Судове рішення #10445385

Справа № 2а-4022/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          03 серпня 2010 р.                                                                                м. Чернігів

          Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючої судді – Гром Л. М.  

розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Чернігові до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності, -

В С Т А Н О В И В :

22.07.2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач не звітує до Державної податкової інспекції у м. Чернігові більше року, що підтверджується актом від 05.07.2010 року № 781/17-149 та свідчить про відсутність будь – якої діяльності.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню на слідуючих підставах.

Встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа – підприємець в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб – підприємців 04.06.2007 року. На податковому обліку в ДПІ у м. Чернігові перебуває з 05.06.2007 року.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року № 1251-XII (зі змінами і доповненнями) платники податків зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно службової записки № 1526 від 06.07.2010 року, відповідач не має податкової заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів). Відповідач до ДПІ у м. Чернігові фактично не звітує з І кварталу 2007 року.

Згідно ч. І ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» № 755-УІ від 15.05.2003 (зі змінами і доповненнями) державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Згідно ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» однією з підстав для припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця є неподання ним протягом року податкових декларацій та документів фінансової звітності до органів державної податкової служби.

Відповідно до ч. 5 ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за судовим рішенням, що не пов’язано з банкрутством фізичної особи – підприємця, здійснюється за процедурами, встановленими ч. 9-18 ст. 47 цього Закону.  

В силу п. 17 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно п. 8.6 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом ДПА України від 19.02.98 № 80, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання ним протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності то керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, постановлення судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до них.

Виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163, 167  Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

П О С Т А Н О В И В :

  Позов задовольнити в повному обсязі.

 Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

 В день набрання судовим рішенням законної сили надіслати його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення запису щодо цього судового рішення; повідомлення органів, визначених у ч. 3 ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців» та вчинення дій щодо проведення процедури припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) у встановленому законом порядку.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Гром Л.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація