Справа № 2-3313-1/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2009 р. Солом’янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Соколової В.В.
при секретарі Іконніковій О.Ю.
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду 11.08.2009 року, з позовом про стягнення аліментів з відповідача в розмірі 1/3 частини всіх його видів заробітку, але не менше 400 грн. на місяць на утримання неповнолітньої дитини, - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що відповідач є батьком дитини, що потребує матеріальної допомоги, яку позивач не в змозі їй забезпечити в повному обсязі.
Позивач в судовому засіданні позов підтримала, просила задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в попередньому судовому засіданні не заперечує проти задоволення даного позову, позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Виходячи з наведеного суд вважає, що рішення у справі можна постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вислухавши пояснення позивача, відповідача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ст. ст. 181,183 СК України аліменти на утримання дітей за рішенням суду присуджуються у частці від доходу матері, батька або за наявності обставин - у твердій грошовій сумі.
Судом встановлено, що шлюб між сторонами розірвано 28.08.2009 року, що підтверджується копією свідоцтва від 28.08.2009 року виданого Відділом РАЦС Кагарлицького районного управління юстиції Київської області. Від шлюбу мають спільну неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження від 15.07.2008 року виданого Відділом РАЦС Солом’янського РУЮ у м. Києві.
На даний час позивач одна несе витрати по утриманню дитини, не працює, в зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною, що підтверджується відповідними довідками (а.с. 5,6), тому достатніх коштів для забезпечення першочергових витрат по задоволенню потреб дитини не має, а саме: матеріальних витрат на оздоровлення, витрат на забезпечення її життєдіяльності.
Відповідач не працює і не надає кошти на утримання дитини. В порядку ст. 180 СК України відповідач зобов’язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття і створювати необхідні передумови для розвитку і забезпечення організації її життя нарівні з позивачем, враховуючи передбачені законом обставини, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання неповнолітньої дитини, - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Однак, враховуючи, що позивачем не обґрунтований розмір аліментів в частині «не менше 400 грн. на місяць» суд приходить до висновку про визначення аліментів розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку відповідача, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на одну дитину
Керуючись ст. ст. 180,182,199,200 СК України, ст. ст. 110,130,174,2 09 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1) аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 11.08.2009 року і до досягнення нею повноліття 25.06.202 6 року.
Рішення підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається в десятиденний термін з дня проголошення рішення.