справа № 2о-60/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2010 року Сокальський районний суд Львівської області в складі:
головуючого – судді Фарина Л.Ю.,
при секретарі Матолінець З.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокаль цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до відділу реєстрації актів цивільного стану про оголошення особи померлою.
В С Т А Н О В И В:
Заявник, ОСОБА_1 звернулась в суд з заявою про оголошення особи померлою, та просить суд оголосити померлим ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 перебувала у зареєстрованому шлюбі, який розірвано 17.03.2005 року. Від спільного подружнього життя у них народилось четверо дітей: дочка ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2., дочка ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3., син ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4, син ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_5. Діти проживають разом із нею і знаходяться на повному її утриманні, оскільки їх батько ще до народження сина ОСОБА_6, поїхав на заробітки в Росію, і з того часу про нього не було жодних відомостей. Рішенням суду від 29.04.2001року ОСОБА_2, 1966р.н. визнано безвісно відсутнім. З того часу минуло майже девять років, однак, ніяких відомостей про місце перебування ОСОБА_2 немає.
Визнання ОСОБА_2 померлим дасть можливість заявнику оформити пенсію на утримання дітей, що хоч якось покращить матеріальний стан її сім»ї.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримала, просить їх задоволити, на обґрунтування навела обставини вказані в заяві.
Представник заінтересованої особи відділу РАЦСу Сокальського районного управління юстиції в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся судом про час та місце судового розгляду справи.
Заслухавши пояснення заявника та дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.
Згідно рішення Сокальського районного суду від 29.04.2001року Справа №2-533/01 ОСОБА_2, 1966р.н. визнано безвісно відсутнім .
З пояснень заявника вбачається, що з часу визнання ОСОБА_7 безвісно відсутнім у неї немає жодної інформації, щодо місця його знаходження. Всі на даний час вважають його померлим.
У відповідності до ст. 46 ЦК України фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років, а якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, - протягом шести місяців. Фізична особа, яка пропала безвісти у зв'язку з воєнними діями, може бути оголошена судом померлою після спливу двох років від дня закінчення воєнних дій. З урахуванням конкретних обставин справи суд може оголосити фізичну особу померлою і до спливу цього строку, але не раніше спливу шести місяців. Фізична особа оголошується померлою від дня набрання законної сили рішенням суду про це. Фізична особа, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави припустити її загибель від певного нещасного випадку або у зв'язку з воєнними діями, може бути оголошена померлою від дня її вірогідної смерті. Порядок оголошення фізичної особи померлою встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України.
Факт відсутності ОСОБА_2 більше трьох років за місцем проживання також підтверджується Актом обстеження №62 від 27.07.2010р. складеного комісією в складі з інженера з експлуатації жиитлового фонду в присутності сусідів ОСОБА_8 і ОСОБА_9 За результатом проведенного обстеження встановлено, що ОСОБА_2 по АДРЕСА_1 ніколи не проживав.
Таким чином, судом встановлено, що з 29.04.2001 р. місце знаходження ОСОБА_7 так і не стало відомим.
Заявником не надано доказів того, що можливо припускати його загибель від певного нещасного випадку, тому слід вважати померлим ОСОБА_7 від дня набрання законної сили рішенням суду про це.
Метою звернення заявника з даною заявою є її право на пенсію на утримання її та її дітей.
Керуючись ст. ст. 234, 235, 246-249, 295, 296 ЦПК України, на підставі 46 ЦК України, суд-
В И Р І Ш И В:
Заяву задовольнити.
Оголосити ОСОБА_2 1966р.н. померлим.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: