Справа №2-а-496-1\09
ПОСТАНОВА
16 жовтня 2009 року Солом’янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Безименної Н.В.
при секретарі Яковенко С.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Солом’янському районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач в травні 2009 року звернулася до суду з позовом до відповідача в якому просить визнати протиправними дії відповідача з врахування для визначення зарплати (доходу) для обчислення її пенсії середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2007 рік, зобов’язати здійснити перерахунок та виплату пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2008 рік, а не за 2007 рік, посилася на вимоги ст. ст. 40,42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
В судовому засіданні позивач та її представник підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, надав копію пенсійної справи позивача, вважав, що відповідачем було здійсненно перерахунок пенсії позивача у відповідності до діючого законодавства. В подальшому в судове засідання не з’явився, будь-яких заяв до суду не надав.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України у Солом’янському районі м. Києва, загальний стаж позивача складав 29 років, 11 місяців, 12 днів.
09.01.2009 року позивач звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії. На підставі відомостей про її заробіток за 86 місяців, за період роботи з 01.01.1995 року по 31.01.2009 року був здійснений перерахунок пенсії із застосуванням середньої заробітної плати на одну застраховану особу за 2007 рік, тобто виходячи з 1197,91 грн. 06.04.2009 року позивач звернулася до відповідача з заявою про здійснення належного перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2008 рік.
З відповіді відповідача від 23.04.2009 року (а.с. 5) вбачається, що позивачу було відмовелно у здійсненні такого перерахунку пенсії, посилаючись на спільний лист Міністерства праці та соціальної політики України від 11.03.2009 року № 20\0\18-09\039, постанову КМУ № 530 від 28.05.2008 року..
Відповідно до ч. 4 ст. 42 ЗУ "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок провадиться не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страховго стажу після призначення пенсії.
Відповідно до ст. 40 цього Закону заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії Позивач продовжувала працювати і набула право на перерахунок пенсії. При здійсненні у 2009 році перерахунку пенсії позивачу відповідачем не було застосовано Закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", який має вищу юридичну силу, а застосовано Постанову КМ України від 28.05.2008 року №530
Відповідно до ч. 4 ст. 9 КАС України, у разі невідповідності нормативно-правовго акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо зобов’язання відповідача для обчислення пенсії взяти середню заробітну плату працівників, зайнятих в галузях економіки України за 2008 рік в розмірі 1573,99 грн. є обгрунтованими і підлягають задоволенню.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 9,10,11,17,89,92,94,158-163,186 КАС України, ст. 19 Конституції України, ст. ст. 40,42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління пенсійного фонду України у Солом’янському районі м. Києва у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України за 2007 рік.
Зобов’язати Управління пенсійного фонду України у Солом’янському районі м. Києва здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України за 2008 рік.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Київського апеляційного адміністративного суду.