Судове рішення #1046063

                                     

 

УКРАЇНА

Справа № 2а-1298/07

Категорія 38

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

10 вересня 2007 року Житомирський окружний адміністративний суд у складі:  

 

 

       головуючого - судді Ракаловича В.М.

             при секретарі       Шевчук О.М.

       за участю представника позивача         

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Олевської районної державної адміністрації, третої особи - Замисловицької сільської ради про зобов'язання постановки на чергу для отримання компенсації за втрачене нерухоме майно,

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка звернулася до суду і просить зобов'язати відповідача поставити її на чергу для отримання компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1, мотивуючи тим, що має право на вказану компенсацію, але Олевська РДА відмовила у постановці на чергу.

      У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав і просив їх задовольнити.

Відповідач в до суду не з'явився, від нього надійшло заперечення в якому зазначає, що позивачка не має право на компенсацію, оскільки на момент отримання спадщини вона проживала на території радіоактивного забруднення і не має право на компенсацію, передбачену п. 6 ст.35 Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». 

Третя особа проти задоволення позову не заперечувала.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Позивачка проживала в с.м.т. Новоозерянка Олевського району Житомирської області та мала у власності домоволодіння АДРЕСА_1, що підтверджується копією витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно НОМЕР_1 від 19.12.2006 року. Даний населений пункт відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 року, та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93 року відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.

Відповідно до ст. 4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” кожен громадянин, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, має право на підставі наданої йому об'єктивної інформації про радіаційну обстановку, дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров'я самостійно приймати рішення про подальше проживання на цій території чи відселення.

Позивачка отримала направлення серії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.03.1999р Житомирської обласної державної адміністрації на переселення   в м.Березань Київської області.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, у зв'язку з евакуацією, відселенням або самостійним переселенням громадянам  виплачується грошова компенсація у повному розмірі вартості жилих, дачних, садових будинків, гаражів, господарських будівель та споруд.

      28.03.2007 року позивачка здала житловий будинок  в с.Устинівка з господарськими будівлями та спорудами, який належав їй на праві власності на час переселення, на баланс Замисловицької сільської ради, що підтверджується актом від 28 березня 2007року. Отже, вона має право на компенсацію.

      Як вбачається з матеріалів справи, будинок в с.Устинівка позивачка отримала в спадщину, проте в даному випадку це не має правового  значення, оскільки вона стала спадкоємцем в 1996 році, тобто до переселення.

На підставі пункту 6 частини першої статті 35  Закону, на який помилково  посилається в своїх запереченнях відповідач,  грошова компенсація виплачується спадкоємцям, які не проживали на територіях радіоактивного забруднення, але одержали у спадщину майно, яке не може бути перевезено із зазначених територій.  В цьому випадку позивачка не є спадкоємцем у контексті пункту 6 частини першої статті 35  Закону.

      Передбачені Положенням „Про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій” (затв. Постановою КМ України від 15  липня 1997 р. №755) документи, в т.ч. документи про оцінку будинку, позивачка подала. 

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відмова Олевської РДА у постановці на чергу для отримання грошової компенсації за будинок є безпідставною, тому вимоги позивачки підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  ст. ст. 94, 158 - 163, 167, 254  КАС України, суд, Житомирський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Зобов'язати Олевську РДА поставити ОСОБА_1 на чергу для виплати грошової компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду  набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду  протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

 

Суддя                                 В.М. Ракалович   

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація