РІШЕННЯ
ІМ”ЯМ УКРАЇНИ
дело № 2-1000
11 серпня 2010 года
Кремінський районний суд
Луганської області
У складі суддя Кіяшко В.Г.
Секретар Пугачова К.О.
Рогзглянув у відкритому судовому засіданні в м. Кремінна
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом про стягнення з відповідача боргу, посилаючись на те що 20 липня 2009 року він позичив відповідачу гроші у сумі 9000 грн. на строк шість місяців, що підтверджується розпискою відповідача за 20 липня 2009 року. У встановлений строк відповідач гроші не повернула, не дивлячись на його неодноразові звернення з проханням повернути борг, а тому, посилаючись на ст. 625 та ст. 1050 частину 1 ЦК України, просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
У судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить стягнути з відповідача 9000 грн. боргу відповідно до розписки відповідача, яка датована 20 липня 2009 року.
Відповідач ОСОБА_2 проти задоволення позовних вимог заперечує та пояснила, що позивач працював приватним підприємцем, а вона працювала в належному йому магазині продавцем, але трудові відносини ніяким чином оформлені не були. Гроші в борг у позивача насправді не отримувала, але він її примусив написати розписку, що вона взяла в борг 9000 грн., оскільки за час її роботи в магазині була виявлена недостача матеріальних цінностей на суму 9000 грн., на поверненні якої і наполягає позивач.
Суд перевірив матеріали справи, вислухав пояснення сторін і дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 1046 частиною 1 ЦК України за договором позики одна сторона передає у власність другій стороні грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов*язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів. Відповідно до ст. 1047 частини 1 ЦК України договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлениий законом розмір неоподаковуваного мінімуму доходів громадян.
Вимоги цього закону сторонами виконано. Згідно з письмовою розпискою від 20 липня 2009 року ОСОБА_2 взяла в борг у ОСОБА_1 9000 грн. строком на 6 місяців \л.с.5\, відповідач у судовому засіданні підтвердила, що розписку писала вона власноруч, а також розписку власноруч вона і підписала.
Відповідно до ст. 60 частини 1 ЦПК України кожна сторона зобов*язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх позовних вимог і заперечень.
Сторони у судовому засіданні підтвердили, що відповідач зверталася до Кремінської прокуратури з заявою про притягнення позивача ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності, оскільки з нею не укладено трудовий договір відповідно до трудового законодавства, але всупереч вимогам ст. 60 частини 1 ЦПК України відповідач не надала суду будь яких доказів відповідно до ст. 1051 ЦК України, що грошей вона від позивача не отримувала, що розписку про борг вона написала внаслідок примусових дій з боку позивача, будь кому з цього приводу вона не скаржилася, з відповідною заявою до міліції не зверталася, будь яких доказів в підтвердження своїх пояснень, що 9000 грн. – це не борг, а нестача по магазину, суду не надала. При цьому суд враховує, що розписка датована 20 липня 2009 року, а нестача у сумі 280 грн. була виявлена у січні 2010 року, що сторони підтвердили у судовому засіданні.
Звертаючись до Кремінської прокуратури з заявою про притягнення позивача до кримінальної відповідальності про грубе порушення трудового законодавства, вона стверджувала, що нестача по магазину за час її роботи складала 280 грн., про борг або його відсутність нічого не писала, що відповідач підтвердила у судовому засіданні.
Свідок ОСОБА_4 пояснила, що з приводу боргу їй нічого не відомо, також нічого не відомо при яких обставинах відповідачем була складена розписка.
Керуючись ст. 10, 11, 60, 158, 212-215, 224-226 ЦПК України ст. 1046 частиною 1, 1048 част. 1 та 2, 1049 част. 1 ЦК України суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу
задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 9000 грн.
Рішення суду може бути оскаржене.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня проголошення судового рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: