АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
Справа № 22ц-4014/2010 р. м. Вінниця
27 липня 2010 року
Суддя судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області Матківська М.В., розглянувши апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_2 – адвоката ОСОБА_3 на ухвалу Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 15 червня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування земельною ділянкою, -
В с т а н о в и в :
В провадженні Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування земельною ділянкою. В ході попереднього судового розгляду цивільної справи відповідач ОСОБА_2 заявив клопотання про приєднання до справи зустрічного позову до ОСОБА_4 про визначення часток у домоволодінні та про розгляд його в одному провадженні із позовом ОСОБА_4
Ухвалою Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 15 червня 2010 року відмовлено відповідачу ОСОБА_2 у прийнятті зустрічного позову до ОСОБА_4 про визначення часток у домоволодінні.
Представник позивача по зустрічному позову ОСОБА_2 – адвокат ОСОБА_3 подав апеляційну скаргу, якою просив скасувати ухвалу суду від 15.06.2010 року, постановити нову, якою прийняти до розгляду зустрічну позовну заяву, зазначивши, що ця ухвала постановлена з порушенням норм процесуального права.
Стаття 293 ЦПК України визначає перелік ухвал суду першої інстанції, які підлягають окремому від рішення суду оскарженню в апеляційному порядку.
Згідно роз'яснень Пленуму Верховного Суду України в п. 4 постанови № 12 від 24.10.2008 року "Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку" окремо від рішення суду в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали суду першої інстанції, зазначені в статті 293 ЦПК України відповідно до буквального змісту кожного з пунктів.
У цьому переліку не зазначено ухвал суду про відмову у прийнятті зустрічного позову.
Стаття 31 ЦПК України надавши відповідачу право пред'явити зустрічний позов, не надає йому права на оскарження відмови у прийнятті зустрічного позову.
Стаття 123 ЦПК України визначивши порядок подачі зустрічного позову, а стаття 124 ЦПК України зазначивши вимоги до форми і змісту зустрічної позовної заяви, не надала позивачу по зустрічного позову права на апеляційне оскарження ухвали суду про відмову у прийнятті зустрічного позову. Регулююча порядок об'єднання і роз'єднання позовів стаття 126 ЦПК України також не передбачає можливості апеляційного оскарження ухвал по вчиненню таких дій чи відмову у їх вчиненні.
За таких обставин апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду апеляційним судом і відповідно до вимог ч. 3 ст. 297 ЦПК України підлягає поверненню.
При цьому у позивача за зустрічним позовом ОСОБА_2 зберігається його право на подачу до суду на загальних підставах позову, який би відповідав вимогам ст. 119-121 ЦПК України.
На підставі викладеного та керуючись ч. 3 ст.297 ЦПК України, -
У х в а л и в :
Відмовити в прийнятті до розгляду апеляційним судом Вінницької області апеляційної скарги, поданої представником позивача по зустрічному позову ОСОБА_2 – адвоката ОСОБА_3 про оскарження ухвали Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 15 червня 2010 року та повернути її.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Суддя : /підпис/
Копія вірна :