У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
Львів
08.07.2010р. № 2а-6246/10/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравчук Володимир Миколайович, ознайомившись з позовною заявою
Львівська обласна державна стоматологічна поліклініка
до Міністерство охорони здоров"я України
пропро визнання протиправними та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
08 липня 2010 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Львівської обласної державної стоматологічної поліклініки до Міністерства охорони здоров»я України, треті особи –Управління майном спільної власності Львівської обласної ради, Львівська обласна державна адміністрація, Львівський національний медичний університет ім.. Данила Галицького про визнання протиправним та скасування наказу № 75-о від 05.05.2010 р..
Як зазначено у ст. 1 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005р. (надалі –КАС України), Кодекс адміністративного судочинства України визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду;
5) немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
Вимоги до позовної заяви визначені ст. 106 КАС України. Зокрема, у позовній заяві зазначаються, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Відповідно до ч.5 ст.106 КАС України у разі якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім»я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв»язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Перевіривши позовну заяву на відповідність до вимог ст. 106 КАС України, Суд встановив, що позовна заява цим вимогам не відповідає оскільки, як вбачається з самої позовної заяви, така підписана представником за дорученням Цейко І.П. Разом з тим, в поданій позовній заяві не зазначено ім»я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв»язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, що не відповідає встановленим вимогам ч.5 ст.106 КАС України.
Оскільки позовна заява підписана представником, то одночасно з нею повинна бути подана довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника і визначений ст.. 58 КАС України.
Відповідно до ст..58 КАС України оригінали довіреностей або засвідченні підписом судді копії з них приєднуються судом до справи. Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої особи на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
З наданої до матеріалів позовної заяви довіреності вбачається, що така не є ні оригіналом, ні належним чином завіреною копією, так як на довіреності проставлено оригінал підпису представника, а підпис та печатка керівника установи - головного лікаря є копією.
За таких обставин, для належного підтвердження повноважень представника позивача слід подати оригінал довіреності, а також в позовній заяві вказати ім»я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв»язку, адреса електронної пошти.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Сукупність зазначених вище істотних порушень щодо форми та змісту позовної заяви є перешкодою для відкриття провадження у справі, а тому позовну заяву слід залишити без руху.
Способом усунення зазначених недоліків є подання до суду оригіналу довіреності представника позивача та оформленої у відповідності до вимог ст. 106 КАС України із зазначенням зазначення в позовній заяві ім»я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв»язку, адреса електронної пошти (якщо такі є).
Для виконання ухвали та усунення недоліків позивачеві слід надати час до 26 липня 2010 року. Роз‘яснити, що відповідно до ст. 108 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. Позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Керуючись ст.ст. 106, 108, 165 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Львівської обласної державної стоматологічної поліклініки до Міністерства охорони здоров»я України, треті особи –Управління майном спільної власності Львівської обласної ради, Львівська обласна державна адміністрація, Львівський національний медичний університет ім.. Данила Галицького про визнання протиправним та скасування наказу № 75-о від 05.05.2010 р. –залишити без руху.
2. Позивачу надати строк до 26.07.10 року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом подання до суду оригіналу довіреності представника позивача та, оформленої у відповідності до вимог ст. 106 КАС України із зазначенням зазначення в позовній заяві ім»я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв»язку, адреса електронної пошти (якщо такі є).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження ухвали спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвалу, якщо її не скасовано, вона набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравчук В.М.