застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 510грн.З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, та пояснив, що правила дорожнього руху не порушував, в напрямку населеного п.Гущин він дійсно рухався по крайній лівій полосі дороги, оскільки перед цим був знак обмеження швидкості та правий ряд дороги був в аварійному стані, дорога розбита, значна кількість ямок, що утрудняло проїзд та ніякої перешкоди іншим учасникам дорожнього руху він не створював. При зупинці його співробітниками ДАІ йому було пояснено суть правопорушення на що його доводи до уваги інспектор не взяв а наклав стягнення, просив суд постанову складену відносно нього скасувати за відсутності в його діях складу адмінправопорушення.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 24 червня 2010 року до початку судового розгляду будь яких доказів та заперечення суду не надав.
Відповідач Мельник Є.О. в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 24 червня 2010 року до початку судового розгляду будь яких доказів та заперечення суду не надав.
Суд заслухавши доводи сторін та дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.2 КУпАП не доведена жодним доказом по справі, та спростовується дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи.
Таким чином, постанова про накладення адмінстягнення на позивача ОСОБА_1 підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу ДАІ при УМВС в Чернігівській області та інспектора дорожньо-патрульної служби ВДАІ м. Чернігова УМВС України в Чернігівській області Мельник Євгена Олексійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення- ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 18.06.2010 року серії СВ№101601 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 510 грн. на ОСОБА_1 за скоєння ним правопорушення передбаченого ч.2 ст. 122 КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-111/2010р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2010 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.
з участю:
позивача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до виконуючого обов’язки начальника відділення ДАІ УМВС України в Чернігівській області Сергієнко Євгена Сергійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до виконуючого обов’язки начальника відділення ДАІ УМВС України в Чернігівській області Сергієнко Євгена Сергійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 25.05.2010 року серії СВ№078510 визнано винним в порушенні ч.1 ст.121 КУпАП, а саме те, що він 21.04.2010 року керуючи автомобілем ВАЗ-21013 дн НОМЕР_11, який не пройшов державний технічний огляд за 2010 рік. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що дійсно він керував автомобілем ВАЗ-21013 дн НОМЕР_11, який не пройшов державний технічний огляд за 2010 рік, але в цей день він забрав автомобіль з СТО де його ремонтували і він там знаходився більше місяця. З даною постановою він не згоден,та просив постанову складену відносно нього скасувати за відсутності в його діях складу адмінправопорушення.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 22 червня 2010 року до початку судового розгляду будь яких доказів та заперечення суду не надав.
Відповідач Сергієнко Є. С. в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 22 червня 2010 року до початку судового розгляду будь яких доказів та заперечення суду не надав.
Суд заслухавши доводи позивача та дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.1 КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а досліджена в судовому засіданні постанова від 20.06.2010 року серії СВ№078510 та протокол серії ВИ №128393 від 21.04.2010 року не може слугувати достатнім доказом вини позивача .
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, постанова про накладення адмінстягнення на позивача ОСОБА_3 підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_3 до виконуючого обов’язки начальника відділення ДАІ УМВС України в Чернігівській області Сергієнко Євгена Сергійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення- ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 25.05.2010 року серії СВ№078510 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 340 грн. на ОСОБА_3 за скоєння ним правопорушення передбаченого ч.1 ст. 121 КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-111/2010р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2010 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.
з участю:
позивача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до виконуючого обов’язки начальника відділення ДАІ УМВС України в Чернігівській області Сергієнко Євгена Сергійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до виконуючого обов’язки начальника відділення ДАІ УМВС України в Чернігівській області Сергієнко Євгена Сергійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 25.05.2010 року серії СВ№078510 визнано винним в порушенні ч.1 ст.121 КУпАП, а саме те, що він 21.04.2010 року керуючи автомобілем ВАЗ-21013 дн НОМЕР_11, який не пройшов державний технічний огляд за 2010 рік. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що дійсно він керував автомобілем ВАЗ-21013 дн НОМЕР_11, який не пройшов державний технічний огляд за 2010 рік, але в цей день він забрав автомобіль з СТО де його ремонтували і він там знаходився більше місяця. З даною постановою він не згоден,та просив постанову складену відносно нього скасувати за відсутності в його діях складу адмінправопорушення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 03 червня 2010 року до початку судового розгляду будь яких доказів та заперечення суду не надав.
Суд заслухавши доводи позивача та дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
П.11 Постанови КМУ від 9 липня 2008 р. N 606 «Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів зазначено, що засоби, які в період проведення техогляду перебувають на капітальному ремонті, підлягають техогляду після його закінчення.
Будь яких доказів відповідачем ,що умислу на не проведення техогляду транспортного засобу ОСОБА_3 до суду щодо обґрунтування своїх заперечень суду надано не було.
Натомість як вбачається з наданих суду матеріалів вбачається, а саме, рахунку №35 від 10.03.2010 року заказнику нараховано 982 грн. до оплати. Згідно квитанції до товарного чеку №36 від 21.04.2010 року, позивач ОСОБА_3 здійснив оплату 982 грн.,80 коп. за ремонт автомобіля. Протокол про адміністративне правопорушення також складено 21.04.2010 року.
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.1 КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а досліджена в судовому засіданні постанова від 25.05.2010 року серії СВ№078510 та протокол серії ВИ №128393 від 21.04.2010 року не може слугувати достатнім доказом вини позивача .
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, постанова про накладення адмінстягнення на позивача ОСОБА_3 підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_3 до виконуючого обов’язки начальника відділення ДАІ УМВС України в Чернігівській області Сергієнко Євгена Сергійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення- ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 25.05.2010 року серії СВ№078510 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 340 грн. на ОСОБА_3 за скоєння ним правопорушення передбаченого ч.1 ст. 121 КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-93/2010р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2010 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.
з участю:
позивача ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Відділу ДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_5 звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу ДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 18.03.2010 року серії СВ№095940 визнано винним в порушенні ч.1 ст.122 КУпАП, а саме те, що він 18.03.2010 року керуючи автомобілем ГАЗ 3308 в населеному пункті Красне рухався зі швидкістю 83 км/годину. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що дійсно він був зупинений інспектором ДАІ який наполягав на тому , що він перевищив швидкість в с.Красне та інспектор в його присутності постанову не виносив, але при складанні протоколу не взяв до уваги його доводи, що він швидкості руху не перевищував та при цьому запропонував покинути автомобіль ДАІ. Просив постанову складену відносно нього скасувати за відсутності в його діях складу адмінправопорушення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 26 квітня 2010 року до початку судового розгляду будь яких доказів та заперечення суду не надав.
Згідно ухвали суду від 02 червня 2010 року відповідачем не надано на адресу суду протоколу та інших матеріалів, що стали підставою для винесення постанови відносно ОСОБА_6
Суд заслухавши доводи позивача та дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Будь яких доказів відповідачем відповідно до ухвал суду від 26 квітня 2010 року та 02 червня 2010 року до суду щодо обґрунтування своїх заперечень суду надано не було.
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.1 КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а досліджена в судовому засіданні постанова від 18.03.2010 року серії СВ№095940 не може слугувати достатнім доказом вини позивача .
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, постанова про накладення адмінстягнення на позивача ОСОБА_5 підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_5 до Відділу ДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення- ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 18.03.2010 року серії СВ№095940 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 260 грн. на ОСОБА_5 за скоєння ним правопорушення передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-92/2010р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2010 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.
з участю:
позивача ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_7 до інспектора дорожньо-патрульної служби Чернігівського взводу ДПС ВДАІ УМВС України в Чернігівській області Шпанка Владислава Юрійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_7 звернувся до суду з адміністративним позовом до інспектора дорожньо-патрульної служби Чернігівського взводу ДПС ВДАІ УМВС України в Чернігівській області Шпанка Владислава Юрійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 14.04.2010 року серії СВ№180134 визнано винним в порушенні ч.1 ст.122 КУпАП, а саме те, що він 14.04.2010 року керуючи автомобілем RENAUT KANGOO в населеному пункті Красилівка рухався зі швидкістю 82 км/годину. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що інспектор виніс зазначену постанову за відсутності з його боку порушень правил дорожнього руху, та не взяв до уваги його доводи, що він швидкості руху не перевищував, а склав відносно нього протокол про порушення правил дорожнього руху та виніс постанову про накладення адмінстягнення з якою він не згоден та просив постанову складену відносно нього скасувати за відсутності в його діях складу адмінправопорушення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 20 квітня 2010 року до початку судового розгляду будь яких доказів та заперечення суду не надав.
Суд заслухавши доводи позивача, відповідача та також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Будь яких доказів відповідачем відповідно до ухвали суду від 20.04.2010 року та 05 травня 2010 року до суду щодо обґрунтування своїх заперечень суду надано не було.
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.1 КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а з дослідженої в судовому засіданні постанови від 14.04.2010 року серії СВ№180134 взагалі не вбачається факт порушення правил дорожнього руху, оскільки не зрозуміло яким транспортним засобом керував водій та відсутні докази скоєного правопорушення.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, постанова про накладення адмінстягнення на позивача ОСОБА_7 підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_7 до інспектора дорожньо-патрульної служби Чернігівського взводу ДПС ВДАІ УМВС України в Чернігівській області Шпанка Владислава Юрійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення- ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 14.04.2010 року серії СВ№180134 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 255 грн. на ОСОБА_7 за скоєння ним правопорушення передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-74/2010р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2010 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.
