Судове рішення #10459185

                                                                                                                   Копія: Справа № 2-0-36/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

      05 серпня 2010 року                                                                                     селище Велика Багачка

Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:

головуючої судді                               Білецької В.І.

при секретарі                                      Лопатка О.В.

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в селищі Велика Багачка  справу за заявою ОСОБА_2  про встановлення факту родинних відносин,

в с т а н о в и в :

         ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_3, останнім місцем проживання якої було с. Рівне Новоукраїнського району Кіровоградської області.

          Після її смерті залишилось спадкове майно, яке складається з земельної ділянки розміром 3,73 га, яка розташована на території Рівненської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області, що належала останній на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-КР№043057 виданого 26.04.2002 року і зареєстрованого в книзі запису державних актів на право приватної власності на землю № 479.

          Єдиною спадкоємицею після смерті ОСОБА_4 являється заявниця по справі, її дочка, ОСОБА_2.

          Посилаючись на те, що державний нотаріус відмовив їй в оформленні права на спадщину, оскільки в її свідоцтві про народження ім’я матері вказано «ОСОБА_4», і в державному акті на право приватної власності на землю вказано «ОСОБА_4», а в свідоцтві про смерть ім’я матері  вказано «ОСОБА_9», заявниця звернулася з заявою до суду і просила постановити рішення, яким встановити факт родинних відносин між нею, ОСОБА_2  та ОСОБА_3, як між рідними дочкою  та матір’ю.

           В судове засідання  заявниця ОСОБА_2 не з’явилась, до суду направила заяву, в якій свою заяву підтримала, просила справу розглянути в її відсутність.

         Представник заінтересованої особи Новоукраїнської державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явивсь, до суду направили листа, в якому  просять справу розглянути без участі їхнього представника.

         Суд,  вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.

         Судом встановлено, що   ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_3, останнім місцем проживання якої було с. Рівне Новоукраїнського району Кіровоградської області (а.с.7).

          Після її смерті залишилась спадщина, яка складається з земельної ділянки розміром 3,73 га, яка розташована на території Рівненської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області, що належала ОСОБА_4 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-КР№043057 виданого 26.04.2002 року і зареєстрованого в книзі запису державних актів на право приватної власності на землю № 479 (а.с.8-9).

           В свідоцтві про народження заявниці ОСОБА_2 (ОСОБА_5) матір’ю значиться: ОСОБА_4  (а.с.5).      

            Заявниця ОСОБА_2, як дочка померлої, звернулася до державної нотаріальної контори в шестимісячний строк з заявою про прийняття спадщини (а.с.15).

           З показів свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7  вбачається, що вони добре знали ОСОБА_4, яка проживала по сусідству в селі Рівне Новоукраїнського району Кіровоградської області. Знали, що в неї є дочка ОСОБА_8, яка проживає в Полтавській області. Чому в свідоцтві про смерть її ім’я вказали «ОСОБА_9», їм не відомо, оскільки в селі її всі називали ОСОБА_4 (а.с.17-18).  

           При  таких   обставинах справи, коли заявниця надала суду достатньо доказів, що  свідчать про родинні відносини між  нею та ОСОБА_4, суд приходить до  висновку   про  ухвалення  рішення  про задоволення заяви.  

          На підставі викладеного та керуючись   ст.ст. 10, 11, 60, 212, 256-259 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

         1. Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2,  та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1,  як між матір’ю та дочкою.

       Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської  області подається  протягом десяти днів  після його проголошення . Особи, які брали участь в справі, але не були присутні у судовому засіданні під час розгляду справи, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання  копії цього рішення..

         Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги , якщо апеляційну скаргу  не  було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо  його не скасовано, набирає законної  сили після розгляду  справи апеляційним  судом.

                         Суддя – підпис.

          Копія вірна: Голова суду

                               Секретар

                                                                     

                                                                                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація