Судове рішення #10461105

Справа № 2-2841-1/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2009 року Солом’янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Соколової В.В.

при секретарі - Іконніковій О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

17.06.2009 року позивач звернулась до суд з позовом про стягнення аліментів з відповідача на утримання повнолітньої дитини, - дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що відповідач є батьком дитини, що потребує матеріальної допомоги, в зв’язку з навчанням у вищому навчальному закладі на денній формі, яку позивач не в змозі їй забезпечити в повному обсязі.

Позивач в судовому засіданні позов підтримала, просила задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, а саме стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у період навчання в розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку.

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений (а.с. 10,16), причини неявки суду не повідомив.

Згідно ч. 2 ст. 77 ЦПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов’язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду 'про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з’явилися в судове засідання без поважних причин.

Згідно ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Позивач в судовому засіданні не заперечувала проти проведення заочного розгляду справи.

Таким чином, суд, вважає можливим ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що сторони є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження від 21.06.1991 року (а.с. 4).

Після розлучення ОСОБА_1 та ОСОБА_4 стосунки не підтримують, відповідач не надає матеріальної допомоги позивачу та дочці яка проживає з позивачкою та перебуває на її утриманні.

Крім того, зідно довідки № 70 від 18.05.2009 року ОСОБА_3 є студенткою 1 курсу медсестринського відділення Київського медичного коледжу ім. П.І. Гаврося денної форми навчання терміном з 01.09.2008 р. по 17.07.2011 р. (а.с. 5). Також, дочка не має самостійного доходу, і позивачка не в змозі одна забезпечувати навчання ОСОБА_3

Позивачка вважає, що оскільки відповідач працює в Полку Патрульної Служби та має стабільний заробіток, то зобов’язаний сплачувати аліменти на навчання доньки.

Відповідно до ст. 199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Таким чином, позивач має право звернення до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання їх повнолітньої дитини, а відповідач зобов’язаний утримувати дитину до досягнення нею двадцяти трьох років, як такий що працює і має дохід.

Однак, зазначене право на утримання невід’ємно пов’язане з навчанням, тому суд приходить до висновку, що аліменти підлягають стягненню щомісячно, оскільки дитина навчається на денній формі, але без урахування канікул.

Згідно ст. 2 00 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього кодексу.

У відповідності до вимог п. 1 ч. 1 статті 367 ЦПК України рішення суду підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

В порядку ст. 8 8 ч. 3 ЦПК України з відповідача також підлягає стягненню в дохід держави сума судових витрат, а саме державне мито в розмірі 51,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 30,00 грн. Всього 81 грн.

Керуючись ст. ст. 182,199,200 СК України, ст. ст. 88,110,174,199,209,367 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дочку - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (працюючого в Полку Патрульної Служби за адресою: м. Київ, пр-т Повітроіфлотський, 24/2), аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання повнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходів) щомісячно, але без урахування канікул, починаючи з 17.06.2009 року і до закінчення навчання 17.07.2011 року.

Рішення суду в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51 грн. державного мита.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано позивачем протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строків на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація