Апеляційний суд міста Севастополя
Справа № 22ас-74/2007р. Головуючий
у 1 інстанції Нестерук В.В.
Категорія 39 Доповідач в апеляційній
інстанції Птіціна В.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2007 року судова колегія у цивільних справах
Апеляційного суду м. Севастополя в складі:
головуючого - Сімоненко В.М.
суддів - Птіціної В.І., Сундукова В.М.
при секретарі - Соменко С.П.
за участю позивача ОСОБА_1. та представника відповідача
Олійникової Я.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Севастополі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову місцевого суду Гагарінського району М.Севастополя від 20 грудня 2006р. по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації України про стягнення надбавки за безперервну службу та про зобов'язання провести перерахунок пенсії, -
ВСТАНОВИЛА:
В жовтні 2006 року ОСОБА_1. звернувся до суду із позовом до Державної податкової адміністрації України про стягнення надбавки за безперервну службу та про зобов'язання провести перерахунок пенсії.
Вимоги мотивовані тим, що в період з 2 червня 1997 по ЗО вересня 2005 роки він проходив службу на посадах начальницького складу податкової міліції Державної податкової адміністрації в м. Севастополі, ЗО вересня 2005 року він звільнений на пенсію за віком. За період служби стягнень не мав, стаж служби склав більш 20 років. Однак в порушення Указів Президента України № 370 від 24.04.2003 р. „Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам органів внутрішніх справ України за безперервну службу" та № 595/2003 „Про поширення чинності Указу Президента України від 24 квітня 2003 року № 370 на осіб начальницького складу податкової міліції", йому неправомірно відмовлено в виплаті передбаченої надбавки за безперервну службу.
Посилаючись на зазначені вище обставини, просив зобов'язати відповідача провести виплату надбавки за безперервну службу з 01 липня 2003 року і, з урахуванням якої, зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії.
Постановою місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 20 грудня 2006 року в задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови та задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що судом не повно з'ясовані обставини, що мають значення для справи, а також на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді - доповідача, пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду
- без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно
встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відмовляючи в задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що щомісячна надбавка за безперервну службу не є обов'язковою надбавкою і встановлюється керівництвом ДПА лише при наявності показників у службовій діяльності.
З такими висновками погоджується колегія суддів, оскільки вони зроблені на підставі повного та всебічного розгляду всіх обставин справи, з дотриманням вимог матеріального та процесуального закону.
З матеріалів справи вбачається, що позивач проходив службу у складі УПМ ДПА у м. Севастополі та був звільнений у зв'язку з виходом на пенсію наказом голови ДПА у м. Севастополі № НОМЕР_1, № НОМЕР_2 за вислугою років з ЗО вересня 2005 року.
Відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та Постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 р. „Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей", позивачу ОСОБА_1. при звільненні, обчислення пенсії здійснене виходячи з посадового окладу, окладу за військовим або спеціальним званням, процентної ставки за вислугу років, додаткових щомісячних видів грошового забезпечення. Розрахунок здійснений на підставі грошового атестату №НОМЕР_3, з яким позивач погодився (арк.с.22-23).
Відповідно до Указу Президента України № 370 від 24 квітня 2003р. „Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам органів внутрішніх справ України за безперервну службу", дія якого, згідно Указу Президента України № 595 від 12 липня 2003 року, поширюється на осіб начальницького складу податкової міліції, право встановлювати (скасовувати) щомісячні надбавки за безперервну службу у відсотках до грошового забезпечення працівникам, які мають високі результати у службовій діяльності, надане керівництву ДПА України.
Згідно з п. 1 Указу Президента України № 370 від 24 квітня 2003р. „Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам органів внутрішніх справ України за безперервну службу", Державною податковою адміністрацією України видано наказ № 71 від 04.02.2004 р. „Про заходи щодо виконання Указу Президента України від 12.07.2003 р. № 595", відповідно до якого Голова ДПА залишає за собою право встановлювати (скасовувати) надбавки за безперервну службу особам начальницького складу податкової міліції, які мають високі результати у службовій діяльності.
Як встановлено судом першої інстанції, подання на
встановлення зазначеної надбавки позивачу керівництвом УПА ДПА у м. Севастополі голові ДПА не подавалося, питання про встановлення позивачу такої надбавки за безперервну службу не розглядалося.
Враховуючи викладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно оцінив викладене і обґрунтовано відмовив позивачу в задоволенні його вимог.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст.ст.195,196,198,200,205,206 КАС України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову місцевого суду Гагарінського району М.Севастополя від 20 грудня 2006р. залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги до Вищого Адміністративного Суду України протягом одного місяця.