Справа № 22ц/4969 Головуючий в 1 інст. Шахрай
Категорія 23 Доповідач Микитюк
УХВАЛА
Іменем України
09 серпня 2010 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого Микитюк О.Ю.
суддів Старовойта Г.С., Омельчука М.І.
при секретарі Сапінській Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зобов’язання укласти договір найму житлового будинку
за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Попільнянського районного суду від 22 червня 2010 року,
встановила:
В травні 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою, в якій просив зобов’язати ОСОБА_2 укласти з ним договір найму житлового АДРЕСА_1. В обґрунтування позову зазначив, що є власником цього будинку. Відповідачка – його колишня дружина проживає в будинку з неповнолітньою дочкою та співмешканцем. Вважає, що відповідачка повинна сплачувати йому за проживання в будинку 650 грн. на місяць.
Рішенням Попільнянського районного суду від 22 червня 2010 року в позові відмовлено за безпідставністю.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення і ухвалити нове рішення про задоволення позову. Апелянт посилається на порушення норм матеріального та процесуального права, зокрема, статей 156,162 ЖК України.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Встановлено, що позивач є власником житлового АДРЕСА_1, в якому проживає його колишня дружина ОСОБА_2 Як вбачається із змісту письмових заперечень відповідачки та її пояснень в судовому засіданні, вона не бажає укладати із позивачем договір на запропонованих ним умовах.
Правовідносини щодо найму житла врегульовані статтями 810-826 ЦК України. Відповідно до ч.3 ст.810 ЦК України до договору найму житла застосовуються положення Цивільного кодексу.
Принцип свободи договору є одним із загальних принципів цивільного законодавства. Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору (ст.ст.6,627 ЦК України). Свобода договору – це, насамперед, свобода укладення договору і визначення його умов.
Суд першої інстанції зробив правильний висновок про те, що договір найму житла не може бути укладений примусово і обґрунтовано відмовив в позові.
Рішення ухвалено із дотриманням норм матеріального та процесуального права і залишається без змін.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 314, 315, 319, 324, 325 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Попільнянського районного суду від 22 червня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили
Головуюча:
Судді: