Судове рішення #1044225
Справа №2-500/07

Справа №2-500/07

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

«31 » січня 2007 року                                      Придніпровський  районний суд м. Черкаси

в складі:

головуючого: судді  Смоляра А.О.

при секретарі:                                               Мандрик A.M.

розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Черкаської міської ради про визнання права власності на житловий будинок, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Міськвиконкому м. Черкаси в якому просив визнати за ним право власності на будинок, який його залишила у спадок його бабуся. Мотивуючи свої вимоги тим, що будинок фактично належав ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, як спадкове майно після смерті її чоловіка, але не був зареєстрований на її ім'я у належному порядку.

Представник відповідача в судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.3 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Виходячи з наведеного суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав та пояснив, що його бабуся, ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, 09.04.2004 року заповіла йому все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося. На момент смерті вона володіла житловим будинком АДРЕСА_1, але при зверненні до нотаріуса за отриманням спадини, йому пояснили, що відповідно до витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно, виданого ЧО ОБТІ 07.09.2006 року, будинок АДРЕСА_1 зареєстрований за ОСОБА_1 1899 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, а тому питання про визнання права власності на зазначений будинок слід вирішувати в суді.

Відповідно до свідоцтва про одруження ОСОБА_1, 1899 року народження та ОСОБА_2 в 1934 році уклали шлюб, та проживали сім'єю до смерті ОСОБА_1, тобто до 1986 року. Після смерті свого чоловіка ОСОБА_2 продовжувала жити та вести господарство в будинку АДРЕСА_1, фактично прийнявши спадок, але право власності на себе не переоформила, оскільки не знала що це необхідно зробити.

Просив суд винести рішення, яким визнати за ним право власності на будинок.

Заслухавши сторони по справі, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав:

Згідно ч.1 ст. 549 ЦК України(1963 p.), який діяв на момент відкриття спадщини після смерті ОСОБА_1, 1899 року, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Судом достовірно встановлено, і це підтверджується матеріалами справи, що на момент смерті ОСОБА_1 він перебував у шлюбі з ОСОБА_2 Тобто вона являлась його спадкоємцем, та продовжуючи проживати в будинку АДРЕСА_1 та вести там господарство прийняла спадок та фактично стала власницею будинку.

Відповідно до заповіту НОМЕР_1 завіреного державним нотаріусом Циндою Л.М. 09.04.2004 року, ОСОБА_2 заповіла позивачу все, майно, що належить їй, а значить і будинок

 

2

АДРЕСА_1.

Ч. 5 ст. 1268 ЦК України передбачено, що незалежно від часу прийняття спадщини, вона належить спадкоємцеві з часу відкриття. Отже, фактично з моменту смерті ОСОБА_2, позивач став власником її будинку, але це його право не визнається, що виражається у відмові його реєстрації.

Відповідно до вимог ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається іншою особою.

За таких обставин слід визнати право власності на будинок АДРЕСА_1, що зареєстрований за ОСОБА_1, 1899 року народження, за позивачем.

На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 549 ЦК України(1963 p.), ст. 392, ч.5 ст.1268 ЦК України, 130,174,214,215 ЦПК України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 - задоволити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження право власності на будинок АДРЕСА_1, що зареєстрований за ОСОБА_1, 1899 року народження.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

  • Номер: 6/366/22/16
  • Опис: стягнення аліментів
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-500/07
  • Суд: Іванківський районний суд Київської області
  • Суддя: Смоляр А.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.11.2016
  • Дата етапу: 09.12.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація