Справа №2-3498-1\09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2009 року Солом’янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Безименної Н.В.
при секретарі Яковенко С.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-ї особи ВГІРФО Солом’янського РУГУ МВС України в м. Києві, КП "Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду" Солом’янського району м. Києва про визнання особи такою, що втратила право на жиле приміщення,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка у серпні 2009 року звернулася до суду з позовом в якому просила визнати відповідача таким, що втратив право на жиле приміщення в квартирі АДРЕСА_1, посилаючись на те, що відповідач ОСОБА_2, з яким вона перебувала у шлюбі з 1998 по 2006 рік, після розірвання шлюбу забрав всі свої речі і в квартирі не проживає без поважних причин, залишаючись в ній зареєстрованим., не сплачує комунальні платежі, не цікавиться квартирою, не допомагає матеріально, де відповідач проживає зараз їй невідомо.
В судовому засіданні позивач та її представник позов підтримали та просили його задоволення, посилаючись на обставини, викладені в позові. Позивач пояснила також, що реєстрація відповідача в спірній квартирі створює для неї незручності, вона несе витрати по оплаті комунальних послуг і за відповідача, не може приватизувати квартиру та розпорядитися нею на свій розсуд, відповідач не сплачує аліменти на утримання дітей, по квартирі існує борг за комунальні послуги..
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належними чином повідомлявся судом про день, час і місце розгляду справи за останнім відомим місцем проживання, про що свідчить об’ява в газеті "Урядовий кур’єр". За таких обставин суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі ст. 224 ЦПК України, розглянувши справу у відсутності відповідача.
3-і особи - не направили до суду своїх представників. В листі ВГІРФО від 18.09.2009 року просить розглядати справу у їх відсутності.
Суд, вислухавши пояснення позивача, її представника, допитавши свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, які підтвердили факт не проживання відповідача за спірною адресою з 2008 року, без поважних причин, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що спірна квартира № АДРЕСА_1 складається з однієї кімнати жилою площею 20,1 кв. м, не приватизована. Власником особового рахунку є відповідач.
В квартирі зареєстровані позивач відповідач та неповнолітні діти -ОСОБА_6, 2000 р.н. та ОСОБА_7, 2005 р.н.
З матеріалів справи вбачається, що сторони розірвали шлюб 26.10.2006 року. (а.с. 8). Після розірвання шлюбу відповідач в спірній квартирі не проживає без поважних причин, речей його в квартирі нема, квартирою не цікавиться, не сплачує комунальні послуги, що підтверджується відповідними актами ВСП "Відрадненський" про непроживання відповідача в квартирі з 2008 року (а. с. 10-12), довідкою про неотримання позивачем аліментів з відповідача на утримання дітей (а.с. 22), довідкою ф-3 про існування заборгованості за комунальні послуги в сумі 6778,98. (а.с. 23). .
Згідно зі ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає позов обгрунтованим, тому таким, що підлягає задоволенню, оскільки відповідач не проживає в квартирі без поважних причин більше шести місяців.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10,60,213-215,223,224,228,293 ЦПК України, ст. 9,71,72 Житлового Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на жиле приміщення в квартирі АДРЕСА_1. Зобов’язати ВГІРФО Солом’янського РУГУ МВС України в м. Києві зняти з реєстрації ОСОБА_2 з квартири АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено шляхом подання протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду м. Києва
Відповідачем може бути подана заява про перегляд заочного рішення протягом 10 днів з дня отримання копії рішення суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.