Судове рішення #10460684

Справа № 2- 764

              2010 рік

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

27 липня 2010 року                        Тельманівський районний суд Донецької області

у складі:     головуючого судді                         Ольховської О.В.

при секретарі                             Чабан О.Г.

        за участю адвоката                         ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Тельманове справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на жилий будинок,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 про визнання права власності на жилий будинок, вказуючи на те, що 11.10.2001 року між ним та відповідачкою ОСОБА_3 було укладено договір купівлі-продажу жилого будинку, згідно якого він придбав будинок по АДРЕСА_1 Вказаний договір був зареєстрований Олександрійською універсальною товарною біржею, після чого відповідачка передала йому ключі від будинку, а він виплатив їй повністю вартість вказаного будинку. Біржовий контракт був зареєстрований у Волноваському БТІ. На теперішній час він має намір продати вказаний будинок, але нотаріус відмовив йому в оформленні документів у зв’язку з тим, що договір нотаріально не посвідчений та порадив звернутися до суду. Просить визнати договір купівлі-продажу № Т – 15 від 11.10.2001 року дійсним та визнати за ним право власності на будинок АДРЕСА_1

В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 на заявлених вимогах наполягав. Пояснив суду, що 11.10.2001 року між ним та відповідачкою, яка є його рідною матір’ю, був укладений договір купівлі-продажу жилого будинку АДРЕСА_1 За проханням відповідачки вони зареєстрували договір купівлі-продажу вказаного жилого будинку на Олександрійській універсальній товарній біржі, після чого біржовий контракт зареєстрували у Волноваському БТІ. Після укладення біржового контракту ОСОБА_3 передала йому ключі від будинку, а він сплатив його вартість. Він проживав разом з матір’ю у вказаному будинку, а на теперішній час хоче його продати, але нотаріус відмовив йому в оформленні документів на тій підставі, що договір не посвідчений нотаріально. Відповідачка ОСОБА_3 претензій до нього не має, проти того, щоб за ним визнали право власності на вказаний будинок не заперечує.  

Відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилась, надала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, з позовними вимогами згодна у повному обсязі .

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо ухвалити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Згідно договору купівлі-продажу № Т – 15 від 11.10.2001 року, посвідченого Олександрійською універсальною товарною біржею, між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 укладено договір купівлі-продажу жилого будинку, який розташований по АДРЕСА_1 вартістю 5931 гривня.

Згідно копії державного акту на право приватної власності на землю серії IV-ДН № 012662 від 23.11.2001 року, ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу від 11.10.2001 року № Т – 15 передана у приватну власність земельна ділянка, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 землю передано для обслуговування жилого будинку та господарчих споруд.

Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ст. 657 ЦК України договір купівлі – продажу житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Відповідно до ст. 220 ч. 2 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

Враховуючи, що між позивачем ОСОБА_2 та відповідачкою ОСОБА_3 11.10.2001 року у письмовій формі було укладено договір купівлі-продажу жилого будинку, який розташований по АДРЕСА_1 вартістю 5931 гривня, між сторонами відбулося виконання договору, тобто позивач сплатив вартість будинку, відповідач передав йому вказаний будинок і той користується ним за призначенням, а відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення договору купівлі - продажу, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги ОСОБА_2

Керуючись  ст. ст. 220, 655, 657 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 130, 212 ЦПК України, суд

В  И  Р  І  Ш  И  В:

Позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_3 задовольнити.

Визнати дійсним договір купівлі – продажу № Т-15 від 11.10.2001 року жилого будинку, розташованого в АДРЕСА_1 укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, посвідчений Олександрійською універсальною товарною біржею .

Визнати за ОСОБА_2 право власності на майно – жилий будинок, розташований по АДРЕСА_1

Заява про апеляційне оскарження рішення в апеляційний суд Донецької області  може бути подана в Тельманівський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана апеляційному суду Донецької області через Тельманівський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення або 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не буде подана у встановлений законом строк.

Суддя                                        

Рішення ухвалено в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація