Справа № 22ц-4039/2010 р. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 57 Венгрин О.О.
Доповідач Матківська М.В.
У Х В А Л А
Апеляційного суду Вінницької області
від 9 серпня 2010 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі :
Головуючого: Матківської М.В.
Суддів : Вавшка В.С., Сопруна В.В.
При секретарі : Липач Ю.М.
За участю : позивача ОСОБА_2 і його представника ОСОБА_3
розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України у Староміському районі м. Вінниці
на рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 24 червня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Староміському районі м. Вінниці про визнання дій незаконними, зобов'язання провести перерахунок пенсії, виплатити недоплачену пенсію, -
В с т а н о в и л а :
У травні 2010 року ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Староміському районі м. Вінниці про визнання дій незаконними, зобов'язання провести перерахунок пенсії та виплатити недоплачену пенсію.
Рішенням Староміського районного суду м. Вінниці від 24 червня 2010 року позов задоволено частково.
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у Староміському районі м. Вінниці провести перерахунок пенсії ОСОБА_2 з 01.11.2009 року із заробітної плати за період з травня 1974 року по квітень 1979 року з виключенням заробітної плати за період з липня 1976 року по квітень 1979 року і виплатити йому недоплачену суму пенсії.
Стягнуто з Управління праці і соціального захисту населення у Староміському районі м. Вінниці на користь ОСОБА_2 судові витрати: 51 гр. судового збору і 120 гр. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
В решті позову в задоволенні відмовлено.
В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України у Староміському районі м. Вінниці просить скасувати рішення суду і ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову повністю.
Зазначило, що рішення суду вважає незаконним через неправильно досліджені докази, не встановлення усіх обставин по справі і через порушення судом норм чинного законодавства.
Позивач і його представник заперечили апеляційну скаргу, зазначивши, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального й процесуального права, яке просять залишити без змін, а апеляційну скаргу – відхилити.
Колегія суддів, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, заслухавши пояснення позивача і його представника, дослідивши матеріали цивільної справи, прийшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення за таких підстав.
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Суд першої інстанції встановив, що ОСОБА_2 являється пенсіонером за віком та з 07.07.2002 року отримує пенсію в управлінні Пенсійного фонду України в Староміському районі м. Вінниці. Для призначення йому пенсії обрано заробітну плату за період: з 01.01.1974 року по 31.12.1978 року. При перерахунку пенсії в січні 2004 року йому не надано права вибору щодо "оптимізації" коефіцієнту заробітної плати, передбаченого ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Відповідач у листопаді 2009 року відмовив йому у проведенні перерахунку пенсії.
Відповідно до абзацу третього ч. 1 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (із змінами, внесеними Законом України №107-ІУ від 28.12.2007 року) за вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим частини першої цієї статті, період, за який враховується заробітна плата, після виключення 10 відсотків тривалості страхового стажу, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, зміни, внесені підпунктом "а" підпункту 9 пункту 35 розділу ІІ Закону України № 107-УІ від 28.12.2007 року визнано такими, що не відповідають Конституції України, тобто є неконституційними.
Отже даний Закон діє у редакції, що була чинною до 28.12.2007 року, згідно якого за вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу.
Таким чином відповідач при перерахунку пенсії позивачу діяв без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, без урахування передбачених законом підстав та без урахування прав і законних інтересів особи, щодо якої такі дії вчинені.
Виходячи із вищенаведеного, заявлені ОСОБА_2 позовні вимоги ґрунтуються на вимогах закону, тому підлягають до задоволення.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких обставин судове рішення є законним і обгрунтованим, а тому не підлягає до скасування, а доводи апеляційної скарги є безпідставними і не підлягають до задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 303, 304-1, 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -
У х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Староміському районі м. Вінниці відхилити.
Рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 24 червня 2010 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.
Головуючий : /підпис/
Судді : /підписи/
Копія вірна :