з участю:
позивача ОСОБА_9
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_9 до відділу ДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_9 звернувся до суду з адміністративним позовом до відділу ДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 07.02.2010 року серії СВ№085047 визнано винним в порушенні п.18.1 Правил дорожнього руху, а саме те, що він керуючи автомобілем НОМЕР_2 07.02.2010 року о 12-35 годині в м.Мена, по вулиці Леніна , не надав переваги пішоходам у русі на нерегульованому пішохідному переході та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 260 гривень. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що інспектор виніс зазначену постанову за відсутності з його боку порушень правил дорожнього руху, та не взяв до уваги його доводи, що він зазначені припмси правил дорожнього руху виконав в повному обсязі, при під’їзді до нерегульованого пішохідного переходу зменшив швидкість автомобіля, нагальної необхідності зупинятися не було, оскільки пішохід не ступила на смугу зустрічного напрямку дороги і він був впевнений в тому, що автомобіль ніяким чином не створює перешкоду цьому пішоходу перешкоди. Працівник ДАІ його доводи до уваги не прийняв ніякої допомоги не надав а склав відносно нього протокол про порушення правил дорожнього руху та виніс постанову про накладення адмінстягнення з якою він не згоден та просив постанову складену відносно нього скасувати за відсутності в його діях складу адмінправопорушення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду заяву провести розгляд справи за його відсутності та відмовити в задоволенні позову в повному обсязі та надано диск з фіксацією даного правопорушення.
Суд заслухавши доводи позивача, відповідача та також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
З дослідженому в судовому засіданні диску на якому зафіксовано обставини даного правопорушення зафіксованого з допомогою відео зйомки вбачається, що пішохід знаходився на узбіччі дороги та розмовляв по мобільному телефону, після того як проїхав автомобіль НОМЕР_2 , пішохід закінчивши розмову, впевнившись, що транспортних засобів немає взявши сумочку , перейшла дорогу. З даної відео зйомки не вбачається, що пішохід намагалась перейти дорогу а транспортний засіб , що рухався під керуванням позивача створював йому перешкоди чи небезпеку.
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.2 КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а з дослідженої в судовому засіданні наданої відповідачем диску з відео зйомкою даний факт порушення правил дорожнього руху не підтверджується а навпаки спростовується.
Більш того, працівником ДАІ не в повній мірі з’ясовані обставини даного правопорушення, а саме не вжито заходів, що взяття пояснень від пішоходу з метою з’ясувати ту обставину чи дійсно пішохід мав намір перейди дорогу а автомобіль , що рухався створював йому перешкоду чи небезпеку.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, постанова про накладення адмінстягнення на позивача ОСОБА_9 підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_9 до відділу ДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про скасування постанови про адміністративне правопорушення- ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 07.02.2010 року серії СВ№085047 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 260 грн. на ОСОБА_9 за скоєння ним правопорушення передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-76/2010р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2010 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.
з участю:
позивача ОСОБА_10
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_10 до відділу ДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_10 звернувся до суду з адміністративним позовом до відділу ДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 19.02.2010 року серії СВ№063575 визнано винним в порушенні п.33.3, 34 Правил дорожнього руху, а саме те, що він керуючи автомобілем « HYNDAI » д/н НОМЕР_12 19.02.2010 року о 11-23 годині в м.Чернігові, проспект Миру 30, здійснив зупинку в дії знаку «Зупинку заборонено» та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 260 гривень. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що інспектор виніс зазначену постанову за відсутності з його боку порушень правил дорожнього руху, та не взяв до уваги його доводи, що він вимушений був зупинитися оскільки зламався його автомобіль та рухатись далі він не зміг. Дана зупинка була аварійною. В подальшому він вимушений був викликати евакуатор та доставити автомобіль на СТО. Працівник ДАІ його доводи до уваги не прийняв ніякої допомоги не надав а склав відносно нього протокол про порушення правил дорожнього руху та виніс постанову про накладення адмінстягнення з якою він не згоден та просив постанову складену відносно нього скасувати за відсутності в його діях складу адмінправопорушення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 24 лютого 2010 року до початку судового розгляду будь яких доказів, заперечення, суду не надав.
Суд заслухавши доводи позивача, та також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.2 КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а сам протокол не може слугувати достатнім доказом доведеності вини позивача, так-як будь-якими іншими доказами не підкріплений.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, постанова про накладення адмінстягнення на позивача ОСОБА_10 підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_10 а М иколайовича до відділу ДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про скасування постанови про адміністративне правопорушення- ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 19.02.2010 року серії СВ№063575 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 260 грн. на ОСОБА_10 за скоєння ним правопорушення передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-70/2010р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2010 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.
з участю:
позивача ОСОБА_11
представника позивача ОСОБА_12
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_11 до відділу ДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_11 звернувся до відділу ДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 28.01.2010 року серії СВ№086624 визнано винним в порушенні п.14.6 «в» Правил дорожнього руху, а саме те, що він керуючи автомобілем НОМЕР_3 28.01.2010 року о 14-02 годині на автодорозі Київ-Чернігів здійснив обгін попутного транспортного засобу ГАЗ д/з НОМЕР_13 ближче ніж за 50 метрів до пішохідного переходу та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 500 гривень. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що інспектор виніс зазначену постанову за відсутності з його боку порушень правил дорожнього руху, та не взяв до уваги його доводи, що він обгін транспортного засобу, здійснював більше ніж за 130 метрів до пішохідного переходу. Інспектор при складанні протоколу відстань не замірював пославшись відео фіксацію та виніс постанову при притягнення його до адміністративної відповідальності з якою він не згоден та просив постанову складену відносно нього скасувати за відсутності в його діях складу адмінправопорушення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 09 лютого 2010 року до початку судового розгляду будь яких доказів, заперечення, суду не надав.
Суд заслухавши доводи позивача, та також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.2 КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а сам протокол не може слугувати достатнім доказом доведеності вини позивача, так-як будь-якими іншими доказами не підкріплений.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, постанова про накладення адмінстягнення на позивача ОСОБА_11 підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_11 до відділу ДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про скасування постанови про адміністративне правопорушення- ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 20.01.2010 року серії СВ№086624 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 500грн. на ОСОБА_11 за скоєння ним правопорушення передбаченого ч.2 ст. 122 КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-57/2010р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2010 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.
з участю позивача ОСОБА_13
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_13 до інспектора дорожньо-патрульної служби Білопольського ВДАІ відділу ДАІ УМВС України в Сумській області Ніколенко Ігоря Володимировича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_13 звернувся до Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області з адміністративним позовом до інспектора дорожньо-патрульної служби Білопольського ВДАІ відділу ДАІ УМВС України в Сумській області Ніколенко Ігоря Володимировича про скасування постанови про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 20.01.2010 року серії ВМ№075059 визнано винним в порушенні п.31.4,5 Правил дорожнього руху, а саме те, що він керуючи автомобілем «FORD-Transit» д/н НОМЕР_14 20.01.2010 року о 17-41 годині по вул.. 1-го Травня м. Білопілля керував автомобілем з технічною несправністю та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 340 гривень. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що інспектор виніс зазначену постанову за відсутності з його боку порушень правил дорожнього руху, та не взяв до уваги його доводи, що тріщина утворилася перед під’їздом до м. Білопілля під час роз’їзду з зустрічним вантажним автомобілем від причепа останнього відлетів кусок льоду в лобове стекло утворивши тріщину довжиною 48 мм. Інспектор при складанні протоколу довжину тріщини не заміряв а зазначив, що тріщина була більше 50 мм. Коли він заміряв вдома сам тріщина була 48 мм. Вважає що в його діях відсутній факт порушення правил дорожнього руху та просив визнати незаконними дії інспектора дорожньо-патрульної служби Білопольського ВДАІ відділу ДАІ УМВС України в Сумській області Ніколенко Ігоря Володимировича та постанову складену відносно нього скасувати за відсутності в його діях складу адмінправопорушення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 01 лютого 2010 року до початку судового розгляду будь яких доказів, заперечення, суду не надав.
Суд заслухавши доводи позивача, та також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 121 ч.1 КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а сам протокол не може слугувати достатнім доказом доведеності вини позивача, так-як будь-якими іншими доказами не підкріплений.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, постанова про накладення адмінстягнення на позивача ОСОБА_13 підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_13 до інспектора дорожньо-патрульної служби Білопольського ВДАІ відділу ДАІ УМВС України в Сумській області Ніколенко Ігоря Володимировича про скасування постанови про скасування постанови про адміністративне правопорушення- ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Визнати дії інспектора дорожньо-патрульної служби Білопольського ВДАІ відділу ДАІ УМВС України в Сумській області Ніколенко Ігоря Володимировича в накладенні адміністративного стягнення у виді штрафу відносно ОСОБА_13 – незаконними.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 20.01.2010 року серії ВМ№075059 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 340 грн. на ОСОБА_13 за скоєння ним правопорушення передбаченого ч.1 ст. 121 КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-52/2010р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2010 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Худорба Р.Г.
з участю позивача ОСОБА_13
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_13 до інспектора дорожньо-патрульної служби Уманьського ВДАІ УДАІ УМВС України в Черкаській області старшого прапорщика Головатюк Юрія Володимировича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_13 звернувся до Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області з адміністративним позовом до інспектора дорожньо-патрульної служби Уманьського ВДАІ УДАІ УМВС України в Черкаській області старшого прапорщика Головатюк Юрія Володимировича про скасування постанови про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 09.01.2010 року серії СА№091433 визнано винним в порушенні п.11,5 Правил дорожнього руху, а саме те, що він керуючи автомобілем «FORD-Transit» д/н НОМЕР_14 09.01.2010 року о 15-00 на 210 км. автодороги Київ-Одеса рухався в лівій смузі для руху при вільній правій смузі. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що інспектор виніс зазначену постанову за відсутності з його боку порушень правил дорожнього руху, оскільки він здійснював маневр щоб об’їхати автомобіль Москич – 412, який рухався надто повільно та створював перешкоди для інших учасників дорожнього руху. Інспектор його пояснення до уваги не прийняв, свою незгоду він також зазначив при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, та просив постанову складену відносно нього скасувати за відсутності в його діях складу адмінправопорушення.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був двічі повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 21 січня 2010 року до початку судового розгляду будь яких доказів, заперечення, суду не надав.
Суд заслухавши доводи позивача, та також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.2 КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а сам протокол не може слугувати достатнім доказом доведеності вини позивача, так-як будь-якими іншими доказами не підкріплений.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, постанова про накладення адмінстягнення на позивача ОСОБА_13 підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_13 до інспектора дорожньо-патрульної служби Уманьського ВДАІ УДАІ УМВС України в Черкаській області старшого прапорщика Головатюк Юрія Володимировича про скасування постанови про адміністративне правопорушення- ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 09.01.2010 року серії СА№091433 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 425 грн. на ОСОБА_13 за скоєння ним правопорушення передбаченого ч.2 ст. 122 КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-2031/2009р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2009 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.,
з участю:
позивача ОСОБА_16
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_16 до Відділу ДАІ ГУ УМВС в Сумській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_16 звернувся до Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області з адміністративним позовом до Відділу ДАІ ГУ УМВС в Сумській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 04.09.2009 року серії ВМ №050660 визнано винним в порушенні ч.1 ст.126 КУпАП а саме те, що він керував 04.11.2009 року в м.Шостка по вул..Шевченка автомобілем ВАЗ 21053 д/н НОМЕР_4 без поліса обов’язкового страхування наземних транспортних засобів та накладено стягнення у виді 425 гривень. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що дійсно в зазначений в постанові про адміністративне правопорушення та протоколі про адміністративне правопорушення керував транспортним засобом і його було зупинено інспектором ДАІ. Але при складанні протоколу інспектор не прийняв до уваги ту обставину, що він керував автомобілем в присутності його власника, який знаходився в автомобілі і мав при собі поліс обов’язкового страхування наземних транспортних засобів.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 17 листопада 2009 року до початку судового розгляду будь яких доказів, заперечення, суду не надав.
Суд заслухавши доводи позивача, та також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Як вбачається з матеріалів, а саме, згідно генеральної довіреності та тимчасового реєстраційного талона серії ДАП №046123 право на керування та розпорядження транспортним засобом автомобілем НОМЕР_5 має ОСОБА_17.
Відповідно до полісу №ВВ \ 6610716 від 20.02.2009 року ОСОБА_17 застрахував цивільно-правову відповідальність на транспортний засіб автомобіль НОМЕР_5 номер кузова НОМЕР_15, 1996 року випуску. Строк дії один рік до 19.02.2010 року.
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 126 ч.1 КУпАП не доведена жодним доказом по справі, та спростовується дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, постанова про накладення адмінстягнення на позивача ОСОБА_16 підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_16 до Відділу ДАІ ГУ УМВС в Сумській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення - ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 04.09.2009 року серії ВМ №050660 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 425 грн. на ОСОБА_16 за скоєння ним правопорушення передбаченого ч.1 ст. 126 КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Постанова в повному обсязі виготовлена 15 грудня 2009 року.
Справа № 2.А-1995/2009р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2009 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.,
з участю позивача ОСОБА_18
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_18 до Дорожньо-патрульної служби ВДАІ в м.Горлівка Донецької області, зацікавлена особа відділ ДВС Н-Сіверського РУЮ про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_18 звернувся до Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області з адміністративним позовом до Дорожньо-патрульної служби ВДАІ в м.Горлівка, зацікавлена особа відділ ДВС Н-Сіверського РУЮ про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 03.02.2009 року серії АН №117384 визнано винним в порушенні п.8.4 Правил дорожнього руху, а саме те, що він керуючи автомобілем «Фольксваген» д/н НОМЕР_6 не виконав вимогу дорожнього знаку 3.34 «Зупинка заборонена». З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що він не є власником даного автомобіля, власником є друга особа і він на час скоєння правопорушення м м.Горлівка взагалі не перебував та просив врахувати дані обставини та вищезазначену постанову про притягнення його до адмінвідповідальності скасувати.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був двічі повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 20 травня 2009 року до початку судового розгляду будь яких доказів, заперечення, суду не надав.
Представник зацікавленої особи відділ ДВС Н-Сіверського РУЮ також в судове засідання не з’явився ніяких заяв та клопотань щодо розгляду даної справи до суду не надав.
Суд заслухавши доводи позивача, та також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а сам протокол не може слугувати достатнім доказом доведеності вини позивача, так-як будь-якими іншими доказами не підкріплений.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Натомість позивач надав достовірні докази того, що він не є власником даного транспортного засобу та в м.Горлівка Донецької області на час скоєння адмінправопорушення не перебував, тому постанова про накладення на нього адмінстягнення підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_18 до Дорожньо-патрульної служби ВДАІ в м.Горлівка Донецької області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 03.02.2009 року серії серії АН №117384 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 300 грн. на ОСОБА_18 за скоєння ним правопорушення передбаченого ч.І ст. 122 КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
П О С Т А Н О В А Справа № 2.А-1966/2009р.
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2009 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.,
з участю позивача ОСОБА_19
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_19 до відділу державної автомобільної інспекції УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_19 звернувся до Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області з адміністративним позовом до відділу державної автомобільної інспекції УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 13.05.2009 року серії СВ №071485 від 13.05.2009 року визнано винним в порушенні п.12.9 Правил дорожнього руху, а саме те, що він в с.Волосківці, Менського району керуючи автомобілем НОМЕР_7, в зоні дії дорожнього знаку 3.29 «обмеження швидкості 40 км/год» рухався зі швидкістю 68 км/год. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що в його діях відсутній склад порушень Правил дорожнього руху, оскільки Постановою КМУ від 22 квітня 2009 року, яка набрала чинності з 05 травня 2009 року внесені зміни, згідно яких додаткові обмеження швидкості руху можуть бути встановлені виключно в разі проведення дорожніх робіт разом з попереджувальним знаком, в даному населеному пункті такий знак був відсутній, ніякі роботи в цей час не проводились просив дану постанову скасувати а провадження в справі закрити за відсутності в його діях складу правопорушення.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило, до початку судового розгляду будь яких доказів, заперечення, суду не надав.
Суд заслухавши доводи позивача, та також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
На час складання протоколу про адміністративне правопорушення, згідно зі змінами до правил Дорожнього руху, внесеними Постановою КМУ від 22 квітня 2009 року №395 , які набули чинності з 05 травня 2009 року, Правила дорожнього руху були доповнені п.12.10, яким встановлено, що додаткові обмеження швидкості руху можуть бути встановлені виключно в разі проведення дорожніх робіт разом з попереджувальним знаком 1.37.
У разі коли дорожні обмеження руху 3.29 та 3.31 встановлені без проведення дорожніх робіт або залишені після їх завершення, водій не може бути притягнений до відповідальності згідно із законодавством за перевищення встановлених обмежень швидкості руху.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_19 був складений 13.05.2009 року в 21 годину 40 хвилин. Будь які докази того , що знак 3.29 «обмеження швидкості 40 км/год» був встановлений разом з попереджувальним знаком 1.37., та при цьому проводились відповідні роботи-відсутні.(а.с.3)
Постановою серії СВ 071485 від 13.05.2009 року ОСОБА_19 був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ст.122 ч.1 у виді штрафу у сумі 260 грн. (а.с.4)
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Аналізуючи в сукупності вище викладене суд остаточно приходить до висновку, що в діях позивача ОСОБА_19 відсутній склад правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП, так-як відсутні докази, що підтверджують його вину, тому постанова про накладення на нього адмінстягнення підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160- 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_19 до відділу державної автомобільної інспекції УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 13.05.2009 року серії СВ 071485 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 260 грн. на ОСОБА_19 за скоєння ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-1961/2009р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2009 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.,
з участю позивача ОСОБА_20
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_20 до Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в м.Київі про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_20 звернувся до Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області з адміністративним позовом до Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в м.Київі про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 06.05.2009 року серії АД №0601150 визнано винним в порушенні п.8.4 Правил дорожнього руху, а саме те, що він керуючи автомобілем НОМЕР_8 не виконав вимогу дорожнього знаку 3.3 «Рух вантажних автомобілів заборонено». З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що даний дорожній знак встановлений до місця розвороту, і в даній ситуації він якщо б прийняв заходи щодо зупинки свого автомобілі міг би на даній ділянці дороги створити аварійну ситуацію. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був двічі повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 14 травня 2009 року до початку судового розгляду будь яких доказів, заперечення, суду не надав.
Суд заслухавши доводи позивача, та також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а сам протокол не може слугувати достатнім доказом доведеності вини позивача, так-як будь-якими іншими доказами не підкріплений.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Аналізуючи в сукупності вище викладене суд остаточно приходить до висновку, що в діях позивача ОСОБА_20 відсутній склад правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП, так-як відсутні докази що підтверджують його вину, тому постанова про накладення на нього адмінстягнення підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_20 до Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в м.Київі про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 06.05.2009 року серії АД №0601150 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 260 грн. на ОСОБА_20 за скоєння ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-1933/2009р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 травня 2009 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.,
з участю позивача ОСОБА_21
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_21 до відділення державної автомобільної інспекції м.Шостка УМВС України в Сумській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_21 звернувся до Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області з адміністративним позовом до відділення державної автомобільної інспекції м.Шостка УМВС України в Сумській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 13.03.2009 року серії ВМ №027390 визнано винним в порушенні п.12.9 Правил дорожнього руху, а саме те, що він перевищив допустиму швидкість руху, рухався зі швидкістю 82км/год., при максимально допустимій швидкості 60 км/год. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що на фотознімку взагалі неможливо встановити, що на ньому зафіксований автомобіль який належить йому його номер, а на іншому Фотознімку дійсно його автомобіль, але швидкість руху зазначена в межах допустимої.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був двічі повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило. Згідно ухвали суду від 24 квітня 2009 року до початку судового розгляду будь яких доказів, а саме відеозапису порушення правил дорожнього руху власником транспортного засобу FORD PU н /з НОМЕР_9, суду не надав.
Суд заслухавши доводи позивача, та також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а сама фото роздруківка на яких неможливо встановити марку та номер автомобіля, що порушує правила дорожнього руху не може слугувати достатнім доказом доведеності вини позивача, так-як будь-якими іншими доказами не підкріплений.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Аналізуючи в сукупності вище викладене суд остаточно приходить до висновку, що в діях позивача ОСОБА_22 відсутній склад правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП, так-як відсутні докази що підтверджують його вину, тому постанова про накладення на нього адмінстягнення підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_21 до відділення державної автомобільної інспекції м. Шостка УМВС України в Сумській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 13.03.2009 року серії ВМ №027390 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 300 грн. на ОСОБА_21 за скоєння ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-1995/2009р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2009 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.,
за участю позивача ОСОБА_23
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_23 до Менського взводу ДПС при УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_23 звернувся до Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області з адміністративним позовом до Менського взводу ДПС при УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 18.07.2009 року серії СВ №001166 визнано винним в порушенні п.12.4 Правил дорожнього руху, а саме те, що він перевищив допустиму швидкість руху, рухався зі швидкістю 82 км/год., при максимально допустимій швидкості 60 км/год. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що він швидкість руху не перевищував, протокол складено інспектором необгрунтовано. На жест інспектора ДАІ він зупинився і працівник ДАІ повідомив йому, що він рухався зі швидкістю 82 км/год., його заперечення , що його перед ним рухався автомобіль та його опережав водій скутера інспектор до уваги не прийняв. Після чого в супереч його поясненням склав протокол.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань на час розгляду справи не надходило.
Суд заслухавши доводи позивача, а також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а сам протокол про адміністративне правопорушення не може слугувати достатнім доказом доведеності вини позивача, так-як будь-якими іншими доказами не підкріплений.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Аналізуючи в сукупності вище викладене суд остаточно приходить до висновку, що в діях позивача ОСОБА_23 відсутній склад правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП, так-як відсутні докази що підтверджують його вину, тому постанова про накладення на нього адмінстягнення підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_23 до Менського взводу ДПС при УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 18.07.2009 року серії СВ №001166 винесену інспектором Менського взводу ДПС ДАІ України в Чернігівській області ОСОБА_24 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 260 грн. на ОСОБА_23 за скоєння ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-3/2009р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26січня 2009 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.,
за участю представника відповідача Лось М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_26 до Н-Сіверського ВДАІ з обслуговування адміністративної території Н-Сіверського району при УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення ,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_26 звернувся до Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області з адміністративним позовом до Н-Сіверського ВДАІ з обслуговування адміністративної території Н-Сіверського району при УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 31.12.2008 року визнано винним в порушенні п.15.9 Правил дорожнього руху, а саме те, що він зупинився на перехресті на площі Б.Хмельницького, та зазначає, що він на площі Б.Хмельницького автомобілем не керував, а керуючи автомобілем по вул..Шевченка здійснював тимчасову зупинку для пропуску транспортного засобу, що рухався з правого боку та мав переваги у русі. З даною постановою він не згоден та просить її скасувати..
Позивач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило.
Представник відповідача Лось М.В. в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив, що позивач ОСОБА_26 порушив п.15.9 Правил дорожнього руху, а саме те, що він зупинився на перехресті на площі Б.Хмельницького, та своїм видом закривав огляд для транспортних засобів, що здійснювали круговий рух. Просить суд вищезазначену постанову не скасовувати.
Суд заслухавши доводи представника відповідача та дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Згідно п.15.9 Правил дорожнього руху зупинка і стоянка забороняється на перехрестях та ближче 10 м. від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі.
Згідно ст..256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: місце , час вчинення і суть адміністративного правопорушення …
Представником відповідача не надано суду доказів того, що ОСОБА_26 здійснив порушення правил дорожнього руху а саме, здійснив зупинку автомобіля на перехресті, а саме на площі Богдана –Хмельницького, як то зазначено в постанові.
Окрім того постанова серії СВ №024154 протирічить обставинам викладеним в протоколі серії АВ №584590 від 31.12.2008 року, а саме в протоколі зазначене, що ОСОБА_26 керував на вулиці Богдана Хмельницького в постанові зазначено, що на площі Богдана Хмельницького, а як вбачається з наданих відповідачем знімків, автомобіль НОМЕР_10 взагалі знаходиться на вул.Шевченка.
Посилання представника відповідача на зроблені знімки також не може слугувати доказом, оскільки на них не заначено дата та час проведення зйомки, який фотоапарат використовувався та де здійснювалась роздруківка .
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч. І КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а сам протокол про адміністративне правопорушення не може слугувати достатнім доказом доведеності вини позивача, так-як будь-якими іншими доказами не підкріплений.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Аналізуючи в сукупності вище викладене суд остаточно приходить до висновку, що в діях позивача ОСОБА_26 відсутній склад правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП, так-як відсутні докази що підтверджують його вину, тому постанова про накладення на нього адмінстягнення підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251, 256 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов ОСОБА_26 до Н-Сіверського ВДАІ з обслуговування адміністративної території Н-Сіверського району при УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 31 грудня 2008 року серії СВ № 024154 винесену інспектором ДПС Н-Сіверського ВДАІ України в Чернігівській області Галаган Є.К. про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 260 грн. на ОСОБА_26 за скоєння ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити .
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.
Справа № 2.А-38/2009р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26січня 2009 року м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого - судді Іващенка А.І.,
секретаря – Шевкун О.Є.,
з участю
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Н-Сіверський адміністративну справу за позовною заявою
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_28 звернувся до Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області з адміністративним позовом до Менського взводу ДПС підпорядкованого Менському РВ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, мотивуючи позов тим, що його постановою в справі про адміністративне правопорушення від 12.12.2008 року визнано винним в порушенні п.12.9 Правил дорожнього руху, а саме те, що він перевищив допустиму швидкість руху, рухався зі швидкістю 72 км/год., при максимально допустимій швидкості 40 км/год. З даною постановою він не згоден.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що він рухався зі швидкістю 60 км/год., коли в'їхав в населений пункт Жовтневе Менського району, зустрічні автомобілі попереджали його, що в населеному пункті знаходяться працівники ДАІ. На жест інспектора ДАІ він зупинився і працівник ДАІ повідомив йому, що він рухався зі швидкістю 72 км/год., не показавши навіть зафіксовану швидкість на приладі. Після чого склав протокол. В його автомобілі також знаходились два пасажира, які бачили, що він не перевищував швидкість руху в населеному пункті, але до уваги його пояснення інспектор не взяв.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв та клопотань від нього на час розгляду справи не надходило.
Суд заслухавши доводи позивача, показання свідків а також дослідивши матеріали справи, вважає, що позов піддягає повному задоволенню з наступних підстав.
Свідок ОСОБА_29 в судовому засіданні дала показання, що 12.12.2008 року вона разом з позивачем, який був за кермом автомобіля їхали по с. Жовтневе Менського району, і до під'їзду до даного населеного пункту, зустрічні автомобілі подавали їм попередження про те, що в населеному пункті знаходяться працівники ДАІ, тільки з позивачем проговорили про знак обмеження швидкості, який був перед ними і вона в цей час подивилась на спідометр, оскільки сиділа на передньому сидінні, і стрілка була між позначками 50 і 60 км/год. Потім їх зупинив співробітник ДАІ і сказав, що позивач перевищив швидкість. Вона також вийшла з автомобіля щоб підтвердити, що водій швидкості не перевищував, але її пояснення не взято до уваги.
Свідок ОСОБА_30 в судовому засіданні дав показання, що 12.12.2008 року він разом з позивачем та пасажиром ОСОБА_29 їхали по с. Жовтневе Менського району, і до під'їзду до даного населеного пункту, зустрічні автомобілі подавали їм попередження про те, що в населеному пункті знаходяться працівники ДАІ, в розмові він зазначив про великі штрафи за порушення правил, водій ОСОБА_28 йому відповів, що він рухається в межах допустимого. Потім їх зупинив співробітник ДАІ і сказав, що позивач перевищив швидкість.
Згідно ст. 71 ч.2 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у вищезазначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих , свідків, висновками експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху ...
Отже виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що вина позивача в скоєнні ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП не доведена жодним доказом по справі, а сам протокол про адміністративне правопорушення не може слугувати достатнім доказом доведеності вини позивача, так-як будь-якими іншими доказами не підкріплений.
Згідно ст. 62 ч.З Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Аналізуючи в сукупності вище викладене суд остаточно приходить до висновку, що в діях позивача ОСОБА_28 відсутній склад правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП, так-як відсутні докази що підтверджують його вину, тому постанова про накладення на нього адмінстягнення підлягає скасуванню, а справа провадженням закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст.251 КУпАП, ст.ст. 71, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_28 до Менського взводу ДПС ДАІ України в Чернігівській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення віді грудня 2008 року серії СВ № 009785 винесену інспектором Менського взводу ДПС ДАІ України в Чернігівській області Орішко В.Г. про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 260 грн. на ОСОБА_28 за скоєння ним правопорушення передбаченого ст. 122 ч.І КУпАП скасувати за відсутністю в його діях складу правопорушення, а справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Н-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий А.І.Іващенко.