Справа №2-3571-1\09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2009 року Солом’янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Безименної Н.В.
при секретарі - Яковенко С.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Солом’янської районної в м. Києві Ради, 3-і особи Київське міське управління юстиції, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить надати додатковий строк для прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її бабуся ОСОБА_3. Єдиним спадкоємцем за законом після смерті бабусі є мати ОСОБА_2, яка вчасно звернулася до нотконтори з заявою про прийняття спадщини.
Про те, що бабуся за життя зробила заповідальне розпорядження на вклади на її ім’я вона дізналася 2.09.2009 року, а тому вважає, що пропустила строк ждя звернення до нотконтори з поважних причин
В судовому засіданні позивач підтримала позов з підстав наведених в позовній заяві та просила його задовольнити встановивши додатковий строк для прийняття спадщини один місяць.
Відповідач в судове засідання представника не направив, хоча повідомлялися судом належним чином про день, час і місце розгляду справи.
3-я особа -Київське міське управління юстиції в судове засідання представника не направило, в листі від 16.09.2009 року просили розглянути справу у їх відсутності.
3-я особа -ОСОБА_2 проти позову не заперечувала та просила його задовольнити.
Суд, заслухавши пояснення позивача, 3-ї особи, вивчивши матеріали справи, вважає що позовна заява підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с. 8). Після її смерті відкрилася спадщина.
З матеріалів спадкової справи № 1226 вбачається, що 18.12.2008 року до 5-ї Київської державної нотконтори звернулася з заявою ОСОБА_2 - донька покійної.
З свідоцтва про шлюб від 25.07.2008 року вбачається, що позивач (дошлюбне прізвище ОСОБА_5). уклала шлюб з ОСОБА_4 та змінила прізвище на ОСОБА_4.
З довідки філії Солом’янського відділення Ощадного банку україни № 5445 від 29.12.2008 року № 3532 вбачається, що ОСОБА_3 у 1991 та 1997 роках залишила на ім’я ОСОБА_5 заповідальне розпорядження на вклади про що позивач дізналася тільки у вересні 2009, а тому не звернулася вчасно до нотконтори з заявою про прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 1228 ЦК України вкладник має право розпорядитися правом на вклад у банку (фінансовій установі) на випадок своєї смерті, склавши заповіт або зробивши відповідне розпорядження банку (фінансовій установі).
Статтею 1270 ЦК України встановлено строк для прийняття спадщини у шість місяців.
Як встановлено в судовому засіданні позивач з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори в шестимісячний строк не звернулась, пропустивши його з поважних причин., що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд приходить до висновку, що позивачем строк для прийняття спадщини пропущено з поважних причин та вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк - один місяць для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті її бабусі ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, залишивши заповідальне розпорядження.
Керуючись ст. ст. 10,60,88,213,214,215. 223,228,294 ЦПК України і на підставі ст. ст. 1269,1270,1272 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк 1 (один) місяць для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом (відповідним розпорядженням), що відкрилася після смерті бабусі ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року...
Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів. Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне осмкарження подано, але апеляційна скарга не подана в строк, встановлений ст 294 України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.